Skip to content Skip to navigation

Výsledek obrázku pro opilý zeman24. října 2016,  07:37

Causa neudělení řádu T.G.Masaryka strýci ministra kultury Hermana Jiřímu Bradymu musí být i pro hodně tolerantního člověka,
který se skřípajícími zuby dokáže ustát působení presidenta Miloše Zemana na Hradě ...

... a dát třeba za pravdu některým jeho výrokům či prohlášením, opravdu hodně varovným červeným blikajícím světýlkem.

Podle výkladu případu hradní partou, presentovanou mluvčím Ovčáčkem, se věc udála takto: Ministr Herman vydíral presidenta Zemana tím, že se dožadoval vyznamenání svého strýce, jinak že se setká s Dalajlámou a naruší tak pečlivě Tvrdíkem budované soudružské vztahy naší vlastí s Čínskou lidovou republikou. Miloš Zeman se natolik vylekal, že pověřil pracovníky své kanceláře, aby okamžitě pana Bradyho telefonicky kontaktovali a pozvali tohoto bezmála devadesátiletého muže na cestu z Kanady do ČR, by se mohl "případně" 28. října dostavit na Hrad. Téměř ze dne na den však president i jeho kancelář jméno Brady zapomněli, na seznamu není a nebylo a tak Ovčáček neví proč tady někdo kalí vodu.

Věrohodné? Pro mne zhruba stejně jako když tentýž aparát vysvětloval příjezd s Klausem po funuse do Bratislavy. Nesmyslné mlžení, výmluvy na letové dispečery, na nepřízeň počasí ... vše dle rčení "Když šlapeš do lejna, smrdí stále více", ale Jirka Ovčáček pálil kanónem na vrabce tak vehementně až se mu brýle mlžily. Kdyby byl Miloš Zeman slušnej chlap a politik s velkým P, utnul by tlachání svého dvorního šaška a prohlásil něco ve smyslu: "Ano, zpozdili jsme se o několik minut. Byla to chyba. Odpovědného člověka z hradního protokolu, který nezvládl situaci na hodinu propustím z práce a pozůstalým presidenta Kováče se omlouvám." A bylo po senzaci a mohli bychom to přejít.

Jenže Miloš Zeman nikdy nebyl a není tou dokonalou ikonou, kterak je zobrazován svými nekritickými příznivci, a kteří na každou kritickou větu o svém idolu okamžitě křičí, že "Šláfenberk" tuhle zase někde usnul. Je to proletář ducha a esence pomstychtivosti. Celá jeho politická kariéra je prošpikována vyřizováním účtů s jeho nepřáteli, byť se u toho tváří jako hodnej medvídek, lidově zahalený oparem slivovice a kouřem cigaret. Občas dokonce pronese přesně to, co chtějí lidé slyšet a jeho slova obsahují všeobecně známou pravdu. Ale jsou to jen slova, presidentské schůdky k popularitě. Opravdu vycházejí z jeho vnitřního přesvědčení, nebo jsou to jen vějičky na voliče?

Pokud totiž vystoupí z této maskující mlhy konkrétními činy, mění se z milého, rozumně uvažujícího, lidového presidenta pro dolních deset milionů v zákeřného kuplíře s mocí, kterému nelze věřit ani nos mezi očima. Alespoň tedy tak působí i jeho poslední extempore s řádem - neřádem pro pana Bradyho. Navíc pokud se dá do souvislosti s televizním prohlášením redaktora ČRo, který naznačil možné financování presidentské volební kampaně (a také kampaně ČSSD) lidmi, kterým se ale vůbec nelíbí návštěva Dalajlámy u nás a o to víc i jeho setkání s ministrem české vlády.

Nejsem žádným příznivcem pocestného tibetského marxisty, jehož aura vlhčí klíny novodobých svazáků a svazaček, jenž nám chtějí násilím vnutit "dobro" šťastných zítřků multikulturního socialismu, ale o jeho osobu jde v této cause jen okrajově. Nevím však proč by nám měl čínský komunista diktovat, s kým se má setkávat ministr či kdo může přijet na návštěvu do Prahy. A hlavně nevím, proč by měl president České republiky před někým takovým panáčkovat jako vystrašený zajíc a vytvářet z toho společenské normy chování, kamuflujíce je za nějaká spiknutí proti němu.

Ovčáček reagoval na sociální síti na rozhovor v Událostech - komentářích, že ministr Herman se dopustil v ČT hrubé chyby. Zapomněl prý na to, že celý rozhovor na slovenském velvyslanectví Ovčáček slyšel. Nicméně i když byl do pořadu také pozván, do očí mu to přijít říci neměl odvahu. Proč? Asi to nejspíše tedy celé nebude tak úplně dle hradní verze uvedené v úvodu článku. Co si potom myslet o celé té nechutnosti? Snad jen, že president a jeho parta dokázali devalvovat všechna slova z úst hlavy státu na prvoplánové klamavé tlachání a řád (T.G.Masaryka) na neřád ...

Karel Kříž - pravyprostor.cz

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele jany007

Amen!

Obrázek uživatele hanick

Přiznám se, že marně hledám důvody, proč a za co by pan Brady měl být vyznamenán. Těch, kteří prožili útrapy a nelidské podmínky v koncentračních táborech jsou u nás sta, ne li tisíce. Ti by vyznamenání neměli dostat jen proto, že nejsou strýčky Hermana? A je Herman vůbec synovcem? Navíc Brady, na rozdíl od těch, kteří pracovali, žili a žijí v naší republice, republiku opustil a celou dobu žije mimo ní v Kanadě! Už v letech 1945 až 1949 studoval Commercial Diving Academi. Nechci zpochybňovat útrapy v koncentračním táboře, ale už v 17-ti letech studoval na výše uvedené škole. V roce ukončení studií emigroval. Tak jaký záslužný čin pro svou vlast, ke které se najednou tak intenzivně hlásí, vykonal, že by mu měl být udělen dokonce Řád TGM? Rád bych slyšel vysvětlení. Hysterie, mi připomíná spíše cílenou předvolební kampaň zahájenou s velmi dostatečným předstihem, aby měla americká ambasáda jistotu, že si posadí na Hrad v dalším období nějakého svého poslušného šaška. Tím, jak víme, M. Zeman není a věřím, že nikdy nebude! Poslední informace jasně dokazují, že "strýčkovi" do Kanady volal Herman a podle všeho ho navnadil na fakt, že bude vyznamenán aniž viděl finální seznamy vyznamenaných. Nějaké tanečky kolem Dalajlámy jsou stejného kalibru a Herman by měl být s okamžitou platností odvolán z funkce ministra kultury. Kanadská ambasáda či jiné vládní instituce informovány nebyly a Kanada má zákon ohledně přijímání vyznamenání kanadskými občany. Cílená akce proti Zemanovi je průhledná a špatně zinscenovaná. Bohužel ti hráči zneužili 88-ti letého muže, který ani netušil, do jakého bahna ho zatáhli.

Obrázek uživatele helena-kr

herman není synovec jelikož jediný sourozenec ,sestra bradyho zahynula ve věku 13 let.

Obrázek uživatele helena-kr

ten co mi dal palec dolů by měl vysvětlit jakým zázrakem se stal herman synovcem bradyho

Obrázek uživatele jany007

Bradyho otec, Karel, měl bratra Viktora. Viktorova dcera je matkou ministra kultury Daniela Hermana. Jiří Brady je tedy Hermanovým strýcem z druhého kolene.

Obrázek uživatele helena-kr

strýc je sourozenec matky .to už je vzdálená přízeň

Obrázek uživatele jany007

Já si to nevymyslel, tady to máte černé na bílém! https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_%C4%8Dlen%C5%AF_rodiny#Str.C3.BDcov...
Se nedivím že obdivujete lháře Zemana, taky jako on neumíte uznat že jste se mýlila a raději budete svou chybu okecávat a lhát dál!

Obrázek uživatele helena-kr

co je lživého na tom ,že příbuzenství je vzdálené a ne strýc a synovec .nemáte to nějaké POPLETENÉ ?

Obrázek uživatele jany007

Vy neumíte číst?! Nebo tu hloupost jen hrajete?! Vy nevíte co je prastrýc nebo taky strýc pře koleno?! Herman je syn Bradyho sestřenice! Dal jsem Vám tam odkaz, tak se tedy dovzdělejte, pokud neznáte takové základní informace o rodině!

Obrázek uživatele helena-kr

ale já vím ,že je syn bradyho sestřenice ale tím se herman nestává synovcem nýbrž příbuzný z druhého kolena takže za toho nevzdělance tady nejsem já .Synovec je syn matčina nebo otcova sourozence co je na tom k nepochopení

Obrázek uživatele jany007

To jste opravdu tak hloupočká, neřkuli blbá?! Poslal jsem Vám definici, kde to máte popsané! To že Vy jste hloupá a nechápavá nic nezmění na tom, že Brady je Hermanův prastrýc , nebo Herman je Bradyho synovec z druhého kolena! Oboje jsou to v literatuře popsané pojmy které se oficiálně používají i na úřadech! Ne, Vy tak blbá nejste, Vy jste jen stejně nabubřele ješitná jako ten ožrala na Hradě a nedokážete přiznat chybu a neznalost! Toť vše!

Obrázek uživatele helena-kr

jeden z nás je blbej ale já

jeden z nás je blbej ale já to nejsem . brady není prastrýc .prastrýc by byl jedině kdyby´´jeho synovec měl dítě tomu by byl prastrýcem ale brady nemá synovce .tím pádem není ani prastrýcem .hlupák jste vy a znásobený tím ,že nejste schopen svou omezenost pochopit a pak ji vydáváte za přednost. lituji vás .jak se říká v bibli ."blahoslavení budiž chudí duchem neboť jejich je království nebeské

o úroveň výš
50%
down
50%

o

Obrázek uživatele jany007

Ale prastrýc může být i k dítěti své sestřenice!! Tak se to používá i u notáře třeba při závěti! Jsem Vám snad posílal Ty definice, to jste opravdu takovej negramot že nepochopíte psané slovo?!

Obrázek uživatele helena-kr

konstatuju ,že jste pouze hovězí kastrát

Obrázek uživatele helena-kr

prastrýc by byl otec bradyho pokud by brady byl strýcem vy negramote

Obrázek uživatele helena-kr

ze zájmu jsem se podívala na váš odkaz a zjistila jsem ,že jste úplně vygumovaný

Podobné příbuzenské vztahy mohu dohledat i u našich kocourů. Jenom ten řád zatím také nedostali.