Skip to content Skip to navigation

Hello, časopis Time...? Tyto ženy patří na titulní stranu! (Karel Stryczek)

Výsledek obrázku pro Irák Izrael miss17. prosince 2017,  17:42

Stačí jedna fotka a řekne přesně, co si svět přeje.

Přeje si, aby si lidi všech kultur, náboženství, národností, pohlaví a sexuální orientace mohly dělat selfíčka, aniž by za to někdo cítil potřebu vyvraždit je a jejich rodiny.

Miss Iráku ani nenapadlo, že riskuje život svůj a životy členů své rodiny, když se vyfotila s jinou holkou. Vyznáním muslimka, která vyrůstala v Bagdádu, se kamarádí s holkou z Izraele. Fotku s kamarádkou publikovala na Instagramu s textem: „Mír a láska od miss Iráku a miss Izraele".

Miss Izraele a miss Iráku.

Její izraelská kamarádka k tomu dodala: „Udělala to, aby lidé pochopili, že je možné žít společně."

„Chtěla bych zdůraznit, že cílem tohoto snímku bylo jen vyjádřit naději a touhu po míru mezi oběma zeměmi," dodala miss Iráku s tím, že fotka s miss Izraele nenaznačuje podporu izraelské vládě ani nedostatek podpory pro palestinské věci.

V jiném příspěvku se miss Iráku omlouvá těm, kteří si mysleli, že fotografie je „škodlivá pro palestinskou věc" a objasňuje, že to nebylo politické prohlášení, jen chtěla „vyjádřit naději a touhu po míru mezi oběma zeměmi".

Vše se odehrálo v Las Vegas. Říká se: „Co se stane ve Vegas, má zůstat ve Vegas." Naštěstí si všeho všimla média v celém svobodném světě a patřičně agresívně reportovala.

Jasně, že konzervativním Iráčanům polezou západní manýry na nervy, nicméně uhýbat se jim nemůže ve smyslu, že pokud něco nechtějí oni, pak nemůže nikdo. A hrozit za to smrtí.

Po vyhrožování vraždou se rodina miss necítila v Iráku bezpečně. Američani jim poskytli útočiště a ochranu. Jednoduchými, ale silnými činy se zatím drží volebního hesla o tom, že Amerika musí být znovu „velká". To jest, že bude stát za hodnotami svobody a demokracie a že je jí jedno, koho tím vytočí.

#MeToo ženy, které přerušily mlčení o obtěžování.

A chytří politicky korektní progresívní novináři v Tajmu se můžou potáhnout za nos. Ocenili jako „hrdinství" to, že skupina žen vyšla z nikým nenucené anonymity v bezpečné svobodné zemi s prohlášeními o obtěžování.

Šťabajzny z #MeToo obviňují vybrané lidi skrz média a ničí jejich životy. Přitom v USA existuje policie, aby obvinění vyšetřila a soudy, jejichž úkolem je dopátrat se spravedlnosti a věc rozsoudit. Proč se u všech moudrých neobrátily na policii a soudy? Protože by se nedostaly na titulku časopisu Time a také, ó hrůza, třeba by soud rozhodl proti nim. Nepřípustné!

Dvě missky předběhly vývoj společnosti o pěkných pár desítek let. Jedna z nich riskuje svůj život a životy svých blízkých v době temna ve své zemi, za svobodu pro celý svět. To není materiál jen na titulní stránku v upadajícím plátku, za mě ty dvě holky patří mezi kandidátky na nobelovku za mír.

Karel Stryczek

Autor článku: