Skip to content Skip to navigation

David Rath je z toho venku (Tomáš Vodvářka)

Výsledek obrázku pro David Rath3. března 2017,  9:18

Zdá se, že české přísloví "stokrát nic umořilo i vola" má opět jeden zářný příklad. Nejznámějších polistopadová korupční kauza má našlápnuto vyšumět do vytracena.

Jeden z nejlépe zdokumentovaných korupčních případů okolo bývalého hejtmana Středočeského kraje se táhne již 5 let. Od onoho pověstného zázraku, který změnil víno v sedm českých v krabici od bot, uplynulo mnoho vody a čím více jí odtéká, tím více se zdá, že onen rok a půl vyšetřovací vazby bude nejspíše posledním odnětím svobody, které jmenovaný zažil.

Soudce Zelenka jako předseda odvolací instance konečně nalezl skulinu, která znamená šanci na zvrácení celého procesu. Nejde zatím o přiznání neviny, ale o procesní chybičku v nasazení odposlechů. I přesto, že jasně prokázaly zločinnost, je možné, že se kvůli této chybě bude celý proces opakovat. Díky již prožitým šarádám s obviňováním soudce, státního zástupce, šaškárnám s náhlými pády na kole a kulháním soudní budovou, budeme nejspíše svědky dalšího kola, kde obviněný, posílen tímto rozhodnutím, rozehraje další partii s názvem "já nic, já muzikant".

Být policistou v daném případě, pověsil bych nejspíše uniformu na hřebík a šel dělat třeba k poště. Představa, že konečně začnu dělat aspoň trochu pořádek v Augiášově chlívě, že díky mému nasazení uvízne aspoň jedna "čudla" v síti a podaří se jí odsoudit, zhasne na tom, že přes jasný obsah odposlechu mi to soudce zruší kvůli formální chybě /kterou navíc zpochybňuje i státní zástupkyně Bradáčová/, musí nutně znechutit i otrlého poldu.

Nám v podhradí se nabízejí v zásadě dvě možnosti. Buď je soudce Zelenka nějakým způsobem zainteresován v celém případě a jeho snahou bude obviněného z celého případu vysekat. Další možností jsou nedávné výroky bývalého hejtmana, že je připraven vypovídat o pozadí celého případu, kde nejspíše figurují mnohá jména z naší politiky. Soudce tak možná plní zadání jej raději umlčet jistou nadějí, než pár měsíců před volbami rozvrátit současný vládnoucí establishment. Pokud by David Rath rozkryl pozadí financování stran, o kterém tušíme, že není zrovna křišťálově čisté, znamenalo by to nejspíše zemětřesení, největší od listopadu 1989.

On sám jako vysoce inteligentní člověk má určitě připravené pojistky v případě, že by se stal obětí autonehody či by byl "vyřešen" jako pověstný kmotr Mrázek.

Z toho všeho plyne, že je z nejhoršího pravděpodobně venku. Pokud to opravdu nastane, v podhradí zavládne všeobecná pachuť bezmoci a otrávenosti. Už případ pana Janouška /opilec srazivší autem ženu a unikající policii v přímém přenosu/, který seděl jen krátce, aby posléze vše uhrál "na hlavu", je pro občany málo stravitelný. To by byl však jen předkrm hlavního chodu, kterým by byla beztrestnost v dobře zdokumentované kauze okolo bývalého hejtmana. Důvěra v české soudnictví by klesla na dno.

 

Tomáš Vodvářka

Autor článku: 


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.