Skip to content Skip to navigation

Mě ani tak neděsí Gréta, mě děsí její publikum… (Vladimír Kroupa)

Výsledek obrázku pro Greta24. září 2019,  12:12

Ta malá holka, aniž by si to uvědomovala, je nástrojem zla v rukách dospělých. Její „projev“ na summitu OSN je toho důkazem...

Nevím, kde Gréta vyrůstala, kam si chodila hrát, co četla, co jí rodiče vyprávěli, nebo četli před spaním, ale jedno vím jistě – Gréta je nemocný člověk. V jejím projevu, mimice, dikci a podle všeho i v jejím myšlení je naprosto nevyvratitelně zarostlá představa něčeho, co bych snad nejlépe přirovnal k řítícímu se černému obludnému balvanu, který v příštích vteřinách rozmačká její tělo pod svou vahou.

Těžko říct, co jde opravdu z ní a co je naučenou pózou a nabiflovaným textem. Každopádně ta holka se projevuje jako schizofrenik, který všem okolo, všem „nevěřícím Tomášům“ usilovně, až pěna od úst stříká, vysvětluje, že ten balvan, co se řítí na něho, řítí se i na všechny ostatní. Co na tom, že všichni ostatní ho nevidí, nemají bludné představy katastrofických vizí?

Co na tom, že nic, co říká, nemá reálný základ?

To, že se najde takto postižený člověk je jedna věc, vlastně přirozená, bohužel, nemoci nechodí po horách, ale po lidech. Druhá věc ale je, jak je možné, že se mezi světovými lídry, politiky a co já vím mezi jakými všemi potentáty, najdou lidé, kteří jejím zoufalým a neopodstatněným výkřikům tleskají...?!

Jak je možné, že ti, co by měli z pozice určitého mandátu od občanů svých zemí rozhodovat o všech možných stránkách našich budoucích životů, že ti zcela pokrytecky dávají na odiv svůj údajný souhlas s těmi bláboly, co z té malé, nemocné dívky padají?

Copak oni nevidí onu neskutečnou teatrálnost, divadelní a hysterickou snahu prodat fantasmagorickou vizí řítících se balvanů z čistého nebe?

Nemají snad tito lídři, politici, jeden papež a další, k dispozici skutečná data, která jim mnohem spíše, než hysterické lkaní jedné loutky, mohou nastínit fakt, že svět se v tuhle dobu nenachází na pokraji civilizační propasti, nýbrž přesně naopak, díky pokroku jak technologickému, vědeckému, zdravotnickému a co já vím jakému všemu, stojí si náš svět stále pevně na svých základech?!

To opravdu tito lídři chtějí zahodit veškerý pokrok, dosažený během nějakých plus-mínus dvou set let od začátku průmyslové revoluce?

Vážně chtějí svým voličům tvrdit, že napříště budou muset tito svítit doma loučí, topit v panelácích, asi na záchodech, nebo kde, sesbíraným roštím, že budou muset jíst trávu s žaludy, že jejich děti budou zase umírat na nemoci, které dnes většina světa už ani nezná?

A to proto, protože to říká jedna malá, ne zrovna úplně normální holka, která je ve vleku lidí s pošahanými názory?

Kam dali rozum všichni ti, co dnes Grétě s vážnou tváří a někdy i s potleskem naslouchají?

To už se vážně celý svět zbláznil, vážně vidí všichni šaty na nahatém císaři?

Nebo ne?

A když ne, tak proč se přikrčují pod balvany, které padají jen v hlavě Gréty...?

Na závěr Vám předkládám dvě videa. Na tom prvním je jako vtípek uvedený „překlad“ projevu Gréty na půdě OSN v takové formě, v jaké by měl dle zdravého rozumu smysl.

Na tom druhém videu pak můžete vidět, co řekla Gréta na summitu skutečně.

Každý, nechť sám posoudí, které to video mu přijde smysluplnější...

VIDEO

A nyní klikněte ZDE, pro skutečný projev...

Vladimír Kroupa

Rubrika: 
Autor článku: