Skip to content Skip to navigation

Má smysl chodit k volbám, když rozhoduje někdo jiný? (Vladislav Svoboda)

Výsledek obrázku pro Děti země D16. prosince 2017,  13:01

Ve včerejší televizi jsem se dozvěděl, že oprava dálnice D1 se protáhne o jeden rok.

Důvod? Ekologické sdružení Děti země, vydávající se za velkého bojovníka ochrany přírody, těsně před půlnocí podalo proti opravě odvolání!

Je pozoruhodné že tito tzv. ochránci přírody v tomto případě nebojují proti stavbě nové dálnice, ale proti opravě skoro padesát let postavené dálnice, jejichž stav ohrožuje řidiče. A jejich, místy až nepříčetný, boj proti výstavbě dalších úseků dálnic, především obchvatů, ohrožuje životy a zdraví sta tisíce lidí, kteří jsou nuceni polykat výfukové plyny.

Zdá se, že pro některé spoluobčany jsou důležitější brouci nebo žáby, než naše děti, kteří mají problém přejít ve zdraví přes silnici do školy. Ale ještě horší je, že rozhodují o věcech a lidech, které jim nedali jakýkoliv volební mandát. Nabízí se otázka, na co je nám volební právo, když o některých životně důležitých věcech nerozhoduje námi zvolená vláda, ale rozhoduje skupinka nikým nezvolených lidí, která těmito kroky drží v hrsti deset milionů spoluobčanů a jejich vynucené odklady stojí nás všechny, daňové poplatníky, stovky miliony korun.

Až půjdu příště volit, tak budu volit tu stranu, která ve svém programu bude mít jasně definované zrušení možnosti komukoliv zasahovat do celostátně důležitých staveb. Jinak si budu připadat jako v padesátých letech, kdy nám určovali co máme dělat a jak máme žít, domovní nebo uliční důvěrníci.

Vladislav Svoboda

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Na jednu stranu máte pravdu, ale za mě má určitě smysl k volbám chodit!

Teď je tu otázka, jestli za to zpoždění opravy můžou opravdu ti aktivisté (a možné to je), nebo šikovnost ministra Ťoka a jeho party...


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.