Skip to content Skip to navigation

Jak ušetřit na povinném ručení? Zkuste online srovnání (PR článek)

Související obrázek9. března 2019,  19:13

Vlastníte vozidlo, nebo respektive řídíte nějaké auto? Pak jistě víte, že je vaší povinností mít pojištění odpovědnosti z provozu, lidově řečeno povinné ručení.

Jde o pojištění, kterým se zajistíte, když způsobíte škodu třetí osobě provozem auta. Zákon tak stanovuje, že každé vozidlo, které je užíváno na silnici, musí toto pojištění mít. A platí to i v případě, i když jen někde stojíte. Už jste určitě také slyšeli o České kanceláři pojistitelů, která eviduje pojištění vozidel. Částka za povinné ručení může být poměrně vysoká a odvíjí se od několika faktorů. Podívejte se, jak sjednat co nejlevnější a nejlepší povinné ručení.

Částka za pojištění může být vysoká

Když máte dopravní nehodu, tak z tohoto pojištění je hrazena oprava vozidla tomu, komu jste škodu způsobili. Pojištění také může krýt v případě, že někomu způsobíte újmu na zdraví, případě ušlý zisk. V tomto případě jde ale o havarijní pojištění. Pokud vlastníte vozidlo, které není schopno jízdy, a nechcete zbytečně platit pojištění, musíte odevzdat registrační značky a technický průkaz. Jak ale ušetřit na tomto pojištění? Například kalkulačka povinného ručení vám pomůže při srovnání. Stačí zadat několik parametrů, které se týkají vašeho vozidla a už si stačí jen vybrat. Jde o:

  • Značku a model vozu
  • Stáří a obsah vozu
  • Informace o pojistníkovi

V případě, že už si vyberete, stačí si přes internet stáhnout a vytisknout zelenou kartu a můžete ji hned používat, v průběhu několika dní vám pak dorazí domů poštou originální smlouva i karta. Podívejte se na povinné ručení 2019 a vyberte si to nejlevnější pro vás, ušetřit můžete několik stovek až tisíc korun ročně. Platbu si také můžete rozložit do čtvrtletních intervalů, pokud je pro vás nevýhodné jednou ročně platit vyšší částku.

Co musíte vyplnit při kalkulaci

Jestliže chcete spočítat novou cenu pojistky, je potřeba, abyste tam zadali několik důležitých informací. Důležitý je druh vozidla, tedy jde-li o osobní nebo například nákladní auto. Dále musíte uvést značku, model, rok výroby, obsah, předpokládanou cenu a také informace o vás.

  • Jméno a přímení
  • Adresa
  • Telefonní číslo
  • Emailovou adresu

Co dělat v případě pojistné události

V případě, že způsobíte nějakou škodu, je vaší povinností to neprodleně oznámit pojistiteli, tedy vaší pojišťovně. Předložit také musíte příslušné doklady a sdělit, jak k události došlo. Vhodné je mít u sebe tiskopis, na který napíšete a namalujete, jak došlo k dopravní nehodě. Víte, kde ho máte a jaké kolonky obsahuje? Někdy je dobré se preventivně podívat dopředu. Tento formulář vám dá vaše pojišťovna. Povinný není, ale pomůže vám nezapomenout na některé nezbytné informace, které tam musíte vyplnit. Při nehodě nezapomeňte také pořídit fotodokumentaci a dejte si pozor na to, že jste na formuláři již podepsali, tak už nejde změnit, dobře si tedy zkontrolujte, co ej tam uvedeno za informace. Nejlepší je ale jezdit tak, aby se nikomu nic nestalo. Nemyslíte?

Srovnávače, které můžete využít

Nevíte, jak uzavřít povinné ručení? Je to jednoduché. Zadáte vyžadované parametry do některého z internetových srovnávačů, poté si vyberete pro vás to nejlepší a potvrdíte. Pak už jen budete čekat na případný telefonát a příchod zelené karty do vaší emailové schránky. Jedním z takovýchto srovnávačů je www.povin.cz. Na těchto stránkách najdete pojišťovny i kalkulačku. Stránky nabízí úsporu až 70 % a srovnání pojišťoven do několika vteřin. Také jste si sjednávali povinné ručení přes internet, a jaké s tím máte zkušenosti? Je to určitě rychlé a pohodlné! Najděte si tu nejlevnější, i když vám zrovna nekončí pojistné období, jde to a vy tak můžete platit menší částku.

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: