Skip to content Skip to navigation

Demisi! A už nic jiného. (Tomáš Flaška)

Tomáš Flaška17. února 2021,  19:05

Ať se děje co se děje, nic nepomáhá. Počty nakažených zase stoupají, byť se šrouby přitahují.

Upřímně řečeno, můžeme si za to sami, protože jak vidím při své práci dnes a denně, nařízení nedodržujeme.

Jenže když nevěříme vládě a jejím nařízením, švejkujeme je a nedodržujeme, tak snad, pokud vláda myslí svá slova o tom, že vše dělá pro lidi a lid, by měla odstoupit. Ať zkusí nastoupit někdo jiný, kdo bude umět lidi přesvědčit, nebo to aspoň zkusí.

Tato vláda chrlí jeden chaos za druhým. V pondělí otevře malé obchody. Důvod z hlediska vlády? Chce tím zase získat nějaké politické body. Skutečnost? V pondělí vyhlásí Ústavní soud svůj nález, kde prohlásí, že uzavření obchodů bylo nezákonné. Svou váhavostí dal Ústavní soud vládě mnoho měsíců, po které držela protiprávně uzavřené obchody. Výsledek? Nula a nic.

Aby to aspoň trochu vypadalo, tak prodavači budou muset mít respirátory. V těch malých krámcích, kde bude jeden, dva zákazníci. V hypermarketech, kde jsou zákazníků mraky, to nebude ze strany prodavačů potřeba. A veselé je zdůvodnění – roušky nejsou tak spolehlivé. Aha, tak do teď byly, od pondělka už ne. Závěr? Chaos.

Vakcín Astra Zeneca přišlo v sobotu 06.02.do Česka 19200. Ve čtvrtek 11.02. bylo vakcínou očkováno celých 175 lidí! Mohou za to očkovací centra, hejtmani, nemocnice... jenom vláda ne. Tak když za to vláda nemůže a neumí si dupnout a dát příkaz, nebo to zařídit jinak, tak tu nemá co dělat. A když někdo tuto vakcínu odmítá, tak se určitě najde dost náhradníků, kteří ji rádi okamžitě přijmou.

Při současném tempu očkování, což je tváří v tvář britské mutaci koronaviru asi jediné světlo na konci tunelu, dokončíme očkování v červenci 2023.

Vládě a jejím nařízením věří už opravdu jen skalní skupina věrných. Ale tím, že se vláda drží zuby nehty, že nenechá místo někomu jinému, škodí celému národu, který na ní kašle. Ve firmě bych to nazval nadvládou odborů, pokud bych použil mluvu našeho upřímného, schopného a pravdomluvného pana premiéra.

Tomáš Flaška

Autor článku: