Skip to content Skip to navigation

10 dobrých důvodů, proč volit Miloše Zemana (Tomáš Vodvářka)

Související obrázek24. ledna 2018,  13:59

Zdá se být rozhodnuto, oba tábory jsou na svých pozicích a jen několik váhavých ještě řeší dilema, koho šoupnou do urny.

Těm nabízím pár poznámek, proč by to měl být Miloš Zeman

1. Jak se ukazuje, jde o vynikajícího rétora. Kupříkladu včera při estrádě na Primě místy nenechal domluvit trapně posedávajícího prof. Drahoše, který se snažil dokončit větu a bez ohledu na protestujícího pana Voříška dokončil svůj vstup s očekávaným výbuchem smíchu svých příznivců v sále, kteří očekávají od svého favorita zase nějakou slovní perlu. Je jen škoda, že vynechal některé své zvláště podařené výroky o pohlaví, sviních či o řešení politické situace střelnou zbraní. Myslím, že to bylo pro většinu jeho příznivců zklamání.

2. Dokázal rozptýlit - a to dokonale - onu "fake new" o působení tajných ruských služeb u nás a jejich ovlivňování voleb. Vždyť i ten nejzarytější odpůrce přece dobře ví, na kterou ambasádu že to Miloš Zeman chodí slavit své povolební úspěchy, kam jezdí poučovat pana Putina o nutnosti likvidace novinářů, kdo sedí vedle něj v kanclu na Hradě. Proč by se ruské tajné služby namáhaly, když to mají naservírováno přímo do Kremlu či na Rhodu. Zde pan Drahoš opravdu šlápl vedle.

3. Na rozdíl od pana Drahoše pan Zeman nikdy nelže. Třeba v minulosti nic nevěděl o bamberském kufříku, kdy chtěl vyměnit ministerské posty za prachy do stranické pokladny. Nebo nic nevěděl o hanopisu na Petru Buzkovou. Článek o Ferdinandu Peroutkovi samozřejmě existuje, t.č. je ale uložen na Saturnu, proto ten Ovčáčkův neúspěch. A už vůbec nic nevěděl o očerňování svých konkurentů při minulé a současné volbě. Ty hloupé důkazy o jeho nepravdivých výrocích jsou produktem pražské kavárny, nikoli z jeho okolí. Tak třeba hláška, že vyrazí Mynáře z Hradu, pakliže nebude mít prověrku, je rovněž nejspíše "fake".

4. Pan Miloš Zeman rozhodně není populista. Tak třeba včerejší povídání o nutnosti zdanění restitučních náhrad církvím, které tak libozvučně rezonují u většiny národa, v kterých samozřejmě doznívá onen antikatolický duch s nutností posvítit si na ty zpropadené nenažrané flanďáky, vůbec není populismem. Jde jistě jen o spravedlivé zvrácení rozhodnutí Ústavního soudu. Tak lze přece v demokracii vyřešit vše, co vadí většině národa.

5. Pan Miloš Zeman je politik, zatímco pan Drahoš ne. Pan Miloš Zeman si to jednou zkusil koncem 60. let u komunistů, poté si dal pauzu a pak to rozjel u socanů. Zkušenosti k nezaplacení, zejména možnost se vyznat v té spleti různých kamarádů Nejedlých, Kellnerů atd. Pan Drahoš nejspíše ani neví, kdo to je a to jej spolehlivě diskvalifikuje z jakékoli veřejné činnosti. Vždyť kdo řídí tento stát?

6. Pan Miloš Zeman správně pohrdá ústavními zvyklostmi, což koneckonců sám pravil a několikrát udělal. Ústava přeci není něco, co by tlumilo tvořivého ducha a je možné si ji vyložit po svém. Pan profesor Drahoš by se jí držel jak klíště a to by byla nuda v podzámčí. Vždyť přece dosadit do vlády svého kámoše, který nebyl zvolený vůbec, nebo dalšího, který je trestně stíhaný, to je přece ten správný odvaz. Ti suchoprdi, co lpějí na pravidlech, jsou nesnesitelní.

7. Pan Miloš Zeman je zdráv, má prostatu jako mladík, jako první člověk na světě si vyléčil cukrovku. Ty občasné pády před kamerami, nutnost jej vozit na fotografování, neschopnost dorazit sám k pultíku při rozdávání metálů, to vše je jen kamufláž. Vždyť všichni dobře vědí, jak rád lyžuje. Páně Drahošův klus po lese je k smíchu, to umí každý. Ale kymácet se u klenotů? Kdo z Vás na to má, řečeno slovy klasika.

8. Pan Miloš Zeman trpí traumatem z volebního debaklu své mateřské strany. Pečlivý divák zaznamenal na krátkou chvíli potemnění této jinak stále rozjasněné tváře při nechutné poznámce pana Drahoše, který mu to připomněl. Vždyť všichni dobře vědí, jak po minulých volbách vyvinul Miloše Zeman obrovské úsilí v Lánech, aby spolu s klukama tak trochu pozlobil Bohuslava a zvýšil popularitu ČSSD. Jistě v tom nebyla žádná zášť z neúspěšné presidentské volby. Celou dobu vlády pana Sobotku nazýval něžnými jmény, jako třeba "svině", máchal nad ním svou kouzelnickou hůlkou, nejspíše ve smyslu Harryho Pottera, aby z něj udělal konečně správného mudla, který mu sezobne z třesoucí se dlaně vše, co mu nabídne.

9. Pan Miloš Zeman denně přispívá do státního rozpočtu vysokou částku, kterou je spotřební daň z cigaret a alkoholu. Jen málokterý občan této země se tak obětavě stará, aby daňový odvod byl u těchto komodit co nejvyšší. Trapný nekuřák Drahoš neodvede ani halíř. Tak proč jej volit?

10. Pan Miloš Zeman se již ve své funkci osvědčil. Jeho časté zahraniční návštěvy přinesly do naší země závratné investice. Třeba ty čínské v řádech desítek miliard eur. To, že se to zatím neprojevilo /vyjma nákupu Slávie a několika butiků/, je jen dočasné. Pan Miloš Zeman přece dobře ví, jakých pokroků dosáhla Čína třeba v lidských právech či transplantačních programech. Pro naši zem je jen dobře, že se nezdržuje návštěvami takových zemí, jako je Německo či Francie /a už vůbec ne u toho šáši Donalda/, a veškeré své úsilí věnuje příklonu krtečka k ruskému medvědovi a čínské pandě.

Budu rád, když váhající vezmou v potaz uvedených 10 důvodů a zvolí si svou šťastnou a veselou budoucnost.

Tomáš Vodvářka

Autor článku: