Skip to content Skip to navigation

Je teror spojený s migrační krizí? Ano, je! (Vladimír Kroupa)

Výsledek obrázku pro útok v Petrohradě12. dubna 2017,  9:12

Minulý týden byl v Evropě bohužel bohatý na akce islámských teroristů,

ať už šlo o útok v Petrohradském metru, ve švédském obchodním středisku, nebo o nalezenou bombu v Oslo...

A to ani nepočítám útoky islamistů v egyptských křesťanských kostelích, kde také umírali nevinní lidé. Všechny tyto útoky mají jedno společné – islámský radikalismus. Ano, v Egyptě je islám „doma“, v ostatních případech však šlo o importovaný jev.

Někteří politici se nám stále dokola snaží vnutit názor, že šlo o jednotlivé excesy, které nemají s islámem jako takovým, respektive s muslimskými imigranty, nic společného. To samozřejmě není pravda. Prý nelze uplatňovat kolektivní vinu a bla bla bla...

Když si vezmeme teroristické útoky v celé Evropě za dejme tomu dva roky nazpět, VŽDY za nimi stáli islamisté. Kde by se asi tak v postižených zemích vzali, kdyby se tam někdy neocitli jako imigranti, nesoucí si s sebou svou víru, vlastně svůj pokřivený pohled na svou víru?

Nedávno, o Vánocích, u nás doma byli na návštěvě naši známí. Sestra naší známé se provdala do Švédska a tak nebylo divu, že se naše debata brzy stočila i na problematiku migrační krize. V této otázce jsem si se známými tvrdě nerozuměl, já zastávám názor, že Evropa příval migrantů nezvládne, mí známí mi zase tvrdili, že třeba právě Švédsko jde Evropě v dobře zvládnuté integraci islámských běženců příkladem.

Tehdy došlo na diskusi i o tom, kolik potenciálních teroristů je pro Evropu „v pohodě“, protože fakt, že se s migrační vlnou tito vlci do Evropy dostanou, nepopírali ani moji známí. Prý to riziko je zanedbatelné, prý více lidí, než při teroristických útocích, zahyne v Evropě při dopravních nehodách. To je asi pravda, jenže...

Jenže zkuste si představit jednu situaci. Do hrnku dám deset naprosto stejných bonbónů. S hrnkem zatřepu, a povím Vám, abyste si jeden bonbón nabídli. Spolu s touto nabídkou Vám ještě sdělím, že nevím který, ale jeden z těch bonbónů je naplněný jedem.

Vezmete si, když budete vědět, že se to týká osobně Vás...?

A s islámskými migranty je to stejné. Proč mám riskovat, že spolu s dvěma sty přijde k nám domů jeden radikál, který zde zabije byť jen jednoho nevinného člověka? Není rozumnější, nebrat si domů žádného...?

Zaručí Vám někdo, že to nebudete právě Vy osobně, kdo bude jednou ve špatnou chvíli na špatném místě?

Odpovězte si každý sám.

Vladimír Kroupa

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

No jistě! A ještě bych si dal ze stejné logiky pozor na občany Česka (střelec z Uherského Brodu), Norska (Breivik), Rakouska (Fritzl), Belgie (Dutroux), Španělska (teroristická roganizace ETA), Velké Británie a Irska (IRA), Itálie (Brigate rosse) a Německa (RAF)...

Kdo mi zaručí, že kolemjdoucí z uvedené země není stejný magor?


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.