Skip to content Skip to navigation

Kožešina zahřeje i zútulní váš domov (PR článek)

Výsledek obrázku pro Zima29. prosince 2017,  12:23

Již od pradávna patří kožešina mezi velmi oblíbené a rozšířené materiály.

Své uplatnění přitom nachází jak v oděvním průmyslu, tak i mezi interiérovými designéry. Dokáže totiž jak zahřát, tak i zútulnit váš interiér a pozvednout jej na zcela jinou úroveň.

Dejte si pozor na pravost

Pravá kožešina získávána ze zvířat rozhodně nesymbolizuje levnou záležitost. Na druhou stranu však ta pravá kožešina má přesně takové vlastnosti, jaké od ní očekáváte, a navíc s vámi bude dlouhá léta. Bohužel se však tento materiál stále častěji stává terčem nejrůznějších padělatelů. Vznikají napodobeniny kožešiny, za které uvalíte velkou sumu peněz, ale ve výsledku získáte pouze pár umělých vláken.

Jak tedy pravou kožešinu rozeznat? Prvním poznávacím znamením je její příjemnost na dotek. Pravá kožešina je hebká a jemná. Dále si můžete všímat i délky jednotlivých chlupů. Zvířata mají své kožešinové chlupy umístěné v jednotlivých vrstvách. Díky tomu pravá kožešina vypadá tak, že se jednotlivé chlupy svojí délkou trochu liší. U napodobeniny se většinou setkáte s tím, že všechny chlupy budou přesně stejně dlouhé.

Kožešina jako módní ikona

Již po mnoho let tvoří kožešina neodmyslitelnou součást kolekcí mnohých světoznámých módních návrhářů. Pořídit si můžete kožešinový kabát, límec nebo třeba stylovou vestu. Tento materiál pochopitelně díky svým hřejivým vlastnostem nachází uplatnění převážně v chladnějších měsících.

Když se vrátíme trochu do minulosti, objevíme, že kožešina patřila mezi velmi oblíbené materiály například v období protektorátu. Více si o těchto trendech můžete přečíst ZDE.

S čím kožešinu kombinovat

Kožešina je symbolem elegance. A tomu by mělo odpovídat i celkové ladění vašeho outfitu. Tento materiál seženete v přírodních odstínech, jako je třeba černá, bílá, hnědá nebo šedá. Barevně se tedy snažte všechny kousky sladit právě s těmito odstíny. Vyhněte se sportovním kouskům v zářivých barvách.

Kožešinu můžete nosit k elegantním šatům, sukni, ale i kalhotám. Vyjímat se bude jak při každodenním nošení, tak i při významnějších událostech. Nezapomínejte ani na vhodné líčení, kabelku a třeba i pěkný klobouk.

Jak o kožešinu pečovat

Pokud se v oblasti kožešin ještě příliš neorientujete, vyplatí se znát informace i o jejich údržbě. Protože se jedná o specifický materiál, zaslouží si i odpovídající péči. V případě drobného ušpinění vám postačí obyčejná voda. Tou zasažené místo omyjte a nechte důkladně proschnout.

Jakmile sezóna kožešin skončí a vy ji budete chtít pro letní období uložit, navštivte nejprve prověřenou čistírnu. Kožešinu totiž nemůžete prát v pračce s použitím klasického pracího prášku. Proto ji svěřte do rukou odborníků, kteří jsou na tento materiál zvyklí a dokáží si s ní poradit.

Kožešinu nikdy neukládejte na vlhké místo. Vlhko by ji totiž mohlo nenávratně poškodit a vy byste tak přišli o krásný kousek, který vám s odpovídající péčí vydrží klidně až do konce života. Více informací o uskladňování kožešinového oblečení si můžete přečíst v TOMTO článku.

Kožešina v domácnosti

A své uplatnění najde kožešina i v interiéru, jakožto stylový doplněk. Pokud jste právě ve fázi dekorování svého domova, rozhodně zbystřete. Kožešina se nejvíce hodí do interiérů zařízených v přírodním stylu. Pěkně doplní dřevěný nábytek a hořící krb.

Nejčastěji si přitom můžete kožešinu pořídit v podobě stylových koberců nebo přehozů přes pohovku či postel. Pěkně se tento materiál rovněž bude vyjímat na povlaku od polštáře. Pokud si na to troufáte, můžete kožešinou dále i netradičně ozdobit vaši zeď.

Kožešina zkrátka interiér perfektně zútulní a dokáže mu propůjčit nevídanou atmosféru. Navíc je dokázáno, že přítomnost kožešiny má i některé léčivé vlastnosti. Takové ovčí rouno vám například dokáže ulevit od revmatických potíží. Stačí si jím vystlat své oblíbené křeslo nebo místo na pohovce.

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: