Skip to content Skip to navigation

Některé útoky na Babiše jsou vycucané z prstu aneb nová dálnice D1 (Karel Boháček)

Výsledek obrázku pro D1 Andrej babiš Moravec9. ledna 2019,  21:55

O tom, že pan Babiš často nemluví pravdu, nemůže být sporu.

A nemá cenu tady vyjmenovat vše, kde byl nachytán na švestkách.

Blbé je, že protistrana už je v takové křeči, že také diletantsky a emotivně používá kde co. Nedělní debata mezi Babišem a Moravcem ukázala u Babiše to, co vždy. Připravenost jeho PR managementu a schopnost premiéra dodržet jejich noty.

A pak ukázala bezmocného Moravce, kterému byla jeho partitura houby platná, i když koncertoval na domácí půdě.. Babiš si ho s úsměvem namazal na chleba. A pro jeho příznivce je zcela jedno, jak moc při tom mluvil pravdu, jak moc mlžil ... nebo jak moc lhal.

Stále stejné pokusy opozice Babiše diskreditovat se od něj zatím odrážejí. A opozice si z toho nebere žádné poučení. Bohužel.

ANO jsem nevolil a volit nehodlám. Důvody nemá cenu vypisovat, jsou jich plná média. Ale vážení, zapište si za uši ... skutečně po modernizaci jednotlivých úseků D1 v nich jezdíte po de facto nové dálnici.

Jsem stavař a něco umím vyhodnotit. Jestliže modernizace úseků spočívá v úpravě šířky ze stávajících 26,5 metrů na 28 metrů, dojde k rozšíření zpevněné krajnice (odstavného pruhu) dálnice na každé straně o 0,75 metrů a tím ke zvýšení bezpečnosti v případě odstavení vozidla, v možnosti vedení provozu v režimu 2+2 jízdní pruhy v jednom směru v době uzavírky jednoho jízdního pásu, a k tomu si přičtete náklady spojené s bouráním, likvidací suti a dalšími pracemi:

  • oprava (výměna) konstrukce vozovky
  • úprava odbočovacích a připojovacích pruhů a přejezdů středního dělícího pásu
  • rozšíření dálničních mostů a nadjezdů
  • oprava kanalizace a její doplnění o bezpečnostní prvky
  • výměna svodidel v celém úseku
  • oprava a modernizaci stávajícího systému tísňového volání SOS
  • doplnění telematických zařízení
  • výměna veškerých kabelových vedení ve středním dělícím pásu (SDP) a doplnění protihlukových opatření

tak se není moc o čem bavit, byť nová D1 vede v původní trase.

Jako zdroj technických údajů jsem použil stránky ŘSD a veřejně dostupnou dokumentaci z veřejných zakázek, týkajících se D1

Karel Boháček

Autor článku: