Skip to content Skip to navigation

Martin Stropnický na odstřel? (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro stropnický zbraň5. dubna 2018,  12:22

Není o našem ministrovi zahraničí moc slyšet. Důležitá zahraničněpolitická rozhodnutí místo něj většinou oznamuje premiér. Prostě jakoby ministr nebyl.

Čtyři roky vedl ministerstvo obrany. Jeho nástupkyně Karla Šlechtová nyní přehodnocuje zakázky, hodnotí investice, plánuje změny... . Co tím chce říci? Že to její předchůdce dělal špatně?

Šíří se zprávy že šéf ANO Andrej Babiš na Martina Stropnického tak trochu žárlí. Bojí se jeho možné popularity. Faktem je, že profesionální herec může na veřejnost zapůsobit emotivněji, rázněji, důrazněji nebo přesvědčivěji než profesionální podnikatel. A je jedno jakou PR agenturu má ten podnikatel za sebou. Herec má na vystupování vzdělání a praxi a je to vlastně jeho součást práce. Možná současný pan premiér tuší, že alternativa premiéra z hnutí ANO v podobě Martina Stropnického by byla skousnutelná i pro ODS a případně další strany. A tak radši koná.

Kdyby nechal Martina Stropnického kandidovat na prezidenta, mohl mít již vystaráno. Buď bychom dnes měli jiného prezidenta a Martina Stropnického odstaveného na Hradě, nebo by se Martin Stropnický ve volbě znemožnil. Oboje by vyřešilo dnešní problém s možností konkurence pro Andreje Babiše. V době prezidentské volby měl ale Babiš jiné zájmy a strategické úmysly.

A tak se dnes šušká, že ministrem zahraničí se stane Hynek Kmoníček a Karla Šlechtová nenechá na svém předchůdci nit suchou.

Martin Stropnický tradičně mlčí. Nejen jako ministr, ale i jako politik. Proč asi? Nemá žádné ambice? Dobře, může se věnovat herectví, nebo rodině. Je to jeho právo. Ale proč tedy do té politiky lezl? Vždyť pro hnutí ANO pracuje jen nějakých pět let. To je na uskutečnění politických cílů dost málo. Že by něco prokoukl a je mu trapné to přiznat?

Já, jako daňový poplatník se ale musím ptát: když to na ministerstvu obrany fungovalo tak špatně, proč vedení ANO čtyři roky v minulém volebním období se svým resortem nic nepodniklo? A jak tedy velké vznikly škody? A teď se tedy budou utrácet peníze jinak a jen proto, že předchozí ministr se dostal do nemilosti? A jakou mám záruku, že se musí peníze nebudou muset utratit zase jinak, když se do nemilosti náhodou dostane současná ministryně?

A dozvíme se za pár týdnů o jiném resortu, že to vše bylo děláno špatně jenom kvůli tomu, že se šéfovi hnutí ANO někdo znelíbí? Vzpomeňme na jeho slova o možnosti objednávky trestního stíhání. A přitom připomeňme že resort ministra spravedlnosti je také již čtyři roky v rukou ANO.

Takže tu jde o věc a republiku, nebo osobní ambice? Vše bohužel nasvědčuje tomu druhému.

Tomáš Flaška

Autor článku: 

Komentáře

Otázka je, jak by se pan Stropnický mohl během kandidatury znemožnit.

Třeba pan Zeman se znemožňuje stále, a přesto zvolen byl.

Proč? Protože se znemožňuje, ale jen v očích svých nevoličů.

Jeho voličům jeho hulvátské chování imponuje. To je ten problém...

Obrázek uživatele helena-kr

stropnický je trapný už od pohledu.mizerný herec a ještě horší ministr