Skip to content Skip to navigation

Jak si ten Turek jářku vyskakuje…?! (Vladimír Kroupa)

Výsledek obrázku pro turecký prezident14. března 2017,  12:03

Je to naprosto fascinující, jak si vrcholní představitelé Turecka dovolují v poslední době vyskakovat. Co s tím Evropa dělá a co by s tím měla dělat...?

Turek je řečeno bez příkras poslední dobou drzý, jako opice. Vrcholní představitelé Turecka se doslova předhánějí v tom, kdo z nich přijde se šťavnatější nadávkou směr Evropa, nebo ještě lépe, kdo vymyslí pádnější možnost vydírání EU. Ano, vydírání, nic jiného to, co Turci předvádějí, není.

Bohužel se ukazuje to, co rozumní lidé říkali od začátku, a sice, že s Turkem nelze uzavírat nějaké smysluplné a hlavně férové dohody stran uprchlíků a krize kolem nich panující. Jako by si paní Merkelová a spol. vůbec neuvědomovali nebezpečí turecké páté kolony v mnoha státech EU. Jako by byli někteří evropští politici slepí k snahám tureckého prezidenta shromáždit pochybnými až diktátorsko – zločinnými způsoby pod sebe co největší moc v jeho zemi, a to samozřejmě ostře na úkor lidských práv a demokracie vůbec, jak si tyto pojmy my, v zatím (snad...) civilizované Evropě vysvětlujeme.

Nyní si Turek dovoluje uzurpovat evropským zemím právo, koho že tyto chtějí a hodlají strpět na svém vlastním území. Turci si diktují podmínky způsobem, jaký jsme tu měli naposledy za doby onoho fanatika se smetáčkem pod nosem, co řval tak dlouho, až ten jeho řev stál celý svět desítky milionů životů.

Jsem opravdu zvědavý, zda se už konečně najde v Evropě někdo, kdo tomu fanatikovi v prezidentském úřadě Turecka jasně a srozumitelně řekne, ať laskavě sklapne. Je přeci nad slunce jasnější, že tento politik, křivý jako ona pověstná turecká šavle, nemá zájem na rovnocenném partnerství s Evropou. Je přeci očividné, že mu jde jen o to, dokázat celému světu, jaký je státnický velikán, a to prosím pěkně na úkor všech ostatních. Vládnoucí klika jeho patolízalů ho jen upevňuje v jeho podivných názorech na moderní politiku a výklad pojmů jako jsou demokracie a lidská práva. Ve své zemi zavádí tvrdý represivní režim, v jehož jménu se od začátku toho slavného údajného „puče“ proti jeho osobě snaží jen a pouze odstranit veškeré demokratické struktury, včetně svobody slova. Svoje oponenty nechává zavírat a mizet.

A s takovým člověkem bude Evropa uzavírat nějaké dohody? Od začátku byla chyba s někým takovým vůbec spolupracovat. Bude posílat do EU uprchlíky? Fajn, za každého takového běžence bych nasadil systém, že by byl vrácen nejen on, ale i jeden občan s tureckým pasem, který by se nacházel na území toho kterého cílového státu běžence. A že takových Turků v Evropě je...

Nenápadně a usilovně tito Turci obsadili země, jako je Německo, Nizozemí, Belgie, Velká Británie, Rakousko, Francie. Je jich tam nalezlých tolik, že v případě jejich revolty nastane v Evropě sakra problém i bez nově příchozích uprchlíků. Už nyní začínají vystrkovat růžky, vynucují si násilím i politickým tlakem určitý podíl moci v hostitelských zemích – viz současná situace právě v Nizozemí.

Ve světle těchto skutečností můžeme být jen rádi za současný i minulý postoj našich vlád, které se brání a bránili pronikání tureckých uprchlíků a částečně legálních migrantů na naše území. Paradoxně můžeme být rádi, že jsme relativně chudá země, protože tento fakt asi nejvíce přispěl k současnému nízkému počtu imigrantů tureckého původu u nás.

Nějak se mi začíná zdát, že fanatický Erdogan je pro Evropu větším bezpečnostním rizikem, než kdy byl Putin i s jeho tanečky na východní Ukrajině.

 

Vladimír Kroupa

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

zešílivší erdogan je hrozbou proti které je díky ještě šílenějším politikům evropa zcela bezmocná

Obrázek uživatele echo.3

Konečně mohu i souhlasit.

Již před několika  roky bylo tureckým sportem podvést a otrhat evropana, třeba jako obchodního společníka. Není to nic nového pod sluncem. Mentalita vyčůranosti zůstala, jen nabyla nových a hrozivějších možností. Je to zásluha EU. Projevuje se to i v NATO (Turecko- Řecko) a bude to pokračovat. Tak jen dále a vzhůru do Evropy pod vedením EU z Bruselu.