Skip to content Skip to navigation

Jak pečovat o zahradní slunečník? (PR článek)

Výsledek obrázku pro circle9. ledna 2019,  20:37

Najít dostatek stínu v parných letních měsících nebývá mnohdy lehkým úkolem.

Slunce je vysoko a stromy na zahradě nejsou natolik vzrostlé, aby nám daný komfort zajistili. Jak tedy dostat zónu chladu i na vaši zahradu? Pořiďte si slunečník. Na trhu je mnoho velikostí a tvarů. Klasické kulaté, ale i netradiční hranaté. Malé slunečníky vhodné k zachycení slunečních paprsků nad dekou či zahradním lehátkem a větší, které rozevřete například nad posezením či houpačkou.

Střecha a tělo slunečníku

Slunečník je vyroben z konstrukce a potahu. Na kostru je používán lehký hliník, dřevo i kov. Ty jsou většinou ošetřeny povrchovou úpravou, aby nedocházelo ke korozi a hnilobě. Potah je ušit z materiálu vhodný do venkovního prostředí.

Slunečník na terasu či balkón by měl odolat zátěži povětrnostních podmínek, zajistit aspoň částečnou nepromokavost a měl by co nejdéle zachovat barvy materiálu. Řada kvalitních výrobků je ošetřena impregnací k lepší vodoodpudivosti. UV ochrana je příjemným bonusem.

Péče je zásadní

O slunečník je nutné pečovat stejně jako o veškerý nábytek na zahradě. Nevyžaduje žádnou speciální péči. Stačí mýdlová nebo jarová voda a tou setřít veškeré části zastiňovací techniky. Textilní potah pak lze jemně otřít. Pokud to výrobce umožňuje, kryt z textilu sundejte a vyperte. Samozřejmě v ruce. Aspoň jednou za léto.

Potah perte jemně v ruce. Poté jej ještě vlhký natáhněte zpět na konstrukci a nechte uschnout. Ne však na přímém slunci. Došlo by k vyšisování barvy. Po uschnutí můžete povrch znovu opatřit impregnačním nástřikem, který se vlivem saponátu umyl z povrchu pryč.

Na co nezapomínat

  • Slunečník vždy na konci dne zatáhněte a zakryjte obalem. Nenechávejte jej otevřený. V případě prudké bouře, může dojít i k natržení potahu.
  • Až se vám bude zdát, že otevírací mechanismus nějak drhne a manipulace s ním není tak snadná, stačí ji nastříkat olejem.
  • Kvalitní stínící technika vám při správné péči vydrží několik let.

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: