Skip to content Skip to navigation

Bránil jsem ve Sněmovně zbraně a svobodu proti zástupci protektora z Bruselu (František Matějka)

13. června 2016,  13:32

Atmosféra, která by se dala krájet. Na straně jedné zástupce Evropské komise Alain Alexis, na straně druhé všichni ostatní. Přesto to bylo marné.
Dne 10. 6. 2016 udělala Rada ministrů EU první krok k odzbrojení občanů ČR.

Alain Alexis neviděl a neslyšel. Odpovídal na něco jiného, než jaké otázky dostal. Při slovech o svobodě, suverenitě, samostatnosti či nejlepším zákonu na světě, pokud jde o držení zbraní civilisty, ze kterého by si měli ostatní vzít příklad, se jen usmíval. Představa, že lidé drží zbraně pro svoji obranu, už je na západ od nás zjevně mimo vnímání vrchnosti. Dostalo se nám slov o našem větším bezpečí a dobrých úmyslech. Nakonec to ale vypadá, že více než nějakého terorismu se bojí vlastních občanů.

„Musím konstatovat, že při slovech pana Alexise jsem si připadal, jak kdyby k nám do České republiky přijel zástupce protektora. Je mi velmi smutno ze slov, která používá, když je na půdě českého parlamentu a hovoří o věcech jako zakážeme, povolíme, omezíme, případně poskytneme překlenovací období. Já jsem člověk, který není lovec, který není myslivec, který není sportovní střelec, já pouze dvacet let chráním sebe a svou rodinu se zbraní v ruce jako občan České republiky a pro jiný účel tuto zbraň nemám. Třikrát v životě jsem za dvacet let tuto zbraň byl nucen použít, z čehož jednou pro obranu svojí a dvakrát pro obranu dvou mně naprosto cizích lidí. V jednom případě jsem zadržel pachatele násilné trestné činnosti a předal Policii České republiky a svědčil následně u soudu. Uráží mě, když zástupce Evropské komise přijede na půdu českého parlamentu a snaží se obhájit, útokem na nejnižší pudy v podobě telefonátů či zpráv matek a otců norské tragédie a jejich obětí, plošné zásahy do svobody občanů této země.“ Myslíte, že tato má slova ve Sněmovně s ním hnula? Ani o milimetr.

„Česká republika má podle mého soudu jeden z nejlepších zákonů na světě, pokud jde o držení zbraní civilisty. Je velmi těžké, dostat se ke zbrani v České republice, pokud ji chcete držet legálně. Je velmi snadné, po celém světě, dostat se ke zbrani, která je nelegální.“ Také tento argument byl házením hrachu na zeď. „Prosím, aby Evropská komise zvážila nejen tuto problematiku, ale řadu dalších, protože každým dnem přichází s návrhy, které původní myšlenku na spolupráci v Evropě v očích občanů členských států systematicky potlačují, upozaďují, hází klacky pod nohy a snaží se neuvěřitelným způsobem, aniž by to možná tušila, tím že je naprosto odtržena od reálných životů lidí, jim ty životy komplikovat.“ Tato část mého vystoupení vyvolala udivený výraz v jeho tváři. Věřím, že fakt nevěděl, o čem mluvím. No a k mému závěrečnému sdělení na jeho adresu projevil neskrývaný odpor: „Místo odzbrojení občanů členských států Evropské unie ozbrojte Němce, Francouze a Brity a bude daleko více bezpečí ve státech Evropské unie. Děkuju.“

Byl jsem tam a vystoupil mezi jinými řečníky, kteří tentokrát bez rozdílu politické příslušnosti nebo profesního zařazení táhli dvě hodiny za jeden provaz. Prožil jsem si velkou dávku naštvanosti a bezmoci. Chápete? Stojíte na půdě vlastního parlamentu a opět o nás, tak jako několikrát v historii, rozhodují za našimi hranicemi. Pokud česká vláda nebude chtít odzbrojit občany v souladu se směrnicí a občané nebudou chtít přijít o další kus svobody, zbývají dvě možnosti. Buď bude Česká republika platit pokuty do Bruselu, nebo budeme muset vystoupit z Evropské unie. Pod trestem smrti či vězení nám chtěli zbraně sebrat nacisté, pak komunisté, teď je to Evropská komise. Já jsem pro #czexit a zdaleka nejen kvůli tomuto.

(pozn.: Zvukový záznam celého jednání Petičního výboru Sněmovny nabízím zde)

František Matějka

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

mám zbraň asi 20 let ,naštěstí jsem ji nemusela použít ale dodává mi pocit bezpečí .Vzít nějakou unií si ji nenechám.

Obrázek uživatele echo.3

Strikacku mate mozna skoro tak dlouho, jak Matejka?
:o))

Obrázek uživatele helena-kr

co to je za blbý dotaz .pistoli mám od té doby co byla mojí pracovní pomůckou stejně jako dobře vycvičený pes .nevím co to má společného s nějakým pablbem matějkou

Obrázek uživatele holcman

Budu tipovat, bývalá policajtka (SNB/VB), bachařka v lágru či pohraničnice? :-))
...A toho pablba míníte vážně nebo jen tak střílíte na věhlasného matějku od boku?

Obrázek uživatele helena-kr

někdo neumí počítat a používat tu bouli na krku
Před 20 lety nebyly tyto posty .Ale byly a jsou bezpečnostní agentury .To je zjištění co? Za komoušů mi nedali ani pas

Obrázek uživatele holcman

Ó pardón, madame Heléne, já si nevšimnul té "20" praxe s pistolkou a pejskem. Přepočítal jsem se.....Ale bachařku jste klidně dělat mohla už tehdy, že? Pohraničnici, to už asi ne, ale celnici, na tu byste měla určitě, co říkáte? :-))

Obrázek uživatele helena-kr

kdybyte byl v obraze věděl by jste,že bachaři slouží beze zbraně

Obrázek uživatele holcman

Bachaři nebyli jenom za komoušů, ti slouží i dnes. A věznice mají někde taky vnější ochranku, resp. ozbrojenou stráž, třeba i pejsky, nebo ne? :-)
Tu Čézetu vám chválím, docela dobrá mašinka a spolehlivá.

Obrázek uživatele helena-kr

a navíc žádná pistolka ale ČZ vzor 70 a pes NO s policejním výcvikem a střílet umím dobře

Obrázek uživatele helena-kr

a ani bachařku coby asociální živel .komouši mne rádi neměli

Obrázek uživatele jany007

Komunisti ji neměli rádi, ale Helenka je opěvuje kde jen může a nedá na ně dopustit!:)

Obrázek uživatele holcman

:-)) asi tak

Obrázek uživatele echo.3

Vsechny podrazacke Matejky a podobne typky, napojene na podvodnicke a zlocinecke struktury, bych ode zbrani urychlene odpojil.
:p)

Obrázek uživatele hanick

Tak potom vás bych nechal ihned zavřít do ústavu. Už vám k tomu moc nechybí.

Obrázek uživatele holcman

:-(( Hanicku, koho vy byste tady chtěl zavírat a navíc dokonce do ústavu? Vám asi lidi, spojení se zločinem nebo napojení na zločinecké struktury nevadí, že?
Já souhlasím s panem Ozvěnou, zavřete mě snad taky?

Obrázek uživatele hanick

Řekl jste si o to. Člověk, který by občanům odebral možnost se hájit nebo bránit před zločinem a zločinci, popřípadě potíral ty, kteří za toto výsostné právo z Listiny práv a svobod bojují v tisku či parlamentu, patří pod ochranný dohled.

Obrázek uživatele holcman

No, to teda koukám, já si vám o něco řekl?

Obrázek uživatele hanick

Pokud je v této zemi stále ještě proklamovaná demokracie, zbraň si odebrat nenechám. Za komoušů jsem měl doma soutěžní malorážku speciál v rámci Svazarmu a nikdo se nebál, že bych ji mohl použít neoprávněně nebo teroristicky. Prodejné čubky z Bruselu si mohou trhnout a také počítat s tím, že když nebudu mít možnost se bránit legálně, nějakou devítku si seženu nelegálně.