Skip to content Skip to navigation

Koukalová: Do Ruska už rozhodně nepojedu (Jan Ziegler)

Výsledek obrázku pro gabriela koukalová26. března 2017,  18:34

Naší veleúspěšné biatlonistce Gabriele Koukalové se nelze divit. Řekla to jasně a natvrdo, sportovci, kteří dopují, u ní nemají žádné pochopení.

A jsou jasné důkazy o tom, že Rusko provádělo státně řízený doping.

Souhlasím s jejím názorem, že i v příští sezóně by Rusku mělo být odebráno pořádání Světového poháru v biatlonu a ona sama tam rozhodně v případě, že se tak nestane, závodit nebude. Nedivím se tomu, známé jsou nenávistné a agresivní útoky ruské spodiny na sociálních sítích vůči Gábině Koukalové, která ji mimo jiných hrubých urážek nadává i do českých k...v. Obávám se toho, že Rusko není schopné zajistit bezpečnost závodníků z jiných zemí.

Dále lze pochybovat i o regulérnosti biatlonových soutěží v ruské Tjumeni. Už v tomto ročníku Světového poháru si na závodech česká výprava hlídala lahve s pitím z obav, aby jim tam Rusové nepřidali nějaké zakázané látky. Ty byly na místě, protože z ruské strany zazněly výhružky ve stylu, počkejte, co u Vás všechno najdou (míněn doping). Ano, chápu, že v Rusku takové podrazy vůči neruským závodníkům, kteří si navíc dovolili upozornit na masové dopingové aféry v Putinově říši, hrozí reálně.

Já si vážím této vynikající sportovkyně, že se nebála razantně pojmenovat zlo. Ano, ti co podvádí a lžou, nesmí mít žádné zastání a musí být tvrdě trestáni. Je třeba pojmenovávat ničemnosti pravým jménem. To Gabriela Koukalová dokázala, za což jí patří velký dík. A v tomto spravedlivém boji má podporu všech slušných lidí.

ZDROJ

Jan Ziegler

Rubrika: 
Autor článku: 

Komentáře

Mám radost z každého našeho úspěšného sportovce.

A pokud se to takhle pěkně sejde, že tu máme holku, která je superúspěšná sportovkyně, krásná holka a ještě k tomu má takovýhle přístup k dopingu nebo k politice jako Gabča - to je prostě bomba! Já ji prostě žeru...