Skip to content Skip to navigation

Je to zase úsměvné sledovat našeho premiéra když je vyveden z míry (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro Andrej babiš dotace2. června 2019,  11:41

Jakmile nemá předepsané noty a mluví spatra, je Andrej Babiš rétor k popukání.

Ani ne tak svou českoslovenštinou jako obsahem sdělení. Dnes opět nezklamal.

Audit Evropské komise je jasný - premiér Babiš je ve střetu zájmů a Agrofert musí vrátit všechny dotace od února 2017. Upřímně řečeno, že je ve střetu zájmů ví každý v tomto státě, na to není potřeba žádný audit. Akorát někteří mu to schvalují podle hesla když všichni důchodci budou mít o pár stokorun víc, tak si pan premiér ty miliardy zaslouží. Dle nich je to morálnější, než nějaké rozkrádání pod rukou. Asi jo. Akorát že se tenkrát možná rozkrádaly desítky milionů a tady už jde o miliardy.

A co na to náš premiér? Tentokrát kupodivu žádné: Kampáááň a Kalouuusek! Ale trochu jinak a opět k popukání: „Budu bojovat za jeho změnu na základě dalších informací od národních orgánů. Žádné dotace rozhodně nebude muset Česká republika vracet. Není k tomu důvod.

Možná bychom panu premiérovi měli připomenout, že peníze chce Evropská komise po Agrofertu, nikoliv po České republice. Pan premiér už prostě ze setrvačnosti, než mu to stačil nějaký poradce rozmluvit, vypálil, že Agrofert je stát a stát jsem já!

Možná už vychází ze zkušenosti, že když 100 milionů dotací odmítla Evropská komise proplatit jeho pekárnám, tak tu dotaci zamázl stát. Tedy my všichni. A následně pohltil pekařského konkurenta. A asi počítá s tím, že to s Agrofertem bude stejně.

Teď tedy asi vidíme, co to v podání Andreje Babiše znamená řídit stát jako firmu. Jako vlastní firmu, dodávám. A to se vším všudy, i s majetkem té firmy.

Tomáš Flaška

Autor článku: