Skip to content Skip to navigation

Nevíme, kdo vyhrál, prohráli váleční štváči (Radomír Dolanský)

Výsledek obrázku pro Trump12. listopadu 2016,  12:26

Svět čeká, s čím přijde nově zvolený americký prezident.
 
Velká část s očekáváním konce zkostnatělých struktur, které právě představuje Clintonová a v Evropě Juncker a spol. Tento aparátčík ze staré školy nezvládl ani brexit.

Alespoň podle předvolebního dštění ohně svět možná zatne tipec válečným štváčům na obou stranách Atlantiku. Po vítězství Hillary by se nadále stupňovala eskalace politických útoků na Rusko, jeho ekonomického vyloučení, rozšiřování sankcí a především vojenského obkličování mocnosti, což by samozřejmě nejvíce ohrozilo jak ekonomiku, tak především bezpečnost zemí Evropy jako nárazníkového pásma. Stejně jako za dob Sovětského svazu, jen z opačné strany. Své si na adresu Trumpa přidala i Madeleine Albrightová, kterou by ze Srbska i dnes hnali bičem. Nu, soldateska se třese obavami o své příjmy z válek a konfliktů. Všichni kecálisti mají Trumpa za hlupáka asi podobně, jako ti čeští Babiše. Ten je v jejich očích pořád hlupákem, a přesto vítězí na všech frontách.

Končí bratříčkování evropských poskoků moci! Juncker je už tak vyšinutý, že zesměšňuje, ba až uráží Trumpa stejně, jako to dělal s Brity po brexitu. Je to politická nicka s velkou mocí, která neunesla představu, že vysněná diktatura Bruselu možná půjde do kytek. Juncker se obává, že Trump může vztahy s EU narušit. Kéžby měl ten starý manipulátor alespoň v tomto pravdu! Možná skončí i ubohé řinčení americkými zbraněmi na českých dálnicích a přibude holých zadků, které se začnou otáčet i k tvářím bruselských sektářů.
Můžeme si jen přát, aby se změnil i český malosvět, kde lze použít člověka přeživšího koncentrák jako vhodnou marionetu k oblbnutí části národa takzvanou kulturní frontou, havlisty a sluníčkáři. Velmi dobře režírovaná kampaň, kdy mnohým dodnes nedošlo, že se Jiří Brady vyznamenal v životě „jen“ tím, že přežil koncentrák. Zeptal se někdo, kolik žije ve světě Čechů, kterým se podařilo to samé, a jsou stejně anonymní, jako byl Brady ještě den před propuknutím kampaně? A kolik z nich vytáhl Bartoška s Horáčkem a Hermanem z klobouku, aby fňukali po náměstích, že nejsou prezidentem vyznamenáni? Můžeme si jen přát, že mnozí lidé zapojí znovu své mozky.

Můžeme si jen přát, aby k nám přišla televize, která nebude za peníze občanů manipulovat s myšlením občanů. Která je nebude obelhávat už jen svým subjektivním tvrzením, že má nejdůvěryhodnější zpravodajský web. Můžeme si jen přát, aby nekompromisní Trumpův postoj k imigrantům nabral na síle, aby politicky korektní Evropa konečně skončila se sebevraždou vlastní kultury a začala naplňovat ideu rozumu s heslem: „Do každé rodiny sympatizantů s imigranty pět ilegálů“! Když nechce Evropa slyšet o funkční imigrantské politice Austrálie, tak snad pomůže nakonec zadek, který byl dříve rudý a dnes je přemalován na stars and stripes.

Radomír Dolanský

Autor článku: 

Komentáře

Obrázek uživatele helena-kr

co slovo to perla

Přípravy na válku.
S obsahem souhlasím. Jakékoliv přípravy na světovou válku jsou sebevraždou lidstva. A pokud by bylo napadeno Rusko, tak při současném poměru počtu vojáků Ruska a Nato by Rusko nemělo jinou možnost, než se bránit jadernými zbraněmi. Co by to pro nás znamenalo si asi ti rozumní dokáží představit. Rusko nepotřebuje naši ropu, náš plyn, uhlí atd. ale to vše by se hodilo jestřábům z USA. Stejně jako tomu je a bylo s ropou na středním východě. Rusko má své zásoby na několik desetiletí nebo i století na rozdíl od USA a EU. Putin to moc dobře ví a bohatství země si uchrání i za cenu pro nás katastrofální. A tak jsme svědky vojenských provokací, posunu NATA na východ. To je vše v pořádku, ale že Rusové obnoví základny na Kubě, tak to je přeci nehorázná sprosťárna. Zřejmě to tak cítíte, že?