Skip to content Skip to navigation

Eurokomisař: Běžencům v Evropě stejné peníze (Jan Ziegler)

14. srpna 2016,  17:00

Další šílenost z Bruselu. Země Evropské unie by měly sjednotit azylové právo a vyplácet stejné dávky běžencům.
V takovém případě by prý nebylo nutné zavádět kvóty pro rozdělování uprchlíků. To nemůže fungovat!

V rozhovoru pro německý deník Main Post, který převzal iDNES, to řekl eurokomisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger. „Tyto a podobné nápady jsou hrozné a nesmyslné. Jejich autoři by si měli uvědomit, že právě tímto ničí myšlenku spojené Evropy a přihrávají Brexitům. Něco takového nesmí projít,“ upozorňuje europoslanec Tomáš Zdechovský.

Tento nápad pana eurokomisaře Oetlingera je mimořádně nebezpečný a ve svém důsledku by akorát vyvolal vzpoury obyvatel v chudších zemích Unie. Jestliže by se tento nesmysl podařilo uskutečnit, tak by se stalo, že v takovém Bulharsku nebo Rumunsku by si přidělení migranti žili lépe, než velká část tamních obyvatel, kteří by v mnoha případech i prací vydělávali méně peněz. A místní lidé by se logicky proti tomu začali bouřit a ve svém důsledku by to vedlo k zesílení nenávisti vůči běžencům.

Navíc by to bylo hrubé zasahování do vnitřních záležitostí členských zemí Unie, protože stanovení sociálních dávek včetně peněz pro běžence jsou v kompetenci jednotlivých států, Brusel do toho nemá co mluvit. Takové nápady jsou proti původní a velmi přínosné myšlence evropské spolupráce, jejímž základem je volný pohyb lidí a zboží. To je v pořádku, ale myšlenka stejných dávek pro běžence v celé EU je opravdu hrozným nesmyslem.

Řešení uprchlického problému musí začít důsledným vymáháním práva a střežením vnější schengenské hranice. A přerozdělování uprchlíků navíc proti jejich vůli není řešením migrantské krize. Chtěl bych věřit tomu, že bruselští byrokrati se po Brexitu nad sebou zamyslí a přijdou s nápady, jak změnit EU. Zatím to však na to nevypadá.

http://zpravy.idnes.cz/eurokomisar-oettinger-azylove-pravo-harmonizace-f...

 

Jan Ziegler

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

Vyjímečně plný souhlas

Obrázek uživatele jany007

Je to již opravdu postavené na hlavu! Tohle je již výsměch občanům!