Skip to content Skip to navigation

Blog uživatele tonva

Poslední omyl Jena Wericha

Vpravo dole je takový hezký citát z vyprávění Jena Wericha (aspoň Voskovec mu Jene říkal). "za první světové války byly noviny hodně cenzurované. Vybílené. To, co se nesmělo tisknout, bylo bílé, prázdné místo. V Hybernské ulici byl takový kluk, který prodával noviny a křičel: „Co je bílý - to je pravda a co je černý to je lež!“ Pak ho zavřeli. Ale prohráli válku stejně. Němci si to potom vylepšili, že jaksi nebylo vidět, co je cenzurováno, takže my jsme četli noviny a nevěděli jsme, že tam není, co tam mělo být.“ 
       „To zůstalo. Do nedávna. A to je pryč!“


Poradci

tak jsem se doslechl, že si Bohoušek Sobotků najal nějaké poradce. No, jestli je to pravda, tak doufám, že si na jejich zaplacení nevzal hypotéku na Lidový dům. To by o něj nejspíš Sociální Demokracie znovu přišla.


Kdyby pes ...

Kdyby pes nesral u Malína, doběh' by až do Kolína

Puvodně jsem to chtěl dát jako titulek celé, ale přece jen ... I když dneska se nekorektnost docela nosí a tohle oblíbené sprostonárodní rčení mé babičky by se v titulku vyjímalo.


Vaškovi k narozeninám

Před časem jsem si ve vlaku cestou do Prahy zabásmil a napsal si to do mobilu. Teď jsem na to narazil a řekl jsem si - proč to sem nevyvěsit :)))
---------------------

Vašíčku náš, Havle,
cos nám to sem zavlek?
Pravda, láska nikde,
jen ráj neziskovek!

Svoboděnka naše
zas už jinde slouží.
Dřív úpěla v Moskvě,
teď za Velkou Louží

"Nejsme jako oni"
zkazkou je jen dávnou,
EUrokomisaři
teď nám tady vládnou

I bez dramatika
absurdní nám kusy
politici hrajou,
až se nám to hnusí


Černá hodinka

Nejspíš už asi většina z vás neví, co to je, či bylo, ta černá hodinka. Byl to čas mezi chvílí, kdy začalo zapadat slunce, a chvílí, kdy už byla tma. Čas, kdy se nerozsvěcelo. Kdy na práci už nebylo vidět a svítit bylo škoda, protože ještě trochu vidět bylo. Čas, který lidé měli jen pro sebe.


Děti se nejedí

Představte si imaginární demokratický stát, ve kterém se mezi občany začne šířit touha zabíjet a jíst malé děti. Tuto touhu v předvolebním boji využije jedna z politických stran a vyhraje volby. A protože parlamet není nic jiného než zmenšený model společnosti, ze které vzešel, zákon o přípustnosti zabíjení a požívání dětí parlament schválí a zákon začne platit.

Říkáte, že jsem nechutný? Jistě, vybral jsem si absurdní příklad. Asi je něco takového pro nás nepřijatelné. I když v přírodě ...


Dělá to Trump špatně nebo dobře?

Včera jsem si na stránkách Gatestone Institute všiml zajímavého článku. Napsal ho arab, Egypťan žijící v USA. Dle názvu jím napsané knihy zřejmě bývalý muslim, který konvertoval ke křesťanství. Připojuji sem český překlad a nechávám na čtenáři, aby si udělal závěry sám. A jen tak mimochodem - CNN asi nesledujete, ale co zpravodajství ČT? Připadá vám objektivní?

https://www.gatestoneinstitute.org/9869/immigration-ban-radical-islam


Návrat z ráje

Nene, nenavštívil jsem žádný tichomořský ostrov. Pro titulek jsem převzal název  SciFi románu Čestmíra Vejdělka, který jsem četl kdysi za studentských let. Autor románu emigroval do Německa a dnes již je po smrti (viz Wikipedie). Jeho kniha snad ještě existuje a pokud na ni někde narazíte, doporučuji přečíst si ji. V dnešní době SciFi filmů s dokonalými počítačovými animacemi a technickými finesami někomu ten román možná bude připadat úsměvný, ale obsahuje podle mne jeden velmi závažný vzkaz pro dnešní dobu.


Stránky

Subscribe to RSS - Blog uživatele tonva