Skip to content Skip to navigation

Další vláda, která nesplnila svůj předvolební slib (Radomír Dolanský)

Výsledek obrázku pro Andrej babiš10. listopadu 2019,  18:58

Ona to vlastně neslibovala celá vláda, jen vítěz voleb ANO.

Nicméně jestliže se Goliáš nechá vláčet bahnem nikoliv Davidem, ale maličkou oranžovou myškou, něco je špatně. Pak se tomu říká Pyrrhovo vítězství.

Kdo rychle nezapomíná, což mlčící většina dělá odjakživa, pamatuje si předvolební hřímání Andreje Babiše, že daně nebude zvyšovat, ale spíše se zasadí o jejich snižování a optimalizaci. To by si ovšem nesměl nasadit do kožichu veš.

Dokud pojede socialistický bankomat na ministerstvu práce a sociálních věcí na plné obrátky, budou se daně zvyšovat i v budoucnosti. Je to jednoduchá přímá úměra. Vlastně je otázkou, jak pro koho jednoduchá, když slevujeme z neznalosti žákům a ruší se maturity z matematiky, aby byli sice hloupější, ale u maturit ti „úspěšní“ hojnější. A protože máme statisticky školáky celkově hloupější a hloupější, tak proč bychom nepřidali učitelům? Stačí si na zpravodajských portálech přečíst výplody dnešních novinářů, abychom si udělali obrázek, co vysoké školy vypouštějí mezi lidi. Přibližně po osmnácti letech studia neumí psát novinář! česky a bez hrubek. Ale zpět k slibům.

Prozatím na to jde vláda fikaně a zvyšuje daně tam, kde se může zaštiťovat zdravím obyvatelstva a alespoň hazard a tvrdá kořalka nebude mít negativní dopad na voličskou základnu, o kterou jde především. Proto se taky, i když se jedná o alkohol, nezvyšuje cena piva a vína. I když už několikeré předchozí zvýšení daně za tabák a líh dokázalo nesmyslnost tvrzení, že donutí lid přestat kouřit a chlastat. Pravým důvodem jsou samozřejmě chybějící prachy ve státní pokladně. To mimochodem dokazuje velmi hlasité NE Česka, které zatrhlo (už jen s Bulharskem) návrh členských států EU, aby si lidé mohli menší množství (původně 100 litrů, později 50 l) vypálit bez daně. Rovněž nejsou známé případy, že by se sázením Sportky někdo zadlužil v řádech milionů, ale vláda chce přesto občany chránit. O ty prachy vlastně ani tak nejde, že!?

Jestliže musí vláda zvedat daně, o 100% zvyšovat poplatek za vklad do katastru a naopak odmítat zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitosti v době hospodářského růstu, ačkoliv pomalejšího, tak pořád růstu, jak to bude vypadat, až nastane hospodářská krize? A ona samozřejmě nastane, i kdyby se tiskly ty bezcenné papírky (bankovky) jako na běžícím páse.

Naopak úplně všichni přítomní poslanci podpořili navýšení rodičovského příspěvku. Nezbývá než doufat, že to pomůže především v rodinách, které vychovávají své potomky k tomu, aby chodili do práce, a nevylepšují si jen domácí rozpočet.

Radomír Dolanský

Autor článku: