Skip to content Skip to navigation

Je Miloš Zeman vážně prezidentem České republiky? Nebo ruským poskokem? (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro Zeman Putin9. března 2019,  19:01

Bohužel, skutečně to spíše vypadá, že je pouhou loutkou Kremlu.

Hlava suverénního státu si nemůže dovolit kritizovat vypovězení člověka, který je agentem ruské tajné služby a navíc na seznamu nežádoucích osob.

Ono to byla drzost od Rusů nám sem takového člověka vůbec s delegací ministra průmyslu a energetiky vůbec poslat. Oni dobře věděli, že k nám má zakázaný přístup a jenom zkoušeli, co si mohou dovolit. Česká strana ovšem zvládla situaci perfektně, milého Rusa posadila do letadla a poslala zpátky do Moskvy. Takhle se chová suverénní a sebevědomý stát. V Kremlu si už musí uvědomit, že nejsme jejich kolonií. A řev, který z východu přišel, mě těší obzvlášť. Není nic krásnějšího, než vytočení putinovci.

Za ostudné však považují chování prezidenta Miloše Zemana, zdá se, že jeho nemoc a alkoholismus vážně oslabily jeho schopnosti rozumného uvažování a vystupování. Od nejvyššího představitele státu očekávám, že jej a jeho občany bude hájit. Předpokládal bych tedy rázné vyjádření proti Rusku za jeho nehoráznou drzost vůči České republice. To, jak se projevil Zeman, který se místo toho obul do vlastních lidí, se dá hodnotit jako servilní slouhovství, kolaborace a vlastizrada.

A Zemanův nářek nad tím, že prý ruská delegace chtěla okamžitě odletět zpátky do Moskvy, je směšný. Za prvé to podle dostupných informací není pravda, a za druhé, by se vlastně nic nestalo.

Jan Ziegler

Autor článku: