Skip to content Skip to navigation

Likvidace politika v přímém přenosu (Radomír Dolanský)

30. března 2016,  07:23

Na první pohled to vypadá, že všichni politici z vlády i Parlamentu zavrhli dosavadní způsob zlodějiny a dali se na lepší cestu. A začali u Babiše.
 
Pravda však bude asi úplně jiná. Strach ze ztráty moci, to je to v čem Babiš vadí.

Česká republika nepotřebuje mafii typu Cosa nostra. U nás zájmové skupiny prostě vytvoří dehonestační kampaň, což působí na důvěřivce typu, když to bylo v televizi respektive tisku, tak je to pravda, lépe než dávka ze samopalu. K tomu přidáme udavačství na nadnárodní úrovni a je vystaráno. Čechy krásné, Čechy mé!

Když jde o koryta, veškerá nevraživost mezi koalicí a opozicí mizí. Koalice jakoby si přestala píchat a po detoxu zjistila, že jejich partner je multiboháč. Dodnes to nevadilo, ale volby se blíží a Babiš se pořád se svým ANO drží nebezpečně vysoko. A Miroslav „Agrofert“ Kalousek paběrkuje u pětiprocentní hranice. To hrůzné pomyšlení, že by se TOP 09 nedostala do Parlamentu – vymyslíme podraz, špičkovou specializaci českých politiků.

Je opravdu neuvěřitelné, jak ti, kteří mají v jednom kuse plná ústa právního státu, bezostyšně předjímají závěry šetření Policie ČR a OLAF a berou do rukou spravedlnost. Vypadá to úplně přesně, jako když zloději křičí, chyťte zloděje, aniž by kdokoliv věděl, jestli se jedná o zloděje. Ti, kteří povětšině nemají žádnou morálku, najednou o morálce káží. A nad palácem vlády, ční prapor s gilotinou… Karel Kryl by v tom dnešním svinstvu vydával jedno CD za druhým. Nebo by ho vládnoucí garnitura prostě zlikvidovala stejně jako ta předchozí. Nezměnili se ani o píď, i když hulákali: „Nejsme jako ONI!“

Dnes už víme, proč se ODS a TOP 09 ze všech sil snažily, aby Andrej Babiš nemluvil ve sněmovně první. Protože v porovnání se zlodějinami, které současný ministr financí vzpomněl z let minulých, je těch 50 milionů korun opravdu jen pár ušmudlaných drobných, i kdyby nakrásně porušil pravidla získávání dotací. Už jen tento nepoměr, že straničtí zloději se nikdy pro mnohem větší krádeže neřešili na půdě Parlamentu ani poté, co jim tato svinstva byla prokázána, natož před ukončením vyšetřování. Tuto politickou zvůli média tiše obcházejí, poněvadž mají opačnou politickou zakázku – zničit Babiše, odrovnat ANO.

Je naprosto irelevantní, jestli se Andrej Babiš provinil či nikoliv. Dokud jej soudí takoví bijci proti korupci, kteří mají konta na Mauriciu, takoví, kteří za léta v politice nechali beztrestně rozkrást tisíce milionů, takoví, kteří sedí ve sněmovně čtvrt století a jediné, co dokázali, bylo rychlostudium práv, dotud nepůjde o spravedlnost, ale pouze o boj o koryta. Česká politika potřebuje lidi typu Andreje Babiše, ať se jakkoliv nelíbí. Lidi, kteří nezapomínají na křivárny zleva ani zprava a hlasitě je připomínají. Dnes je předem odsouzený za věc, kterou mu schválili a kontrolovali ti, jež dnes vykřikují svá podjatá a tupá obvinění navzdory demokratickým principům, kterými se neustále ohánějí.

Radomír Dolanský

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

koblihy zrovna nemusím ale když naše politická kamarila chce svorně odstavit Babiše stejně jako Zemana tak je jasné ,že jim oba šlapou na na kuří oko .