Skip to content Skip to navigation

Fanoušek Putina aneb seznámení s novým zastupitelem Moravskoslezského kraje (Roman Máca)

Výsledek obrázku pro vladimír putin13. října 2016,  11:55

Není tajemstvím, že mezi českými politiky se najde řada obdivovatelů ruského prezidenta a obecně tamního režimu.
Tyto jedince nalezneme především v KSČM, SPD, v části ČSSD a v řadě dalších marginálních často extremistických stran.

Zapomenout nelze samozřejmě ani na pana prezidenta s jeho politikou "na všechny strany". Podívejme se ale na nedávno proběhlé volby do zastupitelstev krajů a konkrétně na Moravskoslezský kraj. V něm se na prvním místě společné kandidátky SPD a SPO umístil za SPD Lubomír Volný (zdroj) a byl zvolen do zastupitelstva kraje.

Jelikož Lubomíra znám osobně a setkal jsem se s ním zhruba před deseti lety ve stejném basketbalovém kolektivu, sleduji i jeho politickou kariéru. V článku tak nahlédneme, jak se prezentuje na sociální síti a na základě těchto informací budeme polemizovat, jaké informační zdroje preferuje. Ty následně mohou ovlivňovat jeho práci v rámci hlasování zastupitelstva apod.

Podotýkám, že s dotyčným nemám žádný osobní problém a nikdy jsme neměli žádný konflikt. Článek tak není psán v osobní rovině, ale na dotyčného se zaměřuje čistě z pozice, že se jedná o prezentaci veřejně činné osoby, politika.

Samotné členství a kandidatura za SPD mnohé napoví. Celková rétorika strany je proti EU, ilegální imigraci, islámu. Naopak je podporován prezident Zeman, Marine Le Pen, Viktor Orbán, Vladimir Putin a k nim relevantní proudy. Lubomír Volný se ve svém příspěvku označuje za fanouška Putina.

Pro SPD je obecně typická jakási "lidovost". V popisku tak nechybí zesměšňování politických oponentů. Píše o zrádcích a o "psychopatoidních vítačích", což jsou zřejmě osoby s jiným názorem. Následují další "lidové" termíny a přejímání narativu ruské a proruské propagandy o válce s Ruskem. V příspěvku rovněž nechybí překlepy, ale nutno podotknout, že počet chyb je oproti běžnému standardu podporovatelů SPD nižší. V závěru se dočteme provolání o vzpamatování se, protože kdo má jiný názor, než je názor SPD, tak by se měl samozřejmě vzpamatovat.

Ale tímto Lubomírova putinovská odysea nekončí. Na jeho stránce nalezneme řadu příspěvků, ve kterých to Putin jednoduše všem natře. A nejvíce té proradné Merkelové. Publikované obrázky tak dosahují standardu SPD. Jsou lidové s projevy siláctví, výsměchu.

V kraji se tak mohou občané "těšit", že zastupitelem bude osoba očividně vyznávající principy současného režimu Kremlu, který je jistě tou správnou "svobodou a přímou demokracií", nemluvě o úrovni mezd, důchodů a kvalitě života, která v Rusku jakožto v nejbohatší zemi na světě vzhledem k přírodnímu bohatství je.

Správný fanoušek Vladimira Putina rovněž obdivuje prezidenta Zemana. Lubomír Volný tak ve vší vážnosti sdílí prezidentův obrázek, který se původně objevil na satirickém profilu Jiřího Ovčáčka.

Správný podporovatel Putina i Zemana rovněž bojuje proti "vlastizrádné a lživé" České televizi, kterou Volný označuje za "politickou mafií ovládanou".

V příspěvku tak zmiňuje průzkum SANEPu, ve kterém koalice SPD a SPO získává 9,8 %. Nutno podotknout, že tento průzkum byl k této koalici ještě milostivý, jelikož ve volbách získala 7,02 %. Ale proč si do ČT nekopnout. Je to mezi "vlastenci" v módě.

Podívejme se tedy, jaké informační zdroje shledává Volný za kvalitní a objektivní. U Putinova fanouška tak není žádným překvapením, že jedním z nich bude ruská státní televize RT (dříve Russia Today), která je hlasem Kremlu do zahraničí. Volný RT označuje jako nejrychlejší, nejobjektivnější zdroj informací. ČT, "Babišoviny a Bakaloviny" pouze "spinují" a jsou to "presstituti".

Ohledně RT tak můžeme vzpomenout vystoupení moderátorky Liz Wahlové, která rezignovala v přímém přenosu se slovy, že v RT čelila mnoha etickým a morálním výzvám a dále nemůže být částí televize financované ruskou vládou, která ospravedlňuje akce Putina. Dále uvádí, že věří v pravdu, a proto nemůže dále pokračovat v RT.

Ale RT je samozřejmě nejobjektivnější. Pro fanouška Putina je to bezesporu. Otázkou je, jaká je realita.

 

Správný český proruský politik se rovněž neobejde bez šíření proruské propagandy, resp. bez sdílení proruských dezinformačních webů. Jedním z nich je např. Aeronet.cz.

Článek z Aeronetu tak slouží jako podklad k příspěvku věnovanému krajským volbám. S Aeronetem jistě té pravé svobody a demokracie dosáhneme. O tomto webu více v článku Jak "informují" tzv. proruské weby.

Chybět nemůže ani proruský dezinformační web ac24.cz Ondřeje Geršla.

A také nesmí chybět kampaň We Are Here At Home .com, která je jedním z největších tvůrců hoaxů v ČR. Mezi ně je zamíchána proruská propaganda. Ironií osudu je, že za touto "vlasteneckou" a protimigrační a protislámskou kampaní stojí Čech, který je migrantem žijícím mezi muslimy ve Spojených arabských emirátech a který je "čirou náhodou" podnikatelem v oblasti internetového marketingu a PR. Více v článku Kampaň proti islámu a migraci vedená migrantem žijícím mezi muslimy.

Stejně jako u paní poslankyně Nytrové, pro kterou jsou odborným poradním orgánem pro práci ve Sněmovně proruské weby, newsletter od ruských "naštvaných matek" a diskutéři z novinky.cz, i zde můžeme očekávat, že "informace" z podobných zdrojů budou využity pro práci v rámci moravskoslezského zastupitelstva.

Pokud se zaměříme na další zdroje, které Lubomír Volný využivá, resp. "lajkuje", jedná se o směs proruských konspiračních webů, nechybí ani "Ilumináti", samozřejmostí jsou různé proruské, protimigrační, protiislámské a "protizápadní" iniciativy a jak již u podobných osob bývá pravidlem, nechybí ani stránky na podporu prezidenta Zemana a stránky různých "domobran".

Pokud se podíváme na konkrétní skupiny, jedná s o podobný výčet. Přátelé Ruska, Češi a Slováci pro vstup do Euroasijské ekonomické unie, českoslovenští vojáci v záloze..., souhlasím s výroky Miloše Zemana apod.

Nechybí ani odpůrci Sobotky, pryč z NATO s tím, že Rusko je náš opravdový přítel a odpor proti ČT.

Jednání zastupitelstva kraje budou tedy s Lubomírem Volným opravdu zajímavá.

Nicméně při pohledu na kandidátku SPD a SPO mě zaujala ještě osoba Jiřího Čejky, který rovněž získal mandát. Ten na kandidátce uvádí, že pracuje jako "obsluha prodejních automatů" (zdroj). Na jeho profilu na Facebooku nalezneme, že pracuje u DPO. Tedy Dopravní podnik Ostrava. Z toho pro mě vyplývá, že obsluhuje automaty na prodej jízdenek, což je jistě odpovídající kvalifikace nejen pro zastavení imigrace a "diktátu EU", ale také kvalitní kvalifikace pro rozhodování na úrovni kraje. Ale lid to tak chtěl, má to mít.

Perlička na závěr

Pravidelní čtenáři blogu na iDNES.cz si jistě pamatují blogera Lubomíra Boušeho. Ten se proslavil zejména svou čtyřdílnou ságou a precizní forenzní analýzou s názvem Největší podvod 20. století: Američané na Měsíci nikdy nebyli. Lubomíra Boušeho jsme tak mohli vidět na kandidátce tzv. Národní demokracie v Jihomoravském kraji, kde dotyčný získal 6 hlasů z celkových 369 obdržených pro tuto "stranu" (zdroj).

Roman Máca

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Pokud by blbost nadnášela (Lubomír Volný).......a zase palec nahoru za perfektně zpracovaný komentář (pan Máca)

Obrázek uživatele helena-kr

jak je na oběžné dráze?

Obrázek uživatele jany007

To musíte vědět Vy, Vy musíte být jak chmýří ve větru! :))))

Obrázek uživatele helena-kr

já na rozdíl od vás stojím pevně na zemi ani nejsem hlupák aby mě blbost nadnášela

Obrázek uživatele jany007

No vzývání komunistů, zlehčování nebo lhaní jejich vraždění vlastního národa a okrádání vlastního národa svědčí o Vaší duševní a mozkové velikosti! :)))

Velikost duše a mozku.
Duševní a mozkovou velikost ponechejte stranou a zabývejte se, kdo co komu ukradl a zda je v současné době ještě co ukrást. Velké majetky vlastní nadnárodní společnosti, které to POCTIVĚ od nás koupily (nebo nám všem to bylo ukradeno a výhodně prodáno). Tak se nezabývejte kapacitou mozku a poraďte, kde se dá ještě něco výhodně a POCTIVĚ získat. A mezi námi, mám raději komára než straku. Komár se dá lehce zabít, nebo dokonce chcípne úplně sám jen s trochou cizí pomoci.

Obrázek uživatele helena-kr

já nevzývám komunisty ale neuznávám ,že skoro třicet let od hadrákového podvodu jsou lidé na lepší životní úrovni a ,že republika vzkvétá .To je markantní rozdíl který váš minimozek nedokáže pochopit

Mohlo by to tady jít i výrazně líp.
Nicméně oproti stavu za bolševika je výrazně líp.

Obrázek uživatele helena-kr

co je výrazně líp ? To že se zrušily čs normy na jídlo a dovážíme místo jídla odpad protože se zlikvidovalo zemědělství potravinářství? Nebo je líp když vše co se tady vyrábělo je v cizích rukou nebo zlikvidováno ?Či snad je úžasné ,že nám nepatří voda ,přírodní bohatství a prakticky ani tahle zem? Je nám nařizováno co smíme a co musíme k naší škodě a proti našim zvyklostem a názorům .Že EU je totalitní spolek a NATO celosvětově zločinecký? TOMU ŘÍKÁTE LÍP ?

Obrázek uživatele jany007

A kdo Vás nutí jíst šunty? Máte na výběr, takže pokud jíte hnus, je to Vaše rozhodnutí! A co pořád melete že nám tu nic nepatří?! Nemůžete věřit všemu co Vám řeknou na Sputniku nebo v hospodě u piva! :)

Obrázek uživatele helena-kr

Já mám to štěstí ,že to co západ nazývá potravinou jíst nemusím .Bydlím na vesnici a většinu si dokážu odchovat a vypěstovat sama ale ne všichni tohle můžou a pokud matce s dětma nebo osamělému důchodci nezbývá na živobytí nemá jinou možnost .Je smutné ,že ti co by potřebovali ochranu ji nemají a lumpové se jim ještě vysmívají .

Obrázek uživatele jany007

A co brání matce nebo důchodci jít nakoupit na Bio farmu? Co mu brání nakoupit kvalitní zeleninu, ovoce?!

Obrázek uživatele helena-kr

chybějící peníze nebo si snad myslíte,že máme tak vysoké důchody nebo ,že osamělá matka má vytapetované wc tisícovkami?

Obrázek uživatele jany007

Jelikož půlka rodiny bydlí na vesnici, tak vím za kolik se prodávají domácí brambory, vajíčka, rajčata atd. A že by tam byl nějaký velký cenový rozdíl tak to ani náhodou, kolikrát je to stejná cena a někdy i levnější! Tak si zkuste vymyslet něco jiného! :)

Obrázek uživatele helena-kr

tady někdo nedokáže pochopit že jedovaté jídlo nejsou ani tak vejce či rajčata ale mléčné výrobky co mléko neviděly ,salámy co neviděly maso ,a maso plné antibiotik hormonů vody a emulgátorů .Tohle se dováží ze západu na smetiště zvané česko

Obrázek uživatele jany007

To víte, Helence chybějí devizové přísliby, výjezdní doložky, fronty na banány, jeden druh jogurtu v regále, fronty v pořadníku přes noc na auto, nedostatek toaletního papíru a dámských vložek, političtí vězni a jiné výdobytky socialismu/komunismu :)

Obrázek uživatele helena-kr

ano chybí mi sociální jistoty podpora rodiny kvalitní školství dostupná péče o důchodce co celý život poctivě pracovali bezpečí před hordama opálených nemakačenků atd .

Obrázek uživatele hanick

A co tím chtěl básník naznačit? Že se ve světě k politice V. V. Putina pozitivně a přímo geometrickou řadou přiklání stále více obyvatel a politiků? A co jste čekal jiného při prolhanosti USA administrativy, idiotismu Bruselu, šíření demagogie, ubohosti a dalšího hnoje z průběhu předvoleb prezidenta USA, toho smetiště trapnosti, které má být naším vzorem?