Skip to content Skip to navigation

Cizinci čím dál tím více útočí na občany města Plzně. Je potřeba radikálního řešení (Petr Cvalín)

Výsledek obrázku pro cizinci v Plzni kriminalita7. února 2017,  09:18

Plzeň se začíná proměňovat v nebezpečné město, což mají v poslední době na svědomí zejména zahraniční zaměstnanci.

Neustálé výjezdy policistů ke rvačkám, k rušení nočního klidu, krádežím a dalším kriminálním deliktům trápí a ohrožuje občany Plzně.

V plzni aktuálně žije více než 22 000 cizinců a jejich počet bude narůstat. Také musíme zmínit, že mnoho cizinců na území města Plzně není registrováno.Nejvíce jsou občané města Plzně ohroženi tam, kde zahraniční zaměstnanci pracují. Zejména na Borských polích, kde žije nejvíce cizinců. Ale můžeme znímit i Americkou třídu, která se stává pro Plzeňáky velmi nebezpečnou. A to hlavně v noci. Lidé mají pocit bezmocnosti a necítí se bezpečně. Jejich strach je oprávněný. Cizinci v Plzni se nerozpakují a klidně zaútočí i na policisty.

Žel musíme konstatovat, že zvyšující se počty policisů a strážníků na bezpečnost aktuální situace nestačí. Vina za nebezpečí v Plzni padá na hlavu pracovních agentur, kteří neustále přivážejí cizince do tohoto města a posléze se o tyto „zaměstnance“ přestanou de facto starat. Jde jim o zisk, o nic jiného. Toto neustále zmiňuje i ministr vnitra Chovanec, který nebezpečnou situaci v Plzni řeší s policejním prezidentem Tomášem Tuhým.

Opravdu už nastal čas, aby Plzeň opět byla bezpečným městem. Nelze nadále tolerovat kriminalitu zahraničních zaměstnanců, kteří obyvatelům Plzně nahánějí strach a omezují jejich běžný život. Takový je prostě fakt. Je načase odstranit politickou koreknost a pojmenovat hlavní viníky této špatné situace. Jak jsem psal, vinkem jsou pracovní agentury a mnozí zahraniční zaměstnanci, kteří se nechtějí přizpůsobit českým zákonům a českým zvykům. Ten, kdo chce pracovat a žít na území ČR se prostě musí přizpůsobit Čechům. Jiná cesta není. Mimochodem, zaměstnávání zahraničních zaměstnanců negativně ovlivňuje výši platů.

Teď nastal čas, aby se s tímto problémem udělal takzvaný radikální řez. Vyřešit tento problém se musí v co nejkratší době. Už nadále nelze tolerovat fyzické násilí ze strany zahraničních zaměstnanců na bezbrané občany města Plzně.

 

Petr Cvalín - člen Krajského výboru KSČM Plzeňského kraje a Okresního výboru v Domažlicích

 

Autor článku: 

Komentáře

Ten člověk má pravdu.

Obrázek uživatele helena-kr

to jsem zvědava kdo pana Cvalína za pravdu znectí jen pro to ,že je komunista

V Plzni bydlím, takže si troufám napsat, že nebezpečno tam skutečně bývalo. V 80. letech se holky bály za tmy samy jít přes Náměstí Republiky kvůli tamním cikánským gangům. Dnes se mi situace přinejmenším v centru jeví mnohem konsolidovanější.

Když zajdu na pivo na Slovanku, rozhodně tam není tolik cizinců jako v 80. letech, kdy tam bývalo plno Kubánců a Cikánů.

Chápu, že pan autor si tu dobu nepamatuje, takže to těžko může srovnat. Na to je ještě příliš mladý.

Obrázek uživatele helena-kr

Krimi Plzeň.

malý únorový výběr

3.2 . 5 kilo pervitinu za 5 miliónů korun ( zadržena vietnamka)

4.2. cizinci zkopali mladíka na oddělění pak rozbili celu

6.2.šílený slovák ničil auta krumpáčem policisté museli i střílet

7.2. ministerská razie ,další cizinci s falešnými doklady v plzni

obravdu idylické město a naproststo bezpečné

Když jsem si kdysi psal blbosti, které reálně řekli moji vyučující na VŠ a pak to přečetl za měsíc (cca 20 citátů), mohl snadno vzniknout dojem, že na VŠ učí soubor úplných kreténů. Nicméně nebylo tomu tak.

Plzeň je poměrně bezpečné město.

Obrázek uživatele helena-kr

na 70 000 plzeňanů 22 000 cizinců  no nevím ale já bych to netvrdila .A to nejsou citáty ale titulky z krimi Plzeň .Právě čtu jak dva cizinci v plzni obrali prostitutku o zaslouženou mzdu .Prostě není jeden den aby cizinci nespáchali nějakou grázlovinu jsem zvědava co se dovím dnes

Obrázek uživatele jany007

No já nevim, ale nemá Plzeň okolo 160 tisíc obyvatel?!

Obrázek uživatele helena-kr

pravda překoukla jsem se do jiné kolonky ale i tak počet cizinců je úctyhodný a problém jejich zločinnosti je viditelný

Obrázek uživatele holcman

Kdyby jste se překousla kr-heleno, tak to přijde na stejno.  :-)