Skip to content Skip to navigation

Myslitelé z diskusí na novinky.cz obhajující okupaci vlastní země (Roman Máca)

Výsledek obrázku pro 196822. srpna 2017,  10:39

Diskuse na webu novinky.cz jsou místem známým vysokou mírou výskytu rudohnědé demence a primitivismu.

Nabízí se tak pohled, co "novinkáři" vyplodili pod článkem věnovaným výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.

Onen článek nese název Lidé si připomněli srpnovou okupaci z roku 1968.

Kdo specifické diskuse na novinkách zná, je mu jasné, že pod článkem se dosytosti vyřádí sovětské internetové gardy. Ty rovněž po vložení příspěvku diskusi důkladně sledují a pečlivým mačkáním možnosti souhlasím/nesouhlasím ji normalizují. Nekompromisním klikáním tak ukazují nezdolnou vůli pokrokového lidu spojeného se Sovětským svazem na věčné časy.

Pojďme na to...

Pan Jan velebí boha za to, že "tu přijeli bratři SSSR!"

Pro pana Zdeňka byl příjezd "bratrů" menší podvod než "hadrová revoluce".

Samozřejmě. Invaze půlmilionové armády, stovky mrtvých, únos státních představitelů do Moskvy a více než dvacetiletá okupace cizí armádou byl jistě menší podvod na lidech než sametová revoluce.

Určitě s ním budou souhlasit i pozůstalí po stovkách našich zavražděných občanů.

Nad tím, že to skončilo smutní pan Miroslav. Chybí mu dráty na hranicích. Ale prý současný stav brzy skončí.

Pro pana Josefa byla doba sovětské okupace nejspravedlivější dobou pro pracující v dějinách. Prý tu bylo krásně a žilo se opravdu v míru a bezpečí.

Na "zlaté časy", když nad námi bděli, vzpomíná i pan Vladimír. Kdyby tu prý sovětská armáda zůstala, neměli bychom takový státní dluh.

Jistě. Naše ekonomika a vůbec kvalita života se Sovětským svazem na věčné časy u nás jen vzkvétala. Nabízí se tak porovnání průměrné délky života u nás a v sousedním Rakousku, kde se to obešlo bez budovatelů světlých zítřků viz Pohled do statistiky: O kolik let každému z nás komunisté zkrátili život.

Že to skončilo lituje i pan Petr. Prý bylo líp než v tomto "kapitalistyckem" bordelu.

Asi pro někoho lépe i bylo. Když uměl správně agitovat a měl požadovaný dělnicko-rolnický původ. To pak nezáleželo vůbec na tom, že dotyčný neovládá ani základy pravopisu.

Pan Karel tehdy věřil, že jde o okupaci. Nicméně později prohlédl. Vojska Varšavské smlouvy nás tak celých 21 let chránila. Následně si stěžuje na polistopadový stav, kdy se zřejmě stal levnou pracovní silou, nezaměstnaným nebo bezdomovcem.

Je to tedy strašné, že žijeme v systému, kde má pan Karel život ve svých rukou a je jen čistě na něm a jeho schopnostech, jakou práci bude vykonávat. Pokud je nespokojen, může pracovat na své kvalifikaci a najít si práci lepší u nás nebo v zahraničí.

Ale to ne... Lepší je nadávat a svalovat vinu za vlastní neúspěchy.

V závěru zmiňuje údajné americké okupanty. Ti k nám po 89. také nejspíše vtrhli s půlmilionovou armádu a pozabíjeli stovky Čechů.

Než Američana nebo běžence, to raději Rusa, domnívá se pan Vladimír. V 68. ho prý zajímala děvčata. A i přes stovky mrtvých, to vlastně až tak kruté opravdu nebylo.

Oblíbenou mantrou obhajoby invaze a následné okupace je, že teď je to vlastně daleko horší, že nás okupují USA, EU, NATO, ilumináti, židozednáři a vůbec kdokoliv, kdo není obyčejnému českému člověku s "Vysokou školou života" po vůli.

Tento rozpor komentuje např. slovenský regionální politik a učitel historie Juraj Smatana.

Další častou mantrou je, že Rusové za nic nemohou. Za vše mohou Ukrajinci a i Brežněv byl prý Ukrajinec. Prý máme být fér a neházet to na Rusko, zmiňuje pan Miloslav.

Zajímavé je, že např. ukrajinský velvyslanec výročí invaze připomíná a rovněž položil květinu k pomníku jedné z českých obětí. Zatímco na ruské ambasádě je ticho po pěšině a současná ruská propaganda na to má jasný pohled. Šlo o internacionální bratrskou pomoc, záchranu před kontrarevolucí a vpádem vojsk NATO. Ale Rusové samozřejmě za nic nemohou.

Jako z onoho ruského dokumentárního filmu, který není určen pro českého diváka, referuje i pan Vladimír. Je šťasten, že vojska Varšavské smlouvy onen údajný státní převrat překazila.

Nutno podotknout, že dotyčný je rovněž v diskusích na novinkách precizním forenzním analytikem a jeho kvality jsem ocenil v článku Úvaha o sprostém komplotu proti soudruhu Ransdorfovi.

Ale stejně, abychom ještě s láskou na vojska Varšavské smlouvy nevzpomínali. Ta nás přece zachránila před "kavárnickým řáděním", kdy je samozřejmě úkolem kavárny k nám tahat muslimy.

Paní Ivana se obává muslimů a vzývá "ruského přítele". Nicméně faktem je, že právě Rusko je zemí s nejvyšším počtem muslimů v Evropě.

Paní Eliška vzpomíná na své mládí. V 68. byla rok vdaná a díky "bratrské pomoci" měla možnost v klidu, míru a v životních jistotách vychovat děti.

S tím klidem a mírem jistě budou souhlasit i pozůstalí po zavražděných obětech.

Nyní je tedy paní Elišce pravděpodobně 70 a více. A bývá pravidlem, že když je člověk mladý a zdravý, žije se mu většinou lépe, než když je starý a ubývá mu sil. Otázkou by bylo, zda by si nyní většina mladých novomanželů přála návrat sovětských tanků, který by doprovázely stovky mrtvých. Nejspíše ne.

Paní Eliška si také stěžuje na výši svého důchodu. Otázkou také je, zda by její důchod nebyl dnes vyšší, kdyby naše země tehdy nabrala více svobodný směr a došlo k reformám. Odpověď snad dá zamyšlení nad průměrnou výší např. německého a ruského důchodu. Samozřejmě ruští penzisté díky tomu klidu a míru, co tam zabezpečovala ruská resp. sovětská armáda se mají mnohem lépe než ti západní resp. němečtí. Jasně.

A nakonec si dejme novinkový bizar. Zde je dost možné, že jde o trolling tamních soudruhů. Nicméně za zamyšlení stojí počty souhlasím/nesouhlasím.

Tématu srpna 1968 se věnovali např. i na tzv. Parlamentních listech (nejsou parlamentní ani listy). V tamní diskusi se tak sovětští vlastenci rovněž naplno projevili. Ale zde jen krátký příklad, jelikož jsem při pročítání diskuse neměl dostatečný počet pytlíků na zvracení.

V ní se objevuje zřejmě volič KSČM, který diskusi podobnými výkřiky viz níže spamuje, s přihlašovacím jménem "Volit budeme zase pana Zemana".

No a dotyčný se k tomu opravdu postavil: "Rusové, pusťte to na Prahu, tam podporují agresora uSSa a NATO."

A když se věnujeme tomuto zemanovci, dlužno dodat, že prezident republiky k výročí srpna 1968 mlčí. Ale to asi ani nikoho nepřekvapí. Bratrská pomoc je jednoduše bratrská pomoc.

Závěrem

Mnozí "novinkáři" tak označují současný stav naší země jako daleko horší než bylo tohle.

Na sovětské bratry totiž s láskou vzpomínají.

Pozn. Pokud jste fanoušky myslitelů z novinek, lajkněte si na Facebooku Idioti z Novinek a Novinkáři.

 

Roman Máca

Rubrika: 
Autor článku: