Skip to content Skip to navigation

Které nebankovní půjčky nabízí nízký úrok? (PR článek)

Výsledek obrázku pro nebankovní půjčky7. března 2019,  13:23

Patříte mezi ty, kteří si raději nepůjčují vůbec, nebo občas si na něco půjčíte, abyste mohli například zařídit domácnost?

Pravdou je, že dnes bez půjčky žije poměrně málo lidí. Minimálně se setkáváme alespoň si hypotékou. Ale jak si vybrat mezi jednotlivými nabídkami. Často se lidé schylují k tomu, že využijí nabídky nebankovních půjček. Podívejte se, na výhody nebankovních půjček a na příklady, která může mít nízký úrok.

Peer to peer půjčky, když lidé půjčují lidem

Dnes už nejsou tolik nebezpečné, jako dříve. Často jsou ověřené, nebo mají dobré recenze. U společností, které nabízejí nebankovní půjčky, se můžeme setkat s tzv. krátkodobými půjčkami, kde se splatnost pohybuje okolo 30. dnů. Ty ale nejsou dobré pro každého. Nebankovní půjčky jsou čím dál tím více oblíbené a to z několika důvodů:

  • Žádost přes webové stránky
  • Rychlé posouzení a zpracování žádosti
  • Nikam nemusíte chodit, vše vyřídíte z domova

Peer to peer půjčky nabízí celkem kompromis pro žadatele. Jde o půjčky, které jsou nebankovní a jsou založené na tom, že vám půjčí další lidé. Vše je ověřeno. Vy napíšete příběh, kterým můžete ovlivnit jednotlivé investory. Jednou z takových je půjčka Zonky, kterou můžete znát i z médií. Tato půjčka vznikne tak, že vy, jako žadatel si chcete na něco půjčit, sepíšete příběh, společnost, která zprostředkovává poskytnutí financí, vaši žádost posoudí, a nabídnou vám částku a úrokovou sazbu. Ta může být nízká, ale záleží na mnoha faktorech. Poté co žadatele vyhodnotí, přidělí mu rating, podle kterého se právě úroková sazba odvíjí. Po schválení bude váš příběh vystaven na tzv. tržišti a na částku se skládají investoři, teprve až bude pohromadě celková částka, tak vám bude vyplacena.

Nebankovní půjčky lze získat snadno a rychle

Často se lidé sklání k nebankovním půjčkám v případě, že jim jejich vlastní banka nevyhoví. Nemusí to ale ještě znamenat, že když banka půjčku neposkytne, že jsou lidé málo bonitní nebo, že to ohrozí jejich rozpočet. V případě, že jste si jistí a skutečně si chcete půjčit, vyberte si ověřenou nebankovní společnost. Můžete se řídit, také od jednotlivých zákazníků, ale v některých případech mají společnosti negativní reference od klientů, kteří třeba nesplácejí. Nebankovní společnosti nabízí půjčky:

  • Bez registru
  • Bez potvrzení příjmů
  • Bez zástavy nemovitostí

Často to není pravda, vždy při internetové žádosti zadáváte váš příjem a zaměstnavatele. A většina společností také nahlíží do registrů a žádosti jsou posuzovány individuálně. Známá půjčka od Zonky, o které jsme se již zmínili, nabízí kromě jiného, předčasné splacení zdarma, opravdu rychlé posouzení a především je prověřená. Jestliže máte zájem o konsolidaci, tak i tady o ni můžete požádat.

Vždy si přečtěte, co podepisujete

 Když se rozhodnete pro nebankovní půjčku a máte ji schválenou, je důležité si řádně přečíst smluvní informace. Důležité pro vás bude měsíční splátka, den splatnosti, kolik přeplatíte a kam máte posílat splátky. Dnes již oblíbené nebankovní půjčky přes internet jsou sice rychlé, ale nikdo s vámi neprojde smlouvu. Dejte si proto pozor, co v ní je napsáno.

Co dělat v případě, že nezvládnete splácet

V případě, že nezvládáte splácet, pamatujte si, že nechat tomu volný průběh a čekat, jak to dopadne je to nejhorší, co můžete udělat. Každému se může stát to, že onemocní nebo nečekaně přijde o práci. Důležité je neztrácet hlavu a situaci řešit. Podstatné je komunikovat s danou společností a s jednou splátkou pravděpodobně problém nebude. Pokud ale je problém dlouhodobějšího rázu, můžete se dostat do velkých problémů. Dejte si do pořádku rodinný rozpočet, srovnejte si, kde by se dalo ušetřit a i v tomto případě nezapomeňte se společností, co vám půjčku poskytla, komunikovat. A i když pošlete alespoň něco, je to lepší, než nic. Nezadlužujte se, pokud si nejste jisti, že to zvládnete. Pro přechodné období si můžete také najít přivýdělek, který vám pomůže. Máte také nějakou půjčku, a jaké máte zkušenosti s nebankovními společnostmi?

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: