Skip to content Skip to navigation

Američané přestanou podporovat Palestince v Gaze (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro gaza29. srpna 2018,  21:15

Je to výborný počin amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ten přesvědčil svoji vládu, aby přestala posílat Palestincům v Gaze, kde vládnou radikální islámští teroristé z Hamásu, 200 milionů dolarů ročně.

To v přepočtu činí zhruba 4,4 miliardy korun. Současné americké vedení tak po přesunu ambasády USA z Tel Avivu do Jeruzaléma dalo opět najevo, že je opravdovým přítelem Izraele. Tyto peníze, které de facto končily u těžce zkorumpovaných teroristů z Hamásu, budou využity lépe a užitečněji.

article_photo

Hamás je proslulý opakovanými teroristickými útoky z Gazy proti území Židovského státu. Časté je ostřelování izraelských osad raketami, při kterých se musí jejich obyvatelé ukrývat v krytech. Palestinští radikálové také vypouštějí nad Izrael tzv. ohnivé draky, které ničí úrodu židovských zemědělců. Americká pomoc také v mnoha případech nekončila u potřebných, kterým byla určena, ale na kontech silně úplatných předáků Hamásu.

Proto je dobře, že Američané tuto de facto podporu zločinců zastavili. A byl bych moc rád, kdyby je následovala i Evropská unie. Jenomže se obávám, že s komunistkou Federicou Mogherini zodpovědnou za unijní zahraniční politiku to kvůli jejím nekritickým propalestinským postojům nebude možné. Doufám, že brzy na svém postu skončí, protože její podpora palestinských teroristů je skandální.

Přehodnotit svůj vztah k Izraeli by mělo i Rusko. Prezident Vladimír Putin sice oceňuje Židovský stát coby spojence proti terorismu, jenomže slova jsou jaksi v rozporu se skutky. Rusko v OSN hlasuje pro každou protiizraelskou rezoluci a podílí se přímo i nepřímo na vyzbrojování islamistických teroristických organizací jako jsou Hamás a Hizballáh, které při zákeřných útocích na území Izraele vraždí nevinné ženy a děti.

Palestinským radikálům je třeba dát důrazně najevo, že pokud neskončí s teroristickými útoky proti Izraeli, nemohou čekat žádnou pomoc.

ZDROJ

 

Jan Ziegler

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Konečně!