Skip to content Skip to navigation

Konkrétní firemní zaměření Rusňákovy skupiny DRFG (PR článek)

Výsledek obrázku pro David Rusňák4. dubna 2018,  16:45

Nově založená Nadace DRFG bude podporovat více odvětví současně. Někteří zaměstnanci společnosti DRFG spontánně přispívají na konto nadace a další se přidávají.

Příklady táhnou. Spolupořadatelé festivalu Meeting Brno byli překvapeni, že na velký dar pro letošní ročník festivalu se skládali přímo lidé pracující pro investiční skupinu DRFG. Tento přístup má velkou moc. Činnost Nadace DRFG lze shrnout do hlavního kréda: Všechno začíná setkáním. Nadace podporuje festival Meeting Brno inspirovaný italským festivalem přátelství mezi národy Meeting Rimini. Náplní kulturní akce je hledání a budování mostů se středoevropskými sousedy a hosty a následné proměňování společné minulosti. Nabízení dluhopisů a fondů tak nejsou jedinou činností Rusňákovy skupiny.

Festival Meeting Brno

V létě 2014 proběhl festival Meeting Rimini, což je největší akce tohoto druhu na celém světě. Tam se zrodila myšlenka pořádání Meetingu i na Moravě. Pak přišel na řadu Rok smíření s Poutí z Pohořelic na Mendlovo náměstí. Následovalo vytvoření platformy, která by atmosféru smíření v Brně udržovala a podporovala. Vznikl úžasný organizační tým. V programu Meetingu Rimini se zaměstnanci DRFG ocitli po boku tuniského nositele Nobelovy ceny míru 2015 a mnoha globálně významných osobností. Italští přátelé v čele s Rhein-Meetingem Köln je pozvali ke společnému evropskému projektu s partnerstvím ve skvěle obsazovaném New York Encounter a organizátory meetingů v Barceloně, Madridu, Londýně i Lisabonu. V březnu mezinárodní časopis Tracce zařadil Meeting Brno vedle komunity Taize a ženevského centra excelence CERN k příkladům nové naděje pro probíhající Evropu v krizi.

Rusňákova DRFG a její podpora

DRFG podporuje celou řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Nezabývá se jen dluhopisy a fondy. Pomáhá také skutečně potřebným, kteří nemají na jídlo a šaty nebo bydlení. DRFG je nejvýznamnějším soukromým podporovatelem domova Horizont v Kyjově, což je zařízení pro lidi s těžkým tělesným a mentálním postižením. Podporuje sdružení na pomoc těžce postiženým Ruka pro život v Brně i v Praze, brněnského Klokánka, místní diakonii i Diecézní charitu Brno. Charita například vydražila nadační deštníky zdobící během léta ulici Českou. Výtěžek byl určen lidem bez domova. Těm společnost DRFG platí i terénního sociálního pracovníka, který pomáhá v těch nejchudších částech Brna. Zakladatel skupiny David Rusňák tak nenabízí jen dluhopisy a fondy, ale pomáhá i potřebným.

Další informace o aktivitách DRFG najdete ZDE

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: