Skip to content Skip to navigation

Komunisti zdevastovali Český Krumlov, zaslouží tvrdý trest (Jan Ziegler)

17. května 2016,  07:09

Bývalý českokrumlovský starosta Jan Vondrouš odhalil v článku v sobotní jihočeské MF DNES krutou pravdu.
Komunisté přivedli nádherné historické město do stavu katastrofy. Naštěstí ho zachránil pád rudého režimu.

 

Osud této jihočeské perly, která je v současné době zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO, dokazuje, že státní vlastnictví bývá smrtící. Před rokem 1989 se o zhruba tři sta historických domů v Českém Krumlově staral, přesněji nestaral, Okresní podnik bytového hospodářství, kterému patřily. Sem tam se soudruzi pokusili nějaký dům opravit, ale jeden jim zabral tak deset let, a kdyby pokračovali tímto tempem, tak by jim začaly padat.

Takže prohlásili, že nejsou kapacity, ona produktivita práce byla za komunistů mizerná, domy jsou neopravitelné a ponechali úžasné skvosty svému osudu.

Naštěstí po listopadu 1989 se stal starostou města Jan Vondrouš a ten si dal za úkol dokázat, že zdejší krásné domy opravit jdou. Pomohla tomu rozumná privatizace, kdy si domy koupili za odhadní ceny místní. Samozřejmě měli různá omezení, domy nemohli prodat, dokud je neopravili a město Český Krumlov mělo předkupní právo. Soukromý sektor však dokázal, že je efektivnější než ten státní a zhruba do deseti let bylo historické centrum města opraveno. Tak, že to, co komunisté prohlásili za neopravitelné, zrenovovat šlo. Čili dokázali totální neschopnost rudého režimu.

Český Krumlov patří k mým oblíbeným městům, kam jezdím moc rád. Mám tam svá místa, své oblíbené hospůdky. Je tam nyní nádherně v místě plném kouzelných opravených převážně renesančních domů. A co s komunisty, kteří nechali tuto krásu málem zničit? Jeden můj kamarád má docela dobrý nápad. „Jenom v tomhle městě zavinili stamilionové škody, měli by je proto zaplatit,“ řekl. A v celé zemi by pak museli hradit miliardy. To jsou totiž vnitřní dluhy, které tu po nich zůstaly.

Jan Ziegler

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

a popřevratová vládnoucí zločinecká mafie zdevastovala celou republiku

Obrázek uživatele jany007

A jak ji zdevastovala?! Města a vesnice jsou opravené, zastavilo se ničení přírody, to vidíte na tom co se nám staronového prohání ve vodě, v lesích a na loukách nebo ve vodě. Turistů přijíždí každý rok víc a víc, životní úroveň obyvatelstva stoupá, to neokecate. Jasné ukazatelé co si za průměrnou mzdu můžete koupit teď a co za totáče to jednoduše a přehledně dokazují. :)

Obrázek uživatele helena-kr

jediné trochu pravdivé je ,že jsou domy opravené ale ostatní je blábol příroda je ničena zajíce či bažanta už skoro není vidět motýli téměř neexistují a ryby které sloužily dřív jako nástraha na dravce jsou na vyhynutí např hrouze či vranka.ž ivotní úroveň stoupla malé části obyvatel .Máme bezdomovce ,milióny exekucí desetina obyvatel žije pod hranicí bídy ,zničené zemědělství průmysl Rozkradená a zadlužená státní kasa Diktatura zkostnatělé EU a řiťolezectví do amíkovké zádele .Jestli tomu říkáte blahobyt tok žijete mimo realitu což ovšem vy coby havloidní fanatik nepřiznáte a takovému vysvětlovat že je něco shnilého ve státě českém je jako házet perly sviním.

Obrázek uživatele jany007

Tohle je již jen a pouze cílené lhaní! Tak hloupá přeci nemůžete být! Zajíc a bažant prej není vidět! Rodina bydlí V Pardubicích a okolí, na chatu a chalupu jezdíme do Orlických, respektive Železných hor. Srnky jsou již mezi paneláky v Polabinách, bažanti a králíci také. Jak jsou na tom z divočáky třeba uprostřed Ústí snad nemá smyl se bavit. Jako dítě si pamatuji Labe v Pardubicích, smrad a bordel, ryby se nejedli, opět se pouštěli. Teď se lidé uprostřed města koupou a ryby se nevracejí, ale berou domů. V Lovětínské rokli, kde máme chatu, se to hemží raky, pstruhy, čolky, mloky atd. Motýlů nepočítaně. Dejte nějaký odkaz, který potvrdí vaše tvrzení, o tom vymírání. Zase jen budete blbě kecat, lhát a plivat, ale jedinej důkaz nedáte. Tak jako vždy.

Obrázek uživatele helena-kr

hlupák zůstane hlupákem i kdyby měl vysokoškolský titul .Já na té vesnici žiju většinu života .Za loňský rok jsem viděla možná 10 motýlů .můj muž rybaří takže vím co v těch řekách je a co bylo pokud někde se uchovala lokalita kde ještě je příroda tak to neznamená ,že je všude vidět na loukách kytky je vzácnost .koukol byl úporný plevel dnes je chráněný apod. Vaše připitomělé žádosti o odkazy jsou zcela zcestné Pokud má někdo zájem vyhledat je to snadné avšak k tomu musí být ochota která vám chybí .Zjistil by jste jak tupě papouškujete lživou propagandu a že skutečnosti jsou jiné .Kdo nechce vidět neuvidí :Je mi vás a dalších slepců upřímně líto .

Obrázek uživatele jany007

Takže klasika, cucáte si to, jako vždy, z prstu a když jste dotázána na podložení svého tvrzení nějakým důkazem, jen okecáváte a urážíte. :)

Obrázek uživatele helena-kr

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_ohro%C5%BEen%C3%BDch_%C5%BEivo%C4%8...
a co vy na to
kde jsou otakárkové žluťásci mravenci vranky hrouzkové raci žáby čolci mloci hadi kterých před 30 léty bylo plno ?

Obrázek uživatele jany007

To ano, ale většina těchto druhů byla na vymření z doby komunismu. A na druhou stranu se nám vracejí vlci, medvědi, rysy, lososy, dravci.A co se týče Wiki, tam si může každý psát co chce, Vy si teď můžete sednout a přidat tam co chcete a stejně tak já. Ale tento seznam je více méně objektivní, to uznávám.

Obrázek uživatele helena-kr

lžete a vůbec se za své lži nestydíte .Raci žili na špinavé ostravici a dokonce měli lovnou míru ,dnes nenajete ani jednoho ,Z hrouzků kdyř jich rybář nachytal nějaké množství se smažily tzv grundle a vranky se používaly jako nástrahy na štiku protože byly to malé ryby a bylo jich plno .Otakárci mi sežrali tříčtvrtě nasetého kopru což je jejich pochoutka pitomých a žluťásků byly plné louky .Nediskutujte o tom o čem nenáte žádnou povědomost aDěláte ze sebe pouze hlupáka