Skip to content Skip to navigation

Dámské kožené aktovky nabízí dostatek místa pro notebook i množství dokumentů - Zůstanete však díky nim stále elegantní (PR článek)

Související obrázek7. března 2018,  16:10

Tak jako při volnočasových aktivitách se pravá dáma neobejde bez své kabelky, v pracovním shonu neudělá krok bez dámské kožené aktovky.

Tyto kousky symbolizují to pravé elegantní řešení v případě, kdy potřebujete mít neustále u sebe velké množství materiálů a podkladů. Právě do aktovky se toho totiž mnoho vejde a vy tak budete neustále vybavení.

Mnoho velikostí

Kožené aktovky jsou obvykle k dostání v mnoha různých velikostech. Z nich si tak jednoduše můžete zvolit tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. I když ženy mívají obecně v kabelkách velký chaos, u aktovek většinou tento problém odpadá. Jsou totiž mnohem více přizpůsobeny k tomu, abyste si prostor mohli pěkně zorganizovat. I proto se aktovky obvykle pyšní množstvím nejrůznějších vnitřních kapes, které vám usnadní uspořádání. Při výběru se tak určitě na tuto část zaměřte a zjistěte si, zda vám jejich rozložení bude vyhovovat.

Kožené aktovky by rozhodně měly být velmi kvalitní. Jedině tak totiž vydrží každodenní používání, a navíc stále budou vypadat reprezentativně. A jelikož aktovky z pravé kůže můžeme označit za velmi kvalitní, tak se z nich při správné péči můžete těšit spoustu let.

Hnědá nebo černá?

Z barevných kombinací vede u kožených aktovek zejména klasická černá nebo nejrůznější odstíny hnědé. K těmto odstínům tak v dnešní době také většina žen přistupuje. Jak se však můžete dočíst v TOMTO článku, rozhodně se nejedná o pravidlo. V poslední době si totiž můžeme všimnout, že kožené doplňky září všemi barvami. S pomocí barevné kožené aktovky tak rázem můžete svůj outfit posunout o level výš, stačí jen vhodně kombinovat.

Kožené aktovky vyžadují speciální péči

Pozornost věnujte i péči o svoji aktovku. Jelikož kůže představuje přírodní materiál, vyžaduje i odpovídající zacházení. Kůže neustále dýchá a pracuje, a proto o ni pravidelně pečujte. Před jejím prvním použitím lze určitě doporučit impregnaci. Tu si můžete zakoupit buď ve spreji nebo v podobě speciálního krému.

Díky impregnaci tak zabráníte tomu, aby aktovka trpěla při jejím promoknutí. Dále také impregnace poskytuje určitou ochranu před mastnotou a nejrůznějšími nečistotami. A důležitost impregnace nepodceňujte. Správně byste ji měli nanášet opakovaně, zhruba jednou za dva měsíce. Vyvarujte se tak časté chyby jednorázového impregnování. A pozor, ne každý výrobek je na impregnaci vhodný. Pokud si zvolíte nekvalitní produkt, může vám na kožené brašně nadělat zbytečnou paseku. Více si o tom můžete přečíst ZDE.

Pozor na popraskání kůže

U kožených výrobků dochází vlivem času k jejich vysychání. Následkem toho může kůže popraskat a daný kousek je tak znehodnocený. Z toho důvodu byste měli vysychání předcházet. Určitou péči je kůži schopná dodat impregnace. V ideálním případě byste ji však měli doplnit i vhodným přípravkem pro hydrataci. K tomu slouží nejrůznější krémy a tuky určené přímo na kůži.

Vyhýbejte se vysokým teplotám

Mezi další doporučení určitě spadá to, že byste měli dávat pozor na vystavování aktovky vysokým teplotám. V případě promoknutí se tak například vyhněte tomu, abyste brašnu vysušili v přímé blízkosti topení. Mnohem lépe tak uděláte, když ji necháte postupně vyschnout ve volném prostoru s dostatkem proudícího vzduchu.

Šetrné čištění

A zapomenout ani nesmíme shrnout to, jak o aktovku pečovat v případě znečištění. Pokud se přitom jedná pouze o drobné znečištění, nejlépe si s ním poradí obyčejná voda. Určitě nepoužívejte klasické mýdlo na ruce nebo jar na nádobí. Kůže je totiž na tyto přípravky velmi citlivá.

V případě rozsáhlejšího znečištění poté vsaďte na speciální čistící krémy. Ty přitom seženete ve specializovaných prodejnách a s většinou skvrn by si měly dokázat poradit.

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: