Skip to content Skip to navigation

Ester Ledecká povýšila NBC na královnu falešných zpráv (Karel Stryczek)

Výsledek obrázku pro Ester Ledecká18. února 2018,  14:51

Americká televize NBC ve svém přímém přenosu prohlásila Annu Veithovou za olympijskou vítězku a přepnula z probíhajícího superobřího slalomu na krasobruslení.

Vítěznou jízdu Ester Ledecké později odvysílala potupně ze záznamu.

Olympijské vítězky, jmenovkyně Katie Ledecky (plavání) a Mikaela Shiffrin (obří slalom), na jejichž lyžích Ledecká zvítězila, sportovně pogratulovaly a zatleskaly. Katie žertem požádala o test DNA s tím, že jsou určitě příbuzné.

Zato televize NBC už před jízdou Ledecké považovala závod za rozhodnutý a vyhlásila medailistky. Z probíhajícího superobřího slalomu přepla na volnou jízdu miláčka reportérů, homosexuálního krasobruslaře Adama Rippona, i když byl bez naděje na medailové umístění. Neumí čtverný skok. Ráno po závodu odvysílala rozhovor s Ripponem, jakoby byl králem her.

Při každé příležitosti NBC neúnavně kritizuje viceprezidenta Mika Pence za to, že nepovstal a netleskal Severokorejcům, když mašírovali při slavnostním zahájení a ignoroval sestru Kim Čong-una. Trapně sestru Kim Čong-una glorifikovali, že prý při zahájení her "okouzlila", kritizují vlastního představitele a ukazují výkony severokorejských sportovců.

V superobřím slalomu tlačili k vítězství jako obvykle svoji šampiónku Lindsey Vonnovou. Na tom není nic neobvyklého. Tento rok tlačí Vonnovou i proto, že otevřeně vystupuje proti Donaldu Trumpovi ("Když vyhraju, nepříjmu pozvání do Bílého domu."). Před opuštěním přímého přenosu ze Super G vyhlásili reportéři NBC výsledky v době, kdy se na start chystala olympijská vítězka a bylo jisté, že jejich Vonnová bude bez medaile.

Sama Ester Ledecká se o televizním trapasu dověděla a prohlásila, že asi "dostanou sprďáka"...

Dostala tedy NBC od fanoušků sprďáka? Tedy kromě toho, že ji pomalu, ale jistě přestávají sledovat?

Nechme americké fanoušky promluvit:

Charles:Ukázala se arogance a ignorantství NBC a obecně amerického mediálního mainstreamu. Děkujeme Ester za nový pohled na americké zpravodajství.

Jehny:NBC propásla historickou sportovní událost jen proto, aby ukázala Rippona na desátém místě. Nechám vás jednou hádat, proč asi.

C M:Fake news NBC zase oznámila špatného vítěze.

Tim:Krásné. Další důvod nevěřit krajně levicovým liberálním médiím. Stejné jako když Donald porazil Hillary, NBC zase předpovídala špatně.

Wise:NBC je vždy sebevědomá v tom, o čem nemá tušení.

Calsurf:Koukám na záznam vysílání NBC, a směju se, jak vyhlašují Annu Veith vítězkou. Věří jim ještě někdo?

Anon:Epické selhání NBC.

Old Fred: Nemohli propásnout svého gaye z plakátu Rippona.

Cuda:Od kdy je v pracovní náplni NBC rozhodovat o tom, kdo vyhrál medaili?

Doug:Viděli jsme madam Ripponovou místo vítězky zlaté medaile. Hurá NBC!

Bill:Je fakt že tak zvaní američtí "sportovní fanoušci" raději budou koukat na amerického kweera tančícího na bruslích než opravdové, ale neamerické, sportovce, kteří jdou za heslem "rychleji výše silněji".

David:Americká sportovní média jsou předpojatá a hloupá.

UraniumOne:Zatracení Rusové. Podle vyšetřovatele Mullera a špehů od Clintonové nám Rusové ukradli tento závod.

Louie:Jsem šťastný za to, že nebudu koukat na reklamy s obličeji Vonnové a Rippona.

Andrew:Jak se vlastně ten Rippon dostal do týmu, když neumí čtverný skok? Aha, už vím, rozhodnutí na bázi diverzity.

Cameron: Nothing But Crap (NBC, překlad: nic než sračky). Musí ukazovat světu svého gay boye zatímco my jsme přišli o jedno z velkých finále těchto her.

Defender:Česká kuřátka jsou fajn. Gratulace ke zlatu.

YouToo:Liberální média se soustředí na lůzry, podporují je a sledují. Opouštějí vítěze.

Všichni zmínění sportovci, Ledecká, Shiffrinová, Veithová, Ledecky, Rippon, Vonnová zaslouží potlesk a podporu fanoušků za své sportovní výkony, za tvrdý trénink, za reprezentaci svých zemí. NBC zaslouží tak maximálně odplivnutí za to, že si vybírá své hvězdy podle jejich politických postojů a aktivismu.

Po bouři nevole a řádném sprďáku od fanoušků si druhý den v NBC sáhli do svědomí a na svém sportovním kanále v rozumném vysílacím čase připravili dojemný medailónek přirovnávající vítězství Ledecké k hokejovému zázraku amerických studentů proti Tichonovově sborné na olympiádě v Lake Placid v roce 1980. Nechali zahrát celou českou hymnu a ukázali dojatý realizační tým. To nedělají často.

Karel Stryczek

Rubrika: 
Autor článku: