Skip to content Skip to navigation

Kráčí Německo a EU ve stopách komunistické cenzury? (Radomír Dolanský)

Související obrázek22. ledna 2018,  12:53

Celých 72 let trvalo řadě evropských států, včetně části Německa, než se díky glasnosti a perestrojce vymanila zpod jha komunistického diktátu.

Ale za pouhých 28 let je systém zpět a spěje vstříc možná ještě něčemu horšímu.

Dokonce i Západní Evropa zažila neředěný koncentrát diktatury a cenzury v podobě nacistické expanze. Ale jak je vidět, šestileté školení paměti národů nestačilo. Asi jako je k ničemu každá zkušenost s válkou před začátkem války další. Nejdůležitější je vytvořit si nepřítele za každou cenu, oblbnout masy a pak už to jde samo. Tento systém se opakuje pravidelně bez ohledu na to, jestli žijeme v prvobytně pospolné společnosti nebo, jak se přihlouple chlubíme, v rozvinuté společnosti západního typu.

Němečtí politici vymysleli úžasné nařízení, které na první pohled nenamířili vůči svobodě projevu obyvatelstva. Pouze přiložili nůž na krk provozovatelům sociálních sítí a různých serverů, tedy třeba i podobným blogům jako je na iDnes.cz. Pokud nesmažou kritiku, která není v souladu s vládou podporovaným politickým mainstreamem a lží s krycím názvem politická korektnost, budou následovat naprosto likvidační pokuty. Ovšem nikde není napsáno, co ještě korektní je a co už nikoliv, takže na sítích se maže všechno. Kam se na demokratické a svobodné Německo hrabou komunisti?
Mílovými kroky spějeme k diktatuře velmi se podobající komunismu společně s fašismem s vůdcovskou nadřazeností Bruselu. Vzhledem k nebezpečným plánům Emmanuela Macrona a především Martina Schulze směřujících k likvidaci svrchovanosti jednotlivých států Únie směřujeme možná k něčemu, co bude vzhledem k omezení svobod mnohem horší, než byly evropské diktatury minulosti.

Pro eurokomunistickou cenzuru jsou teroristé z řad nelegálních migrantů v Evropě darem z nebes. Díky vraždění evropských civilistů, které Brusel a řada politiků svým jednáním vlastně podporují, lehce oblbnou prostý lid tvrzením, že veškerá omezení svobod jsou v zájmu ochrany jejich životů. Je to ta největší lež pod sluncem! Bohužel, lid až na výjimky mlčí a spokojeně jako stádo kráčí na porážku svobody. Kdo se postaví proti, je okamžitě podlézavými politiky a médii označen za populistu, xenofoba, extrémistu, popřípadě nacistu. Čím více mainstreamová média obelhávají lid, tím většími titulky hlásají lži o své nezávislosti a svobodných názorech.

Únie samozřejmě sleduje německé cenzory s velkým potěšením a už se nechala slyšet, že v podobném směru bude postupovat i Brusel. Dokonce i Věra Jourová, byť údajně nikoliv tak tvrdá nařízení, sama navrhne orgánům EU. Taková je spravedlnost podle Jourové, již dokonale semleté systémem Bruselu.
Nikoliv krůček po krůčku, ale dlouhý krok za krokem jsme omezováni na svých svobodách víc a více. Už jen to, že začíná být opět pronásledována především politická satira, by mělo alespoň pamětníky z postkomunistických zemí varovat, že v Evropě něco velmi smrdí. Lháři z Bruselu nedovedou postavit zeď na vnější hranici Schengenu, ale staví zátarasy ve městech i mezi lidmi. Stále častěji se systém spoléhá na udavačství. Vznikají úřady pro kontrolu informací, aby tupému plebsu radily, které zprávy jsou dle politické linie Bruselu ty správné. Chystá se Dublinský protokol, znásilnění samostatnosti únijních států. Pod zástěrkou ochrany osobních dat – GDPR – se chystají další omezení svobodného projevu.

Radomír Dolanský

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele hanick

Skvěle - víte o co jde.