Skip to content Skip to navigation

Chodíte na houby s nožem? EU vám to zakáže – opraveno (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro Fake news9. března 2019,  19:07

Kolega Matějka se nám tu opětovně rozhorlil proti EU. Svůj nadšený boj ale tentokrát postavil na totální lži.

Náhoda? Dle mě úmysl. A pravidelný.

Pan Matějka používá velmi bojovná vyjádření: „Přichází z Bruselu další nesmysl, který se týká omezení používání a nošení nožů. Takže, až půjdete příště do lesa na houby, budete je asi muset čistit klacíkem.“ A hned z toho vyvozuje jasný důsledek: „Má smysl v takové EU zůstávat? Nemá!

A jaká je pravda? Sama Evropská komise k této problematice uvádí: „Pokud by vás zajímalo, kde se to nesprávné tvrzení vzalo, tak vychází z nafouknutí obyčejné zprávy výboru Evropského parlamentu pro boj proti terorismu. Ta však jen navrhuje členským státům, aby zvážily, zda neomezit nošení nožů na veřejnosti a případně nezakázat obzvláště nebezpečné typy nožů. Jmenuje třeba zombie nože (to jsou ty, které se hodí především při zombie apokalypse) nebo motýlkové nože (to jsou zase ty, které se hodí v pouličních bitkách ghett třetího světa nebo pokud jste John Travolta ve filmu Tváří v tvář).....Doporučení něco "zvážit" členské státy k ničemu nezavazuje.“

Kdo mě častěji čte, tak ví, že vůbec nesouzním s politikou komunistů. Jejich minulost jim nikdo neodpáře zvláště proto, že se k ní hrdě hlásí. Ale komunistická poslankyně Kateřina Konečná k této problematice sama uvádí: "Zdůrazňuji, že se jedná pouze o doporučení Evropského parlamentu a nyní je na členských státech, zdá se tím budou řídit.

Jinými slovy, mírně řečeno, pan Matějka mluví ještě větší nepravdy než komunisté. A to už je co říci. Lze takovému člověku věřit? Nedávno rozesílal jako spam dojemné video, kde se nám omlouval, že kdysi hlasoval pro vstup do EU. Jenže já už panu Matějkovi nevěřím ani nos mezi očima. Nevím jak tenkrát hlasoval, nevěřím mu, co k tomu řekne a není to důležité.

Spíše je na místě si položit další otázku. Lze věřit straně, ve které pan Matějka je? A hlavně, když jejím jediným programem je vystoupení z EU, proč ta jeho strana do Evropského Parlamentu kandiduje? To si myslí, že tam naše vystoupení zařídí? Neměl by spíše pro svůj ideál působit v České republice a snažit se pro vystoupení z EU přesvědčit voliče doma? Tak proč? Myslím, že si pan Matějka dává odpověď sám: „Většina českých politiků se při takové myšlence (vstoupení z EU – pozn. autora) orosí. Dost možná proto, že se naučili chodit v systému rozdělování evropských dotací a z euromilionů jim pravidelně odkapává do kapes.“ A o tom to asi je. Budoucí poslanecké platy a prebendy. Jiný důvod kandidatury si u této strany představit nedokážu.

Vystoupení z EU by nás bez pochyby hospodářsky oslabilo. Británie to ukazuje jasně. Na nějakou politiku soběstačnosti po vzoru Severní Koreje můžeme zapomenout. Takže bychom se obchodně museli obrátit na Rusko a Čínu. A bylo by otázkou času, kdy by se tím pádem nastolila otázka vystoupení z NATO. A i na to si pan Matějka evidentně půdu připravuje: „Vystupme z EU, ale zůstaňme členy NATO, kde máme zatím právo veta a nějakou obranu proti útokům třetích stran.“ Všimněte si toho slůvka „zatím“. Už teď se dopředu podprahově podsouvá, že to v NATO určitě v budoucnu nebude nijak ideální.

Tomáš Flaška

Rubrika: 
Autor článku: