Skip to content Skip to navigation

Andrej Babiš by prý v opozici nebyl. Skvěle. Možná by se zmenšil i vliv příslušníků StB (František Matějka)

21. června 2016,  10:48

„Jestli nevyhrajeme a budeme v opozici, tak já v opozici nebudu. To je vyloučeno. Nemohu sedět ve žvanírně, kde si někteří hrají na demokracii,“ prohlásil Babiš v rozhovoru pro HN.
To je dobrý začátek do sněmovních voleb 2017.

Všechny problémy s privatizací v devadesátých letech byly procházkou růžovým sadem v porovnání s tím, jakým způsobem dokázal skrze i demokratické postupy a v souladu se zákonem zprivatizovat Andrej Babiš Českou republiku a zejména její občany. Za majstrštyk považuji fakt, že formou státních zakázek a dotací to dokázal dokonce za peníze privatizovaných. Dnes sedí ve vládě. Kdo seděl a dodnes sedí v Agrofertu?

Místopředsedou představenstva Agrofertu byl v letech 2000-2002 František Janů, nar. 16. 02. 1956, důvěrník, evidující správou STB byla centrála, krycí jméno Fišer, číslo svazku 35389. Místopředsedou představenstva v letech 2004-2008 byl Roman Karlubik, nar. 01. 07. 1959, agent, centrála SK + Bratislava, krycí jméno Janovic, číslo svazku 38838. Dodnes (!) je od roku 2001 místopředsedou dozorčí rady Libor Široký, nar. 09. 10. 1953, Hlavní správa kontrarozvědky, číslo svazku 217340. Soud s Andrejem Babišem, který vyhrál také na základě svědectví bývalého důstojníka StB v jeho prospěch, dopadl, jak dopadl. Z role agenta, evidovaného na centrále SK + Bratislava pod krycím jménem Bureš s číslem svazku 25085, byl osvobozen. Je mi 45 let a na náhody nevěřím.

Respektuji výsledky minulých sněmovních voleb. Jeho hnutí dokázalo za přispění obrovského kapitálu a amerických poradců na PR na marketing přesvědčit dost lidí na to, aby byl dnes součástí vlády a rozhodoval o životech a penězích všech. Pokud dnes Andrej Babiš říká, že když nevyhraje volby a skončí v opozici tak odejde, je to jedna z nejlepších zpráv, jakou jsem za poslední měsíce slyšel. Je sice pravda, že mění názor každý den podle toho, jak se mu to hodí pro pokračování jeho dosavadního byznysu se státem a zákony, nicméně s ohledem na kvalitu jeho charakteru mu tuhle část věřím. A těším se na ni, protože současný stav, tedy účast Agrofertu ve vládě a ve Sněmovně, nemá se skutečnou demokracií nic společného. Natož se svobodou.

František Matějka

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele echo.3

Miliardar Babis aka Bures , kdovi odkud
rizena strela, je problematicka osoba ,
to je pravda . A jeho ridici
spolupracovnici jsou temer jasni .
No, a pan bloger Matejka,
kdovijakprokoho pracujici hochstapler,
tek jakoby cerne znamosti nemel ? Sic o
mnoho mladsi od Andreje , pracovni a
kolegialni kontakty na agenty STB ma uz
roky . A nejen to, Matejka ma kontakty
take na lidi od komunisticke
nomenklatury, ruzne soudruhy z KSC,
jejich vysoce aktivni potomky ci na
podnikave rudochy s titulem RSDr.
Matejka je falesny geroj,
postkomunisticky odchovanec, najaty
bily konik , nedostudovany a zadluzeny
upadce , moralne pokriveny smejd .
A jake odpovidajici vzdelani
populista Matejka ma? Vzdyt ani
maturitu si nedodelal. Asi ve 22 letech
si, coby bily kun , vzal si u bank uver cca 20
mil . Kc a z dluhu se dodnes nevybabral, chytrolin.
:o)