Skip to content Skip to navigation

Nemovitosti Praha – Neomezené Možnosti (PR článek)

Výsledek obrázku pro Praha22. prosince 2017,  6:42

Na tuzemském trhu s nemovitostmi Praha představuje zcela výjimečnou lokalitu.

Množství realit nabízených zde k prodeji či pronájmu je skutečně mimořádné a co se jejich rozmanitosti týče, nemá v České republice rovněž srovnatelnou konkurenci. Zájemci tu naleznou vše, po čem jen zatouží.

Hledáte kancelář či luxusní apartmán?

Naše metropole skýtá nepřeberné množství nemovitostí, které lze zakoupit, případně pronajmout. Neexistuje snad nic, co by zde nebylo k mání. Chcete si otevřít menší obchod někde v širším centru? Potřebujete nutně vlastní kancelář? Toužíte po rozlehlém mezonetu na některé z atraktivních pražských adres anebo vaše potřeby plně uspokojí menší garsonka například na Žižkově?

Je skutečně z čeho vybírat a tak jedinou komplikací při hledání vhodné nemovitosti může být poněkud vyšší cenová hladina, která jde ruku v ruce s atraktivitou Prahy a se stále rostoucí poptávkou. Právě vzhledem k vysoké poptávce po pražských realitách a také s ohledem na velmi slušné vyhlídky naší i evropské ekonomiky však není rozumné předpokládat, že by snad v následujících letech mělo dojít k cenovému poklesu a uvažujete-li kupříkladu o koupi bytu nebo domu, pak tedy nejspíš není na co čekat.

Pár řádek k tomuto tématu si můžete přečíst zde.

Praha je opravdu mimořádná

Zvláštní postavení Prahy jakožto hlavního města naší země působí na spoustu firem jako magnet. Praha je centrem obchodních aktivit a poskytuje rovněž celou řadu pracovních příležitostí. Obrovská koncentrace tuzemských i zahraničních firem a podniků tak do naší metropole přivádí i mnoho lidí z jiných koutů republiky i ze zahraničí, kteří zde hledají své uplatnění a příležitost ke slušnému výdělku.

To v konečném důsledku vytváří tlak na pražský realitní trh, který navzdory svým výjimečným možnostem, zvládá uspokojovat poptávku zejména po menších a středně velkých bytech jen s vypětím všech sil. Každý stavební projekt, který situaci na trhu s nemovitostmi vylepší, by měl být proto vítán s nadšením a snad to tak bude i v případě tisícovky bytů, o nichž se píše v tomto článku.

Nemovitosti Praha – Výjimečnost za Vyšší cenu

Na trh s nemovitostmi lze nahlížet z mnoha různých úhlů. Pokud je řeč o Praze, pak není sporu o tom, že zdejší možnosti jsou opravdu mimořádné. Výjimečná je pak i stále rostoucí poptávka po pražských realitách a s tím úzce související cenová hladina, která jak u prodávaných nemovitostí, tak i u těch určených k pronájmu, již vystoupala značně vysoko.

Vzhledem k ojedinělému postavení naší metropole a s ohledem na současný ekonomický boom se však jeví jako více než pravděpodobné, že ceny nemovitostí zde stále ještě nedosáhly svého maxima. Nová výstavba není dostačující a projekty jako ten, o němž se píše zde, jistě s cenami směrem dolů nepohnou.

Pražská nemovitost jako investice

potenciál k dalšímu růstu cen, které jsou už tak dosti vysoké, tu tedy stále zřejmě je a napovídají tomu nejen ekonomické prognózy stran pozitivního vývoje našeho hospodářství, ale i četné a jistě opodstatněné komentáře realitních odborníků. Z nich jednoznačně vyplývá, že uvážená investice do některé z pražských nemovitostí by měla být nejen bezpečná, ale zároveň v horizontu nejbližších let i poměrně výnosná.

A jak tedy vybírat?

Díky internetu nemusí být hledání vhodné nemovitosti nijak zvlášť komplikované. Existuje celá řada realitních webů, které shromažďují nabídky jednotlivců i realitních kanceláří a kde lze nalézt opravdu vše.

Nejlépe s prověřenou realitkou

Na našem trhu s nemovitostmi hrají velmi důležitou úlohu realitní kanceláře a značná část nemovitostí se tak prodá či pronajme právě jejich prostřednictvím. Solidní realitní kancelář za vás obstará vše potřebné a dohlédne na hladký průběh celé transakce. Rozhodnete-li se využít služeb některé z nich, rozhodně neuškodí, když si nejprve opatříte co nejvíce referencí, abyste se vyhnuli případným nepříjemnostem. Tak jako v jiných oborech ani zde nemusí hrát všichni zcela férovou hru a je proto lepší, dát na zkušenosti těch, kteří již měli s tou kterou realitkou co do činění.

Praha vás rozhodně nezklame

Ať už se rozhodujete, zda nějakou nemovitost v Praze zakoupit či prozatím jen pronajmout, je více než pravděpodobné, že vaše nároky a požadavky budou dříve či později v plné míře uspokojeny. Naše hlavní město je v mnoha ohledech výjimečným místem a o nabídce realitního trhu to platí dvojnásob.

PR článek

Rubrika: 
Autor článku: