Skip to content Skip to navigation

Český slavík zasadil tvrdý knockout české populární hudbě.. (Blanka Fay)

Výsledek obrázku pro český slavík 201628. listopadu 2016,  13:50

Je jedno, jestli jste přímý přenos vyhlašování ankety Český slavík Mattoni 2016 viděli,či ne. V obou případech hádám, že jste byli, či byste byli otrávení. Já taktéž.
 

Jistě, celá akce měla své momenty. Roztomilá Charlotte Gottová, vtipy Ondřeje Sokola, "zpěvačka" Chýlková je překvapená z ceny a dojemná Marika Gombitová se letos s Meky Žbirkou vrátila úspěšným turné na koncertní podia.

V číslech je to trochu srtnulejší. Lucie Bílá je první 19 let, Lucie Vondráčková je 9 let druhá a Ewa Farna je opět třetí.

Lucie Bílá letos odzpívala skoro 128 koncertů, Lucie Vondráčková 15 a Ewa Farna? Hádám, že přes 50 určitě.

A myslíte si, že se něco na prvních příčkách další roky změní? Moc ne, protože Slavík je o fanouškovské základně a médiích, hudba je tady až druhořadá.

Situace u zpěváků je ještě strnulejší. Pokud by si nešel pro cenu Tomáš Ortel ze skupiny Ortel, tak mám pocit, že je rok 1988. Jak napsal v diskusi jeden vtipálek." Ještě si pro cenu ve skupinách měly jít Kroky Františka Janečka."

Tedy za sebou. Karel Gott, Tomáš Ortel a Michal David. Ať se na mne pan Ortel nezlobí, sice děkuje pěkně a civilně, ale texty jeho skupiny jsou vážně xenofobní, takže nechápu, proč na Slavíku je.

Objev roku a Hvězda internetu jsou dvě kategorie, které mají ukázat, že naše hudební scéna úplně nestagnuje.

Hudební scéna naštěstí ne, leč Český Slavík ano. Kapela Jelen či Slza ani Pavel Calta, to bohužel nezachrání.

Ikdyž aspoň přímý přenos ukázal, jaký je rozdíl mezi klipem a živým zpěvem výše jmenovaných.

Nechápu, proč se nepřidají i jiné kategorie, aby se opravdu prezentovala celá šíře české populární hudby, protože když těm neznámým muzikantům nikdo nedá šanci, tak za pár let nebude co poslouchat.

Ve skupinách zvítězili po jedenácté Kabáti, druhý byl Ortel a třetí Chinaski.

Hvězdou internetu se stal Porty a Objevem roku zpěvák Pekař.

A pár pozitiv závěrem. Lucie Bílá vydala desku Hana, kde šla za hranice své dosavadní interpretace a Ewa Farna to na Slavících krásně rozbalila. To byl snad jediný okamžik, kdy jsem se u televize vážně bavila.

Á propos.Charlotte Ella Gottová je roztomilá a vtipná malá slečna, určitě po tatínkovi.:-)

 

Blanka Fay

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

havloidní sluníčkářce blance se víc líbí hudba a texty cikána bangy .tyto jsou přece plné nádherných slov opěvujících lásku .