Skip to content Skip to navigation

Hlášení ministryni financí paní Schillerové (Tomáš Vodvářka)

Související obrázek29. září 2018,  8:41

Na základě informací o nutnosti podání podrobných informací o průběhu svatebního dne pro účely Finanční správy ČR zasílám do vlastních rukou následující informace.

Já, níže podepsaný Josef Novák, r.č. 880513/1100 jsem dne 21.9.2018 vstoupil do svazku manželského se svou snoubenkou Janou Novákovou, rozenou Němcovou, r.č. 906112/5993.

Svatební obřad se konal v kostele Sv. Rocha v místě, spadající pod útvar Finanční správy 619, okres Fulnek. Při obřadní mši se vybralo v rámci darů 2.356,- Kč. Farář obdržel jako dar pro farnost 1000,- Kč a oba ministranti dostali po kilu.

Svatební hostě se poté přesunuli do blízké restaurace U vystřelenýho voka, opět na katastrálním území útvaru Finanční správy 619. Odpovědným vedoucím a majitelem restaurace je Ferdinand Brčko.

Jako úvodní přípitek byla servírována domácí slivovice v počtu 55 odlivek á 4 cl., která byla vypálena v blízké pálenici Polom otcem nevěsty dne 15.11.2017. Prohlašuji místopřísežně, že jsem osobně zkontroloval fakturu s patřičným zdaněním, vystavenou na jméno Jiřího Němce - mého tchána. Současně však s politováním uvádím, že můj tchán prodává přebytečnou slivovici případným zájemcům a to v ceně 300,- Kč za litr výpalku a tento svůj příjem nedaní.

Svatební menu sestávalo z křenové rolky, slepičího vývaru, svíčkové s knedlíkem a jako dezert byl podáván Sachrův dort. Uvádím pro upřesnění, že celkem 4 hosté jako vegetariáni odmítli podávané maso, které bylo nahrazeno cca 100 gramy sýra tofu. Dezert byl odmítnut celkem 6 osobami, 4 z nich pro rozjetou úplavici cukrovou a 2 už pro přežrání prostě nemohli.

Bylo servírováno celkem 42 káv presso, 10x capuccino, Tři hosté dostali zelený čaj firmy Harney and son s příchutí máty.

Bylo dle mého sledování vypito celkem 20 lahví Rulandského modrého a 12 lahví Sauvignon, vše z vinařství Podlaha a syn. Nemohu vyloučit, že restauratér Brčko v pozdějších hodinách při podnapilosti některých svatebčanů nenahradil zmíněné značky krabicovým vínem sv. Urban. Rovněž jsem s nemalou dávkou nevole vypozoroval, že se někteří hosté napájeli z vlastních zásob z plechových nádobek, lidově zvanými plaskačky. Tuto konzumaci jsem i přes veškerou snahu nebyl schopen přesně evidovat.

O svatební veselí se starala místní hudební skupina Los diablos v počtu 4 hudebníků. Kapelník Josef Brnkal, zvaný Bleskový Gonzáles, dostal od mne v hotovosti celkem 10.000,- Kč. Opět musím s politováním uvést, že když jsem po něm opakovaně neúspěšně požadoval stvrzenku při převzetí uvedené částky, nechal mi posměšně zahrát píseň z oblíbeného seriálu Hříšní lidé města pražského pod názvem "Von porád čekal, že něco přijde, von porád čekal, nepřišlo vůbec nic".

Na závěr chci uvést, že po celou dobu svatební hosté konzumovali koblihy firmy Penam.

Tuto zprávu jsem sepsal při plném vědomí v dobré víře, že finanční kontrola na výše uvedené subjekty bude provedena podle všech regulí našeho státu a má radost z mladé manželky bude umocněna zvýšením výběru daní a naplnění volebního programu mé oblíbené strany.

Tomáš Vodvářka

Autor článku: