Skip to content Skip to navigation

Co je dobré vědět o termostatických bateriích? (PR článek)

Výsledek obrázku pro termostatické baterie25. prosince 2017,  12:24

Termostatické baterie se doposud používaly spíše v koupelnách, ale dnes si nachází své místo i v kuchyních.

Nespornou výhodou je to, že dokáží udržet teplotu vody na požadované výši a nabízí úsporu vody i energie v desítkách procent. Termostatická baterie se dokáže vyrovnat s náhlými změnami tlaku v potrubí, a kromě teploty u ní lze nastavit také požadovaný proud vody. Při používání termostatické baterie můžete proud vody z kohoutku uzavřít, a když vodu znovu spustíte, nemusíte čekat na to, až odteče studená voda.

Termostatické baterie jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi

Nejvyšší teplota vody, kterou můžete na baterii bez překážky nastavit, je 38 °C. Pro nastavení vyšší teploty je již potřeba zmáčknout speciální mechanismus, tzv. dětskou pojistku, která zabraňuje tomu, aby se horkou vodou opařily děti. Ovládání bezpečnostního tlačítka bývá pro děti velmi obtížné, a proto je právě termostatická baterie bezpečným řešením pro rodiny s malými dětmi. Některé termostatické baterie jsou dokonce technologicky řešené tak, aby horká voda, která jimi protéká, neohřívala jejich povrch.

Termostatické baterie vyžadují stálý přísun teplé vody

Aby termostatické baterie dobře fungovaly, vyžadují stabilní přívod teplé vody alespoň o teplotě 50 °C. Nejlepšího výsledku proto dosáhnete v domácnostech, kde se dodávka teplé užitkové vody zajišťuje buď centrálním zásobováním, nebo ohříváním do bojleru. V posledních 15 letech se doslova roztrhl pytel s nabídkou malých závěsných kotlů, které ohřívají vodu nad baterií a zajišťují tak přísun teplé vody. Jejich nedostatkem však někdy bývá omezený výkon. Můžete pak koupit i tu nejdražší baterii, pokud ji ale „nenakrmíte“, stabilně teplá voda z ní nepoteče. Před zakoupením termostatické baterie proto nejprve pečlivě zvažte, zda jí dokážete stabilní přístup k teplé vodě zajistit.

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: