Skip to content Skip to navigation

Koupila si televizi, manžel muslim ji zavraždil (Jan Ziegler)

Jan Ziegler4. srpna 2020,  14:31

To není příběh někde z prostředí islámských fanatiků ze západní Evropy, ale z území Ruské federace, pod níž Čečna patří.

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov s tímto činem souhlasil. Vrah tak zůstane nepotrestán.

O případu informovala na webu Seznam zprávy novinářka Deníku N Petra Procházková. Třiadvacetiletá Madina se doma cítila opuštěná, manžel byl dlouho pryč, a tak si z přídavku na děti koupila televizi, aby věděla, co se děje ve světě. Jakmile se však její muž vrátil domů, tak ji tchyně naprášila a manžel umlátil k smrti. Do případu se vložil i sám Kadyrov, který dal Madinimu muži za pravdu a její matku donutil k veřejné omluvě v čečenské televizi, za to, že si dovlila stěžovat. Podle čečenských tradic v duchu militantního islamismu totiž má žena absolutně poslouchat muže za každých okolností. Nutno dodat, že Ramzan Kadyrov je považován za blízkého přítele ruského prezidenta Vladimíra Putina, který jej nedávno povýšil do hodnosti generálmajora.

Jak je patrné, ani Rusko není imunní proti projevům muslimského radikalismu a vedení z jedné jeho provincie jej dokonce ještě podporuje. Přístup západní Evropy k imigraci se mně nelíbí, ale i ve Francii by člověk za jasnou vraždu skočil za mřížemi. V Rusku však takové zločiny procházejí a mužové byli de facto povzbuzeni, že pokud budou zabíjet své manželky, nic se jim nestane, protože islám to dovoluje.

Takže na území Ruské federace je islámské právo šária nadřazeno místním zákonům, alespoň tehdy, kdy to čečenský diktátor Kadyrov dovolí. Stát se to kdekoliv na Západě, tak bude řev, avšak v tomto případě je ticho. To dokazuje jenom neupřímnost některých rádoby bojovníků proti islamismu, který ovšem vadí jenom účelově, když se to hodí. Jenomže, nejen v Čečně, ale i v jiných oblastech Ruska, nastávají situace, a není jich vůbec málo, kdy islamismus vítězí nad platnými zákony. A to je špatně.

ZDROJ

Jan Ziegler

Autor článku: