Skip to content Skip to navigation

Nebezpečné Turecko uplácí Evropská únie (Radomír Dolanský)

19. listopadu 2015,  09:45

Zatímco se Evropa dohaduje, jestli bude migranty milovat či nenávidět, uniká mnohým podivná politika evropských myslitelů z Bruselu.

Ti jsou pro vlastní neschopnost schopní zaprodat členství v EU tichému nebezpečí - Turecku.

Turecko není zdaleka demokratickou zemí. Přesto Evropa, a samozřejmě jejich společný dirigent Spojené státy, nad prohřešky této země dlouhodobě přivírá oči. Bodejť by ne. Turecko je členem NATO, což je strategická pozice vůči Rusku, ale i Blízkému východu. Proto země, které mají především po pařížských událostech plná ústa údernických hesel o demokracii a svobodě, hrají mrtvého brouka nad nedemokratickými kroky turecké vlády.

Co vadí u jednoho, si u druhého vůbec nevšímají. Ukrajina, to je ruský přeshraniční teror. Ale když Turecko vyhlazuje Kurdy na území Iráku nebo Sýrie naprosto neskrývaným narušením výsostného území, toho si vůbec nikdo nevšímá. Že obelhává svět o boji proti IS, ale bomby vždycky jak naschvál spadnou na kurdská postavení – a trapná demokracie dnešní Evropy mlčí. Přitom Kurdové jsou jedni z mála, kteří bojují s IS na zemi. Česká republika podporuje zbraněmi Kurdy, to je paradox!

Mainstreamová média, což je dnes pouze alternativní název pro socialistický princip autocenzury na politickou objednávku, mlčí o turecké podpoře islamistů z Al-Nusrá, odnože IS. Kam asi směřují stovky kamionů s ropou od teroristů? Možná i sama velkohubá EU nakonec kupuje přes Turecko ropu od vrahů z IS. Když v Sýrii, poblíž tureckých hranic, začala ruská letadla tyto konvoje bombardovat, Turecko začalo velmi tvrdě Rusku vyhrožovat. V minulých dnech konvoje začaly bombardovat Spojené státy a je klid. Kdoví, čím Turecko uplatily?

Turecko se v poslední době snaží podplatit urychlením přístupových jednání i Evropská únie za to, že migranti zůstanou na jeho území. Jak je možné, že Bruselu najednou nevadí porušování lidských práv, vraždění menšin na území cizích států, spolupráce s teroristy…? To pak bez uzardění může EU přijmout i Bělorusko.
TURECKO, JEDINÝ STADION, KDE LIDÉ VYPÍSKALI MINUTU TICHA ZA ZAVRAŽDĚNÉ A OSLAVOVALI ALLÁHA. ZEMĚ PRO EU JAK VYŠITÁ!

Radomír Dolanský

Autor článku: