Skip to content Skip to navigation

Frontální útok KSČM na vládu, ale spíše na koryta (Tomáš Flaška)

Tomáš Flaška7. června 2020,  20:38

Přeci jen asi poslední šance jak si něco od vládního stolu zobnout. Po příštích volbách by už nemusela být 5% hranice pokořena.

A tak nám pan předseda nových, polepšených, změněných komunistů sdělil, že pokud nebude odvolán ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), tak KSČM nepodpoří některé vládní návrhy zákonů.

To je samozřejmě velmi státotvorné prohlášení. Já myslel, že zákony se podporují kvůli tomu, že jsou dobré pro blaho republiky a lidu (nebo si to o nich aspoň myslím), a nikoliv proto, že mi bude vyhověno v personálních otázkách.

Odvolání ministra zahraničí ze strany ANO by vedlo k pádu vlády a předpokládám, že KSČM by byla ochotna okamžitě podati pomocnou ruku a za ČSSD zaskočit. Ostatně i SPD by v takovém případě jistě změnila svůj postoj a mnoho vládních zákonů by se rázem, jako mávnutím kouzelného proutku, stalo pro tuto partaj ze dne na den přijatelných.

A co komunistům vadí na ministrovi zahraničí Petříčkovi? Připojil se k prohlášení devíti evropských ministrů zahraničí a ministra zahraničí USA (jaká hrůza!), že konec války nepřinesl mnoha zemím svobodu, neboť spadly do mocenské sféry Sovětského svazu.

Vidíte na tom někdo nějakou lež? Zaříznutí svobody slova, zadrátované hranice, pohraničníci střílející lidi jako zajíce, uranové lágry, zákazy studia, vyhazování z práce, věznění za názor .... tak to podle komunistů byly jistě svobody, za které se jim vyplatí ještě dnes bojovat.

Tomáš Flaška

Autor článku: