Skip to content Skip to navigation

Dělá to Trump špatně nebo dobře?

Včera jsem si na stránkách Gatestone Institute všiml zajímavého článku. Napsal ho arab, Egypťan žijící v USA. Dle názvu jím napsané knihy zřejmě bývalý muslim, který konvertoval ke křesťanství. Připojuji sem český překlad a nechávám na čtenáři, aby si udělal závěry sám. A jen tak mimochodem - CNN asi nesledujete, ale co zpravodajství ČT? Připadá vám objektivní?

https://www.gatestoneinstitute.org/9869/immigration-ban-radical-islam

O bojkotu radikálních islámských států
Nonie Darwish, 31. ledna 2017 06:00

Časně ráno mi volala arabská rozhlasová stanice na Středním Východě s žádostí o můj názor na zákaz vstupu uprchlíků a občanů sedmi muslimských států vydaný prezidentem Trumpem. Volající, z jejíhož hlasu jsem vycítíl vztek, byla křesťanskou arabkou. Překvapilo ji, že zákaz podporuji a že podle mne k němu mělo dojít hned první den po 11. září.

Pak se mě zeptala, jestli neznám nějakého Arabského Američana aktivistu, který je proti zákazu, protože chtěla rozhovor s někým, kdo je proti zákazu. Zdálo se, že je v šoku, když slyšela, že nemám žádné arabské nebo muslimské přátele, kteří protestují proti zákazu, a že mnoho přistěhovalců z islámských zemí a ze Středního východu zákaz podporuje, že mají plné zuby a cítí se trapně z toho, co džihádisté dělají.

Řekla, že na CNN a dalších kanálech vidí jen nepokoje, ukazující že téměř všichni Američané podporují Muslimy a jsou proti Trumpovi. Ten úspěch levičácké propagandy na celém Středním Východě mě vytočil. Vyvolalo to ve mně vzpomínky na většinu mého života, prožitého v indoktrinaci nenávistí a v dezinformacích .....

Co by muslimské země udělaly Západu, zeptal jsem se, kdyby 19 amerických teroristů navedlo letedla do budov vlády a vojenského velitelství v arabských hlavních městech? Co si myslíte, že by Arabové udělali, kdyby týden co týden američtí teroristé prováděli synchronizované vražedné útoky v celém muslimském světě, vyhazovali muslimy do vzduchu po domácku vyrobenými bombami z tlakových hrnců a vraždili je najížděním do davu kamiony? Nastalo ticho.

Pak se začala zklidňovat a řekla, že samozřejmě je proti terorismu, "ale". Zeptal jsem se: "Vidíte, co džihád udělal vaší křesťanské komunitě na Středním východě?" Asi minutu mlčela; došlo mi, že by mohla mít strach pokračovat v konverzaci, protože její šéfové jsou pravděpodobně muslimy.

Byl jsem si jistý, že se chystá zavěsit, ale k mému překvapení mě požádala, abych laskavě počkal. Pak byla zpět - živě ze studia, začala se mnou rozhovor a kladla mi stejné otázky naostro, do rádia. Vylil jsem své srdce v arabštině arabským posluchačům.

Ponaučením z toho je, že Arabové jsou hladoví slyšet pravdu; tato arabská stanice, místo aby moje myšlenky odmítla, je nakonec pustila do etéru. Amerika potřebuje pochopit, že Západ muslimům (především reformním) nedělá laskavost tím, že s nimi neustále zachází jako s dětmi, které musí být chráněny před realitou.

Muslimové potřebují vědět, že svět skutečně má oprávněné a legitimní obavy z islámu a akcí muslimů, prováděných ve jménu islámu. Muslimové se potřebují na sebe podívat do zrcadla a podívat se na svět pohledem jejich obětí. Místo toho Západ obětuje svoji kulturu, hodnoty, zákony, hrdost a dokonce i sebeúctu. Muslimskou kulturu je potřeba probudit; muslimové musí pochopit, že nemuslimské národy dříve či později zavřou své brány pro jakýkoli druh muslimské imigrace v případě, že kultura džihádu bude pokračovat. To bude také silným poselstvím muslimům, kteří již jsou na Západě a stále věří v džihád.

Muslimové potřebují pravdu: že jejich vzdělávací systém a kázání v mešitách jsou plné podněcování, nesnášenlivosti, nenávisti a tvoří základ, na kterém je násilný džihád postaven. Že příkaz islámu dělat džihád obětuje muslimské muže, ženy a děti a posílá je zabíjet a nechat se zabít.

Pokud Západ bude pokračovat v appeacementu k islámskému džihádu, islám se nikdy nereformuje a Západ prohraje. Zatím Západ i nadále podává náboženství islámu záchranné lano; tomuto náboženství, pro které je nepřítelem č. 1 pravda; náboženství, které se snaží pravdu potlačit.

Možná je to soucit, co vede Západ, aby přijímal miliony muslimských uprchlíků, ale je to nezodpovědný soucit. Proč tyto uprchlíky nepřijme dočasně Saudská Arabie, dokud se situace v Sýrii a Iráku nevyřeší? Ptají se lidé na Západě na motivaci islámských teokracií, proč jim ultra-bohaté arabské státy posílají uprchlíky, ale samy žádné nepřijímají?

Kdo ve skutečnosti těží z politiky appeasementu, tolerování těch právem šaría zamořených teokracií s jejich jihádistickým, nenávisti plným vzděláváním? Pokud muslimové mají být motivováni ke změnám a reformám, je naléhavě zapotřebí jakási "tvrdá láska".

Nonie Darwish, narozen a vyrostl v Egyptě;
je autorem knihy "Zcela odlišné; Proč upřednostňuji biblické hodnoty před hodnotami islámskými"