Skip to content Skip to navigation

Komunisti se prý neztotožňují s okupací v roce 1968 (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro Grospič Filip3. listopadu 2019,  12:08

Jejich místopředseda Stanislav Grospiš prohlásil, že to okupace nebyla a naši lidé, kteří v jejím důsledku zahynuli, byli většinou "jen" oběťmi dopravních nehod.

A jejich předseda Vojtěch Filip dnes v České televizi prohlásil, že toto prohlášení bude projednáno ve stranických orgánech. Živě si představuji, jak taková schůze asi bude probíhat.

Slova se ujímá předseda Filip: "Soudruzi, prohlášení tady soudruha Grospiče je velmi nešťastné. Ve veřejnosti to budí proti nám nepřátelské myšlenky. Musíme k tomu zaujmout nějaké omluvné stanovisko."

Josef Skála: "Za to zase může ta Česká televize. Naprosto jednostranně uveřejnila zprávu, která nám ubližuje. Měly bychom to vznést v Parlamentu a požadovat zrušení koncesionářských poplatků."

Marta Semelová: "To je zbytečné. Nebuďme zbabělí, vždyť tadyhle soudruh Grospič má pravdu. Nebyla to okupace, byla to internacionální pomoc. A ty oběti skákaly pod auta samy. Nestyďme se říkat pravdu. Proletariát ještě neřekl své poslední slovo. "

Stanislav Grospič souhlasně přikyvuje.

Slova se ujímá předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik: "Ale no tak soudružko, já s Tebou samozřejmě souhlasím. Jenom musíme myslet na to, že to nám hlasy moc nepřidá. Navenek musíme působit velmi umírněně a mírumilovně."

Zdeněk Ondráček: "Já bych je nejradši všechny přetáhl pendrekem!"

Miroslav Grebeníček: "A kdyby to nepochopili, tak táta mě už naučil, jak se dá převychovávat."

Sál se rozezvučí bouřlivým potleskem.

Slovo si opět bere Vojtěch Filip: "Soudruzi, soudruzi, klid prosím. Musíme myslet v souvislostech. Teď bohužel není ta pravá doba, abychom veřejně a přímo vystoupili čelem k masám. Soudruh čínský prezident na dopis našeho soudruha, tedy ehm, pana prezidenta, nijak nereagoval a soudruzi v Moskvě se teď zajímají o Sýrii a Ukrajinu. S tím nic neuděláme."

Stanislav Grospič se přihlásí: "Soudruzi. Tak já se budu veřejně kát. Svá slova jsem vypustil v nevhodnou dobu, uznávám. Proletariát teď vítězí jenom v Koreji a Venezuele. Sypu si popel na hlavu, neměl jsem to říkat."

Vojtěch Filip ho konejší: "Stando neblbni. Vždyť tu všichni víme, že máš pravdu. Jenom s tím prostě nesmíme chodit momentálně ven. Za nic se omlouvat nebudeš, to je zbytečné. Vyřešíme to jinak. Tady s Jirkou jsme to už trochu promysleli."

A slova se ujímá Jiří Dolejš: "Vydáme stanovisko, že je to tvá soukromá iniciativa, s kterou naše strana a náš klub nemá nic společného. To bude stačit. Ani se od toho nemusíme distancovat. Vznáším to jako návrh."

Vojtěch Filip: "Dávám hlasovat..... takže všichni pro, nikdo se nezdržel, nikdo proti. Schváleno. Jirko sepiš to a předej to médiím. A hlavně tam ještě napiš, že komunisté byli vždy čestní a pravdomluvní!"

Tomáš Flaška

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Prostě komunisti,  žádná změna........pořád stejní šmejdi 

Ta rudá pakáž má být postavena mimo zákon!