Skip to content Skip to navigation

Babiš je největší zlo, ale i tak dobrý, třeba Trumpovi je to fuk. (Jaromír Šiša)

Výsledek obrázku pro Babiš Trump8. března 2019,  10:06

Jako doposud jediného českého představitele pozvali údajného agenta do ústředí CIA.

Asi potřebovali zjistit, jak fungovala STB. Nebo spíš nejsme středem vesmíru a svět naše žabomyší války nezajímají. Ale on má Babiš těch prohřešků víc, třeba EET. ODS se mohla zbláznit, avizoval se konec podnikání, znárodnění klepalo na dveře. Jenže provozovny zanikají přirozeně a nové vznikají i na vzdory likvidačnímu EET. Ve skutečnosti s ním většina lidí neměla problém od začátku, včetně některých podnikatelů.

To je stejné jako povyk kolem zákazu kouření. Jasněže mě štve chodit hulit ven do zimy, ale jak říká hospodský, hostů neubylo, tolik nekašlu a nesmrdím kouřem. To jistě ocení i kuřáci, a tak většina už má zákaz na háčku.

Zvýšení důchodů a benefity pro seniory prý bude muset někdo zaplatit, nejspíše naši potomci. Tohle moudro objevili ekonomové, co chodí na meníčko do Hiltonu. Poprvé otázka zní, zda si důchodci po mnoha letech práce pro tuto republiku pozornost státu nezasloužili už dávno a podruhé, zda tomu tak nebylo normálně vždy, že děti se nějakou formou postaraly o rodiče. A pak, zmíněné moudro se tradovalo už za mého mládí. Jen když jsem ještě chlastal, vymetal hospody a zábavy, měl dlouhé vlasy, nic nedělal, mizerně se učil a otec mi říkal že jsem pásek, nebylo hned úplně jasné, jak a čím starší generaci přispěji.

Babiše na hodku přijmul americký president. Patrně spolu hovořili skartaci svazků STB, aby se Amerika poučila, ale mohlo jít taky o regulérní oficiální návštěvu a slušné zviditelnění prcka uprostřed Evropy. Sice netuším, co mohli dojednat, ale výsledkem jistě bude, že se Trump zase staví u nás, aby se spolu napodruhé vyfotili, když to tentokrát nevyšlo. A nevyšlo ani setkání s jediným Čechem v NBA, Satoranský odmítl, což sám potvrdil bez uvedení důvodů. To asi nebude předmětem prezentace návštěvy.

Po volbách muselo být přes veškerý povyk postupně všem jasný, že se nakonec bude muset obrátit o podporu ke komunistům...no muset...takový frajer zase neni, aby řekl s komančema do toho nejdu, ať si to zkusí Saša a Fiala, chytrý jsou na to dost.

Prohřešků Babiše je samozřejmě mnohem víc, ale to hlavní nebezpečí si tak trochu neuvědomujeme. Neustálá protibabišovská rétorika, která je mnohdy hlavním nebo dokonce jediným programem, voliče ANO jen houfuje. Nenechme se zmást průzkumy ani tím, že na sociálních sítích, včetně blogu, by si od Babiše nevzal kůrku ani hladový pes, ale voliči ANO mnohdy internet ani nemají nebo nepociťují potřebu se vypovídat. Jen ve stanovený den bez diskuzí půjdou volit.

A tak se klidně může stát, že ANO v personě svého předsedy, už k sestavení příští vlády nebude nikoho potřebovat nebo jen komunisty. To vidím jako největší nebezpečí.

Jaromír Šiša

Autor článku: