Skip to content Skip to navigation

Komunisté hlásí připravenost k vládnutí

17. října 2012  3:13

Říká se, že s jídlem roste chuť. Tímto pořekadlem se dá dost přesně vystihnout nálada v KSČM. Po úspěchu v krajských a senátních volbách se komunisté chystají ukousnout si z ještě většího koláče. Hlásí, že jsou připraveni usednout do ministerských křesel.

    „KSČM je připravena, říkáme to dlouhodobě. Každý z našich odborníků má lepší kvalifikaci než členové současné pravicové vlády,“ tvrdí šéf poslanců KSČM Pavel Kováčik.

Jediné, co zatím brání vzniku společné vlády ČSSD a KSČM je takzvané bohumínské usnesení. Toto usnesení zakazuje ČSSD jakoukoli spolupráci s KSČM. Ale časy se mění a ČSSD je ochotna jednat o zrušení usnesení, které jim možnou koalici s KSČM zakazuje.

    „Není to žádná modla, svému účelu posloužilo, po volbách se k tomu můžeme vrátit,“  tvrdí například o usnesení místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka sdílí stejný názor jako Škromach.

    „Pokud by levice měla většinu v příští Poslanecké sněmovně, tak si myslím, že je legitimní otázkou tuto debatu otevřít,“ uvedl Sobotka.

Članek zde

ilustrační foto, zdroj http://browse.deviantart.com/?q=pionyr+of+the+Czech#/d2osdu3

 


Komentáře

Obrázek uživatele pan Johanes

Za bolsevika byla nesvoboda. Byli jsme nadseni i dojati, kdyz jsme zvonili klici. Nevedeli jsme, co nas ceka. Bolsevik nas 40 let strasil kapitalismem. Dneska vidime, ze mel pravdu. Zkuste si predstavit, nebo jeste lepe konkretne zjistit, jak bydli a z ceho ziji napr. Milous Jakes, nebo Lubomir Strougal. A to byli nejaci prominenti rezimu, ktery nas vsechny utiskoval. To byli nejaci totalitni hlavouni. Uzurpatori. Zjistete si, jak si ve svych funkcich pomohli. Potom si zjistete, jak bydli a z ceho zije Stanislav Gross, Ales Rebicek, Marek Dalik, kam jezdi na dovolenou Mirek Topolanek a dalsi. Nedavno toto ucinil cesky bulvarni tisk. Uverejnil, jak ziji byvali prominenti. Zjistil napr., ze Milous Jakes zije v domku, ktery spoluvlastni se svym bratrem, zije z duchodu a tento tisk dale skodolibe uvedl, ze jeho sousede jej casto vidaji v mistnim reznictvi, kde vzdy nakupuje nejlevnejsi druhy masa. Napr bucek a nozicky. Zuzla. Tak dlouho byl ve funkci a takto mizerne se zabezpecil na duchod. To Gross. Kalousek, Janousek, Bem a dalsi jsou jinci kabrnaci. Masinfira Gros muze ve svem byte na Floride spolu s Rebickem delat na vsechny dlouhy nos a snidat kaviar.Proc tak pozde vetsine lidi dochazi, ze vracet se ke kapitalismu byla pitomost? Mozna proto, ze zapominame na to, co nam kdysi vadilo. Predevsim ale historii pisi vitezove, a zpocatku se zdalo, ze porazka minuleho rezimu byla velke terno. Lidi, co diky kapitalismu zvitezili, ale rychle ubyva. Souvisi to s pokracujici akumulaci kapitalu, kdy silnejsi poziraji slabsi, a bohaci bohatnou na ukor stredni tridy. Svobodnou soutez vytesnilo pravo silnejsiho a kapitalisticka byrokracie uz pomalu strci do kapsy tu komunistickou. 

Obrázek uživatele juras

Myslím, že je to nesrovnatelné. Třeba jenom tenkrát neměli takové možnosti jako dnes. Svině existují v každé době a v každém režimu. A dělají všechno, co si v tom režimu mohou dovolit. Demokracie dovoluje hodně, proto jsou i hodně bohaté svině.

Obrázek uživatele jany007

jak rikas, v kazdem rezimu se najdou svine....dal se k tomu vyjadrovat nebudu, neb nesnasim komunisty a kazdej druh totality a vzdycky se zbytecne jen rozcilim.....

Obrázek uživatele pan Johanes

SVINĚ - to jsou stále jedni a ti samí, a dědí se to v rodině. Jak slizký hnusoid prolézají z režimu do režimu, je nutná fyzická likvidace nositelů těchto genů!!!

Obrázek uživatele helena-kr

<p>Komunisti kradli taky ale nenápadně a nijak se neobohatili a to ani ti nejvyšší.Občas fůra písku pár pytlů cementu a podobně .V žádném případě neměli přepychové jachty miliónová konta a nemovitosti v zahraničí jako modrá zločinecká mafie .Lidé žili bez stresů a strachu z budoucnosti Doufám,že se ještě dočkám nového nástupu komunistů k moci .Volit je budu vždy a všude .Je to jediná šance zajistit důstojný život příštím generacím</p>

Obrázek uživatele Vlčice.CDN

Ano, komunisti kradli míň, za prvé toho ke kradení už moc nebylo a zadruhé si mysleli, že ty posty mají nadosmrti*sad*

Obrázek uživatele helena-kr

<p>Asi toho po komunistech zbylo dost když to trvalo 22 let než to modré svině rozkradly</p>

Obrázek uživatele jany007

pravda v tom co rikas je, ale kdyz se podivas trosku nize v zebricku komunistickejch pohlavaru, na ty namestky atd. tak uvidis taky "peknou" zivotni uroven......na tom prechodu z totality k demokracii vydelali nejvic takove ty sede eminence v pozadi aparatu, Ty meli informace, znali "lidi",.....podle me tenhle druh lidi byl nejvice nadsenej z revoluce...

Na zaklade vseho co jsem uz zazil, precetl a dohledal, domnivam ze komunismus a kapitalismus byl jakysi pokus globalni mafie o to aby zjistili v jaky system je lepsi k zotrocovani a manipulaci a "poslusnosti" mas.Osobne verim tomu, ze cala ta sametova revoluce a pad socialismu u nas i v jinych zemi tehdejsi Varsavske Smlouvy byla uz predem dohodnuta vec a jelo se podle scenare. Globalni mafiani jako Rockeffelove a Rockchildove proste zjistili, ze clovek ze materialisticky zivocich......Zjistili ze ten Vychodni Nemec se jednou nakonec nasere kdyz jezdi trabantem a vidi jak si jeho soused za zdi vozi prdel v bavoraku a pritom oba maji stejne zamestnani. Ten Vychodni Nemec se po case vzbouri, protoze se domniva ze jeho kapitalitcky soused se ma lepe a on chce toho bavoraka tez, protoze to je prece nespravedlive........Zjistili, ze lidi lze udrzet na uzde daleko lepe, kdyz jim daji ILUZI se jejich hlas neco zmeni v "demokratickych" volbach a kdyz jim dopreji veci jako auto a barevnou televizi.....Zjistili ze dokud maji lide co jist, a dokud maji urcitou zivotni uroven, nechaji se lehce manipulovat a okradat....Jinymi slovy:Chcete volit koho je vam libo, chcete znackove dziny, elektroniku a banany bez toho aby jste na ne museli stat dlouhe fronty?....Prosim....tady to mate....ale za to budete drzet huby, do niceho moc nekecat a makat jako otroci,  aby jste o ty auta/hodinky/dziny nahodou neprisly....Zkratka soudruzi zjistili, ze dlouhodobe lze lid ovladnout daleko spolehliveji pomoci kapitalismu. 

Obrázek uživatele juras

Možná máš pravdu. Ale i kdybys neměl, tak ty nejhorší svině se na pád režimu nejlépe připravily, zavčas se infiltrovaly do disentu a připravily si půdu pro šťastnou budoucnost. Za typický případ považuju Babišovic komunistického fotříka, jehož synek zbohatl mj. na prosazení zákona o biopalivech, kterými nám mršijó benzín (aby mohl být o to dražší) - a teď je z něj najednou bojovník proti korupci.

...ale tahle situace se mně vůbec nelíbí. V dnešní době se lidé pomalu učí být samostatnými, zvykají si na soukromé majetky, podnikají a budují si zázemí pro život...to myslím ti poctiví dříči...a teď do toho nástup komunistů?  Kdo to dovolil?..Komunisti sami, nebo například naštvaní důchodci, kteří nepřišli k volbám, protože jim pár rozumbradů ve vládě zatrhnulo růst důchodů a začali zvyšovat daně, zvedají se ceny nad únosnou mez důchodců a tak podobně...a že to je síla, důchodci....Přijde mi, že v této vládě nikdo moc nepřemýšlí, a když jo, tak to za nic nestojí. Místo snížení mandatorních výdajů, nastavených vládami ČSSD, zvyšují tahání peněz z daňových poplatníků, Přijde mně to, jako když střílí od boku...např. "zkusíme tohle a když to nepůjde, tak to změníme"..viz DPH....třeba...a teď do toho ty volby. Běhá mně mráz po zádech, když slyším zvoleného zastupitele Karlovarského kraje za KSČM, který nehorázným spůsobem vypustí z huby, že pokud nebudou nějaké firmy v kraji prosperovat, tak by se mohli převzít krajem...čím tohle zavání? Samozřejmně znárodňováním..."vážení soudruzi, nemyslete si, že by vám to jen tak prošlo" , příští protesty už nebudou jen tak s klíčema...

Obrázek uživatele pan Johanes

 JAK JSTE VĚŘILI VE SVOBODU! A ZBYLA Z NÍ SVOBODA OBCHODU TO JEST PODVODU ZALÍZT POD VODU A TAM UTOPIT BYSTE MĚLI VY CO JSTE NA VÁCLAVÁKU V NADŠENÍ VYVÁDĚLI TO CO JSTE CHTĚLI JSTE DOSTALI ZAS VÁM AKORÁT NASRALI A RVÁT VLASY BY SI MĚL PAN HAVEL JAK TO S VÁMA SVÁLEL 

...blaaaboliiis...

Obrázek uživatele jany007

dekuji, ja se nechtel rozcilovat.....

Obrázek uživatele 2kedar

Příspěvky psané Caps Lockem rozumný člověk přehlíží... :-((

Obrázek uživatele pan Johanes

 Zvláštní je, že problémy začaly krátce poté, co ve světě padla železná opona a skončila studená válka, tedy když pominulo rozdělení světa na znepřátelené bloky. To, co se všeobecně považovalo za vítězství kapitalistického západu nad komunistickým východem, mělo uvolnit prostředky a energii k vybudování lepšího světa. Vítězný systém ovšem místo aby rozkvétal, začal chřadnout, odkvétat. Kde udělali soudruzi kapitalisti chybu? A co když žádnou neudělali? Ukazuje se, že co jsme vnímali jako rivalitu, soupeření dvou neslučitelných systémů bylo současně i projevem jejich symbiózy. Komunizmus musel v konfrontaci s kapitalismem přiznat lidem jistou míru svobody. Kapitalismus pak v reakci na komunistické rovnostářství fungoval vcelku solidárně. Že šlo o symbiózu, nešlo zjistit, dokud trvala. Až nyní pozorujeme, že když se kapitalismus nemusí dělit o smetiště s komunistickým kohoutem, rychle ztrácí vše, co na něm bylo přitažlivé: Mizí férová soutěž, rychle se prohlubují sociální rozdíly, občané jsou omezováni na svobodě, ztrácejí vliv na věci veřejné a kvalita života v lepším případě stagnuje, spíše ale klesá… Západní demokracii zřejmě k přežití nestačí pouhý pohyb kyvadla mezi levicí a pravicí. To kyvadlo zprivatizoval a tím i zastavil finanční průmysl. Aniž by to společnost řešila, pravice s levicí splynula, zdegenerovala v bankovních portfoliích. Co když k tomu, aby kapitalismus vstal z mrtvých, je nezbytná jeho symbióza s komunismem? Hrůza pomyslet! Kvůli kapitalismu křísit komunismus! 

To ze pravice z levici splynule je pravda a to velice dulezita pravda, kterou spousta lidi necha bez povsimnuti. Krasny priklad je napriklad v USA kde Obama je jako by "levicovy" ksicht pro lidi ale v pozadi jsou ty sami zlodeji a mafiani, kteri ovladaji program o tom jak oskubat stredni tridu. Obama je jenom nastrcena loutka aby lide meli iluzi ze demokracie "funguje".......Existuje film pod nazvem "Obama deception", ktery to vse podrobne dokumentuje, je mozne ho dohledat na youtube...."Levice" a "pravice" predevsim slouzi k tomu aby se lide rvali mezi sebou, aniz by si uvedomili ze ta globalni mafie, ktera jim opravdu vladne. Tato mafie neni ani "leva" ani "prava", ale kdyz se lidi hadaji a nejsou sjednoceni je lehke je zotrocit a oskubat (to je jejich cilem), protoze ten opravdovy nepritel v pozadi zustane bez povsimnuti.....Jesse Ventura, ktery bul guvernerem Minessoty to prohlasil dobre...v podstate rekl ze politika by se dala prirovnat k wrestlingu....na podiu si oba souperi jako ze nadavaji a biji se hlava nehlava, ale v satne po predstaveni jsou vsichni kamaradi.....Je to vsechno jenom divadlo pro lidi...dokud se lide bavi anebo se mezi sebou perou a stvou, ti opravdovi hajzlove toho vyuzijou. ....Proc si myslite ze banda nezvolenych byrokratu co vladne Evropske unii se tolik snazi ji udrzet pohromade?....Je daleko jednodussi zotrocit a okrast lidi kteri jsou pod "jednou strechou", nez by bylo zotrocit a oskubat samostatne zeme, monohe z nich sobestacne, coz je pro ty hajzly ten nejvetsi problem.....Nejlepe se ovladaji ti co jsou na nekom zavisli, zadluzeni az po usi a musi si proto nechat diktovat a volit tak jak oni chteji....To je opravdova okupace evropy bez jedineho vystrelu

*mail1*Šedý vlku, naštvaní důchodci nejen, že právě šli k volbám, ale s ostatními naštvanými  volili komunisty právě proto, aby ODSáky, TOPáky, LIDEMáky a jim podobné notně naštvali. Většina těchto „velikánů“ české politické scény před volbami vykřikovala, že výsledek voleb nemá žádnou vazbu na obsazení funkcí v parlamentu, protože do něj se nevolí. Jak to dopadlo všichni víme, ale docela mi vadí, že to všichni svalují jen na důchodce. Když si vezmu například sebe, tak jsem vždy preferovala a volila pravici,  ale v roce 2006 a 2010  už jsem k volbám nešla vůbec, protože jsem neviděla žádnou možnost volby a komunisty jsem volit nechtěla. O letošních volbách se u nás volilo pouze do senátu, a to už jsem byla skutečně plná zlosti na naše mocipány, kteří se především starají o to, jak by se měli sami ještě líp, nejlépe z korupcí získaného majetku. Jak je vidět z jejich promo úsměvů, nic je netrápí, protože to za ně zaplatí nejen střední třída, ale i důchodci, invalidé či  rodiny s dětmi. Jistěže uhádnete jaká volba mi zbyla. Ano, komunisté, protože jen to je způsob jak se současným bezcharakterním zlodějům postavit. Když jsem v 89.roce chodila zvonit klíči, často i s nákupem pro rodinu, tak mě nikdy nenapadlo,  že to dopadne tak, že si jednou velká část občanů tohoto státu bude říkat „zlatí komunisté“.