Skip to content Skip to navigation

Dnes to budou chtít poslanci televizi vytmavit (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro česká televize31. ledna 2019,  11:12

Ve Sněmovně by dnes mohlo dojít k hlasování o výročních zprávách České televize.

Pokud je Sněmovna neschválí, padá televizní rada, tím i ředitel ČT a tím pádem i současný tým.

K neschválení vyzýval před časem už i prezident Zeman (v době kdy minimálně jednu z těch zpráv ještě ani číst nemohl). Proti schválení budou rozhodně hlasovat poslanci SPD. Do televize se občas obouvají i poslanci KSČM a ANO. Česká televize, jako veřejnoprávní prostředek, má být ze zákona nezávislá. Kritické hlasy proti ní se vždy ozvou, když se v nějaké reportáži do někoho obuje. Ale ještě jsem nezaznamenal případ, že by ten někdo oslovil soud a ten mu dal za pravdu, že ta reportáž byla nepravdivá.

A z toho mi vyplývá jediné. Jakékoliv snahy o potopení České televize mají pouze pomstychtivou motivaci. Nebo, a to by bylo ještě horší, snahu o to, aby ČT poskakovala, jak si někdo píská.

Možná by si poslanci před hlasováním měli vzít k ruce také některá odborná relevantní data. Třeba ze serveru parabola.cz, který určitě není nijak politický, ale čistě odborný:

Informace předkládané Českou televizí považují za objektivní a vyvážené více než dvě třetiny obyvatel Česka a více než 70 % ji vnímá jako důvěryhodnou.

Zdroj

Tomáš Flaška

Rubrika: 
Autor článku: