Skip to content Skip to navigation

Na Andreje mám telefon! (Tomáš Flaška)

Výsledek obrázku pro andrej babiš telefon6. září 2018,  11:51

To je nádherná volební kampaň. A k čemu to je? ANO se snaží naznačit, že když budou zvoleni jejich kandidáti, tak mají protekci na nejvyšších místech.

Jinými slovy když si někde zvolíte jiného starostu než z hnutí ANO, tak si trhněte nohou. Jinak to skoro snad ani pochopit nelze a je to určitě záměr volební kampaně ANO. Ono to tak chodilo i dříve, že kdo byl ze strany která zrovna celostátně vládla, tak to měl lepší v přísunu peněz i prosazování třeba zákonů. Akorát si o tom jen cvrlikali vrabci na střeše. Ale ANO jako první politický subjekt to řeklo bez skrupulí: buď nás zvolíte, nebo se budete divit!

Špatně je už to, že to má vůbec takto nesystémově fungovat. Místní problémy se mají řešit na místní úrovni z místních peněz, které jsou průhledně a podle jasných pravidel rozdělovány z celostátního měšce a navyšovány místními zdroji. Jakékoliv řešení pomocí telefonu na vyšší místa je nesystémové a člověk, který tvrdí, že umí řídit velkou firmu, to určitě ví taky. Ale už se ani nestydí přiznat, že v politice se to musí dělat trochu jinak.

Ono to s těmi telefonními čísly lze ale pochopit i jinak: musím se zeptat Andreje jestli to vůbec smím takto udělat. A to je dle mě mnohem výstižnější vyjádření skutečnosti jak to v ANO chodí.

Tomáš Flaška

Autor článku: