Skip to content Skip to navigation

Autoři

Aleš Hodina

Ženatý, 2 děti. Předseda Mezinárodního institutu pro rodinu a dítě. Šéfredaktor portálu Střídavka a dalších prorodinných webů ze skupiny rodič.eu.

Andrej Babiš

Podnikatel, okolnostmi (a českými politiky) donucený jít do politiky.

Blanka Fay

Jsem písničkářka a textařka. Vyučuji hru na klavír. Vystudovala jsem magisterský obor sociální a mediální komunikace a hru na klavír. email: blankafay13@gmail.com 

David Rath

Lékař

Eva Klokočníková

Mám ráda kulturu,(ne)zajímá mne politika, fascinuje mne jóga. Mé životní krédo: "Když nejde o život, jde o ho..." Oblíbený citát:" Být trpělivý neznamená dělat někomu vola."

Frank Krejčí

Stále ještě optimista. Někdy se ale divím, že ještě jsem.

František Krejčí

Diplomovaný specialista veřejnosprávních činností, amatérský sportovní redaktor, mladý hospodský mudrc, rebel a občan ČR

František Matějka

František Matějka (*1970) je český bloger, pro kterého je individuální svoboda a odpovědnost jedince nejvyšší hodnotou, stojící nad jakýmkoli politickým či společenským zřízením. Je držitelem ocenění Bloger roku 2010, 2011 a 2012 na iDNES.cz, v roce 2013 se umístil na třetím místě. Býval místopředsedou Strany svobodných občanů. Nyní se angažuje v neziskové organizaci patriotů Hradiště Šárka, jejíž je zakladatelem a předsedou správní rady, a která nečerpá žádné veřejné peníze z dotací ČR nebo EU. Kromě toho je například iniciátorem petice Hlas pro život, kterou podpořilo více než 200.000 občanů, vyzývající k možnosti využívat protonovou léčbu u českých onkologických pacientů. Mezi osobní zájmy řadí rodinu, architekturu, cestování, politiku a obrannou střelbu, přičemž zastává názor, že je lepší být souzen dvanácti, než nesen šesti. Společně se svou ženou provozuje bezplatné služby pro všechny (ne)kuřáky v České republice na adrese kdesekouri.cz. Má tři syny, pochází ze Slaného a žije v Mostě.

Motto: Když Vám někdo bere svobodu silou, je to zlé. Horší ale je, když Vám ji bere v souladu se zákony, k jejichž vzniku jste mu dali mandát.

Honza Mikula

Pocházím ze svobodného Jablonce. Jsem fanoušek povídavé ekonomie, kognitivní psychologie a UX. Líbí se mi koncepty jako svoboda učení a svoboda v práci.

Iva Pekárková

Autorka knih a taxikářka na obou stranách silnice. Obrázky kreslí Pavla Marie Koucká. Jestli chcete vědět víc o mém životě, přečtěte si knížku Přestřihnout kšandy, tam je všechno... Po třech blogoknížkách - Jaxi taksikařím, Málo černý Varlata a Multikulty pindy jedný český mindy právě vyšel konečně zase román: LEVHARTICE.

Ivana Pavlisková

Vážně i nevážně, o tom, co mě napadá, o tom, co vidím cestou.

Jan Polanecký

38 let, člen Republikového výboru Strany svobodných občanů. Prosazuji svobodu a minimální vměšování státu do života jednotlivců.

Jan Sarka

kluk z Pardubic žijící ve spojených státech,který nezapomněl odkud pochází

Jan Šinágl

Působím jako angažovaný občan a nezávislý publicista. Jsem občanem České republiky, občanem Švýcarské konfederace, kritický k polistopadovému vývoji v České republice a  stávajícím poměrům ve společnosti. Zkušenosti ze švýcarského exilu využívám na podporu demokracie a obnovy demokratických poměrů, které mají v České republice stále blíže k totalitě než k vyspělé demokratické společnosti jak v oblasti politické, tak ekonomické, kulturní a mediální.

Jan Ziegler

Jsem publicista, žiji v Českých Budějovicích, mám rád historii i jižní Čechy. Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských, které mají zásluhu na zvelebení této půvabné krajiny.

Jaromír Šiša

64 let ve volných chvilkách pro vlastní potěšení cestující, fotící a píšící.

Jiří Payne

Politik, místopředseda Strany svobodných občanů, kdysi jaderný fyzik, programátor, pečovatel, topič, poslanec, poradce presidenta republiky,...

Josef Havránek

Jsem velice často nespokojený občan, čtenář, divák, posluchač,zřejmě celoživotní disident. Prostě hrůza!

Karel Boháček

Největší ďáblova lež spočívá v tom, jak nalhává lidem. že ... vůbec neexistuje ;)

Karel Kříž

Člověk s vlastním názorem a veselým duchem. Narozen ve znamení lva roku 1966. V současné době majitel obchodní firmy. Dříve učitel, který přerušil svoje studium na pedagogické fakultě Masarykovy univesity, aby mohl okusit "radosti" soukromého podnikání. Mojí ideou je svobodný občan, který se umí postarat sám o sebe a malý, ale výkonný státní aparát, který jej nešikanuje a měří každému stejným metrem. Více článků a zajímavých informací najdete na www.pravyprostor.cz

Karel Stryczek

Technik, matematik, chemik. Táta, manžel, syn. Cestovatel, sportovní fanda, zahradník. Plavec, fotbalista, cyklista. Bloger, kamarád, pivař. Čech, Američan.