Skip to content Skip to navigation

Mléko zdarma - Babiš vydá rekordní objem dluhopisů (Vladislav Svoboda)

Výsledek obrázku pro mléko9. března 2017,  10:39

Na první pohled se může zdát že nadpis blogu jako nesmyslný. Ale když se na věc podíváme blíže zjistíme, že spolu tyto věci velice souvisí.

Blíží se volby a strany se snaží jako v mariáši, vynášet jedno eso za druhým.

Po otcovské dovolené;.vyhazování miliard na sociální bydlení, které z některých pronajímatelů dělá dolarové milionáře a zvýšení rodičovských příspěvků, která je pro některé dar z nebes; přišel další návrh: školáci budou dostávat zdarma neochucené mléko a mléčné výrobky. Spíše by se mělo říci - z našich daní. Bude nás to prý stát pouhopouhých 670 milionů korun. V podstatě pakatel proti 11 miliardám který stát, jen za loňský rok, vyhodil na podporu sociálního bydlení. Ale když dáte dohromady všechny předvolební nápady dojdete k značně vysokému číslu.

Proto ministerstvo financí připravuje na letošní rok velký prodej státních dluhopisů. A to rychle, než se uvolní kurz koruny. Ministerstvo financí vydá během prvního čtvrtletí dluhopisy za rekordních 90 miliard korun. A proč tolik? Musí zaplatit mléko do škol, zvýšené rodičovské, otcovskou dovolenou, ale především musí letos zaplatit 249 miliard korun státního dluhu, což je největší částka v historii země. Jen v dubnu stát musí zaplatit dluh 90 miliard. Tuto platbu musí zaplatit státní dluhopisy.

I když nám možná na snížení dluhu nebo na mléko vydělají pokuty. Třeba za kontrolní hlášení DPH, bylo na pokutách, často za jednodenní zpoždění hlášení, vybráno už 100 milionů korun. Když k tomu připočteme pokuty za EET, tak je možné, že ministerstvo financí se tímto způsobem na mléko vydělá "zdarma". A třeba vymyslí ještě něco, co nám pomůže splatit náš státní dluh.

Přece jenom mi nedá a vrátím se k mléku zadarmo. Doufám, že se dozvíme, která firma bude dětem mléko dodávat. Zda Olma nebo Hlinsko z impéria Agrofertu, který vlastní či spíš "nevlastní" Andrej Babiš.

 

Vladislav Svoboda

Autor článku: 


Pojištění.cz - Nejširší nabídka online pojištění v ČR!
Srovnejte si nabídky pojišťoven a sjednejte si nejvýhodnější pojištění ONLINE.